Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ücretsiz Android uygulaması, kullanıcıların Apple AirTag takibini algılamasını sağlar

Ücretsiz Android uygulaması, kullanıcıların Apple AirTag takibini algılamasını sağlar

Almanya’daki Darmstadt Üniversitesi’ndeki küçük bir araştırmacı ekibi, Android için AirGuard uygulamalarının diğer uygulamalara göre gizli AirTag takibine karşı nasıl daha iyi koruma sağladığını gösteren bir rapor yayınladı.

Apple AirTag, Nisan 2021’de piyasaya sürülen ve sahiplerinin Apple’ın ‘Find My’ hizmetini kullanarak cihazı izlemesine olanak tanıyan Bluetooth tabanlı bir cihaz bulucudur.

Ne yazık ki, AirTag’ler, küçük boyutları nedeniyle büyük bir kötüye kullanım potansiyeline sahiptir, çünkü insanlar onları izinsiz izlemek için onları insanların ceketlerine, bagajlarına ve hatta arabalarına sokabilir.

Apple, kötüye kullanım durumlarını önlemek için karmaşık bir takip önleme sistemi uygulamış olsa da, gizli AirTag takibi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bu özellikler temel olarak, yakınlarda farklı bir Apple hesabına ait bir AirTag’e sahip olmak ve kurbanın iPhone’unda uyarılar sunmak gibi kötüye kullanım kalıplarını belirlemeye dayanır.

elma sürekli güncellemeler bu sistem daha katı kurallara ve eklemelere sahiptir, ancak donanım korsanlarının defalarca kanıtladığı gibi, algılamadan kaçınmanın ve uyarı rutinlerini bozmanın birçok yolu vardır.

Android kullanıcıları söz konusu olduğunda, sorun büyür çünkü Apple, AirTag’leri piyasaya sürüldüğü Aralık 2021’e kadar onları bulmak için resmi bir yol bırakmadı. İzleyici Algılama Play Store’da.

Ancak Tracker Detect, iOS muadili ile karşılaştırıldığında sönük kalıyor, çünkü kurbana yalnızca manuel bir tarama yapması emredilirse izlendiklerini bildiriyor ve o zaman bile, görünürde bir sebep olmaksızın yakındaki AirTag’leri özlüyor.

Üstün bir çözüm

Üniversite araştırmacıları, Android dünyasındaki Apple AirTag gizlilik sorunu hakkında bir şeyler yapmaya karar verdiler ve iç işleyişini daha iyi anlamak için iOS izleme algılamasını tersine mühendislikle yaptılar.

Ardından, tüm Find My aksesuarlarına ve diğer izleme cihazlarına karşı çalışan tam otomatik ve pasif bir algılama önleme çözümü olan AirGuard uygulamasını tasarladılar.

AirGuard, izlenen kullanıcılara uyarılar sunuyor
AirGuard, izlenen kullanıcılara uyarılar sunuyor (Arxiv.org)

Uygulama Ağustos 2021’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri 120.000 kişilik bir kullanıcı tabanı topladı. gibi kendi kendine yapılanlar da dahil olmak üzere tüm Find My cihazlarını algılayabilir. klonlanmış veya değiştirilmiş AirTag’lernihai gizli izleme aracı olarak.

Araştırmacılar şimdi, deneylerinden alınan ve uygulamayı kullananların topluluk verilerinden alınan gerçek dünya testlerinin sonuçlarını yayınladılar.

Özetle, Apple’ın Android için kendi anti-izleme uygulamasını bırakın, yaklaşımlarının iOS sisteminden daha üstün olduğu bulundu.

Araştırmacılar, “Değerlendirme, AirGuard’ın iOS izleme algılamasına kıyasla farklı senaryolarda daha fazla gerçek izleyici bulduğunu gösterdi” dedi. bir kağıtta bu hafta yayınlandı.

Her vaka için uyarı sunum süreleri
Uyarı sunma süreleri karşılaştırması (Arxiv.org)

AirGuard, takip uyarılarını daha hızlı sunmanın yanı sıra, diğer çözümler için ortaya çıkarılması en zor olan otomobillere yerleştirilen izleyicileri de tespit edebiliyor ve en iyi izci yerleştirme seçeneği kötü niyetli aktörler için.

AirGuard’ın iOS’a karşı tek zayıflığı, Android işletim sistemi tarafından sağlanan ve izleyici konum günlüklerini daha tasarruflu hale getiren sınırlı tarama fırsatlarıdır.

Araştırmacılar, “Karşılaştırma olarak, iOS, cep senaryosunda 1 saat 45 dakika içinde AirTag’i 35 konumda tespit etti ve AirGuard bunu yedi konumda tespit etti” dedi.

AirGuard’ı kullanmalı mısınız?

AirGuard uygulaması, aşağıdakiler aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan açık kaynaklı bir yazılımdır. Google Oyun mağazasıbu nedenle kodu incelemeye açıktır ve uygulamanın kötü amaçlı yazılımlarla bağlanma olasılığı düşüktür.

Ancak, bu uygulamaların akıllı telefonunuzda çalışmak için vaat edilen hizmeti sağlamanın ayrılmaz bir parçası olan bazı riskli izinler talep ettiğini unutmayın.

AirGuard’ın toplanan kullanıcı verilerini tam olarak nasıl kullandığını açıklayan ayrıntılı gizlilik politikası bulunabilir bu web sayfasında.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.