Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Twitter, govt propaganda kampanyalarında kullanılan 3.400 hesabı kaldırdı

Twitter, govt propaganda kampanyalarında kullanılan 3.400 hesabı kaldırdı

Twitter bugün, manipülasyon veya spam kampanyaları yürüten altı ülkenin hükümetleriyle bağlantılı 3.400’den fazla hesabın kalıcı olarak kaldırıldığını duyurdu.

Sosyal paylaşım şirketi, hesapların Meksika, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC), Rusya, Tanzanya, Uganda ve Venezuela’ya atfedilen sekiz ayrı operasyonda kullanıldığını söylüyor.

Kullanılan hem sahte hem de gerçek hesaplar

Hükümetler genellikle belirli siyasi konuşmalara müdahale etmek veya halkı belirli bir düşünce çizgisine doğru etkilemek için hedef kitleyi etkilemek için bilgi operasyonları kullanırlar.

Kampanyaları için sahte profiller kullanan altı ülkeden, Çin Halk Cumhuriyeti Twitter, (ÇHC) en fazla sayıda sahte hesaba sahip olduğunu söylüyor.

Çin Komünist Partisi’nin Sincan’daki Uygur nüfusuna yönelik muameleye ilişkin anlatılarını dağıtmak için 2.000’den fazla hesap kullanıldı.

Twitter, Sincan’daki bölgesel makamlar tarafından onaylanan “Changyu Culture” adlı özel bir şirketle bağlantılı 112 hesap daha buldu.

Hükümet Uganda ülkenin mevcut başkanını ve partisi Ulusal Direniş Hareketi’ni (NRM) desteklemek için 400’den biraz fazla sahte profil kullandı.

Etkinlik destekleyici konular ve ifadeler Venezuela hükümeti diğer hesapları ve hashtag’leri tanıtan 277 hesaptan oluşan bir ağ üzerinden gerçekleştirildi.

Kötüye kullanım, hesaplarına ve zaman çizelgelerine erişimi olan Twitter Patria adlı bir uygulama aracılığıyla gerçekleşti. Uygulama ve bunun gibi diğerleri askıya alındı.

Twitter, sahte hesaplardan 276’sının hükümetten gelen eylemleri desteklemek için “öncelikle sivil içerik” paylaştığını söylüyor. Meksika halk sağlığı ve siyasi partiler hakkında.

Hükümetten yapılan bir operasyonda 268 hesaptan oluşan bir ağ kullanıldı. Tanzanya araştırmacı gazetecilik yayını Fichua Tanzania ve kurucusunun üyeleri ve destekçilerinin dürüst olmayan haberciliği için.

Şaşırtıcı bir şekilde, Twitter hem sahte hem de gerçek, Rusya operasyonları Orta Afrika Cumhuriyeti ve Libya’daki bireyleri hedeflemek.

Amaç, Rusya yanlısı bir tutumun desteklenmesi ve Rusya’nın Libya ve Suriye’deki jeopolitik konumunu desteklemek gibi görünüyor.

Sosyal medya platformu Söyledi kampanyalar ve ilişkili hesaplarla ilgili ayrıntılar önde gelen üç araştırma kuruluşuyla paylaşılmıştır: Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü (ASPI), Cazadores de Fake Haberlerive Stanford İnternet Gözlemevi (SIO).

Twitter bu kez 3.465 hesabı kaldırdı. Şirket, ortaya çıkarılan devlet bağlantılı kampanyalar sırasında oluşturulan veya paylaşılan tweet veya medya sayısı hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Ekim 2018’in ortasından bu yana Twitter, 200 milyondan fazla tweet yayınlayan ve dokuz terabayt medya dağıtan 17 ülkenin kampanyalarını ifşa etti.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.