Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Toyota, tedarikçiye siber saldırı rapor edilmesinin ardından üretimi durdurdu

Toyota, tedarikçiye siber saldırı rapor edilmesinin ardından üretimi durdurdu

Dev Japon otomobil üreticisi Toyota Motors, otomobil üretim faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kesinti, siber saldırıya uğradığı bildirilen hayati parça tedarikçilerinden biri olan Kojima Industries’deki bir sistem arızasından kaynaklandı.

Kojima Industries, otomobil üretimi için çok önemli olan plastik bileşenlerin Japon bir üreticisidir, bu nedenle bu ciddi bir tedarik zinciri kesintisi durumudur.

toyota dedi bugün olayın, 1 Mart 2022 Salı gününden itibaren Japonya’daki 14 tesisteki 28 üretim hattının operasyonunu askıya alma kararı almasına neden olduğunu söyledi.

Beklenen etki, Toyota’nın Japonya’daki aylık üretiminde yaklaşık 13.000 adede karşılık gelen %5’lik bir düşüş.

Toyota’nın yan kuruluşları Daihatsu Motors ve Hino Motors da üretimi durduracak ancak bunlar üzerindeki kesin etkisi netlik kazanmadı.

Kojima saldırıyla ilgili herhangi bir resmi bilgi yayınlamamış olsa da, şirketin web sitesi şu anda çevrimdışı ve birçok Japon haber kuruluşu, kesintinin doğrudan bir siber saldırının sonucu olduğunu iddia ediyor.

Kojima Industries’deki olay hakkında bilgisi olan bir yetkili yerel medyaya anlattı şirketin “siber saldırıdan etkilenmiş gibi göründüğünü” ve en büyük önceliğin Toyota’nın üretimine devam etmek olduğunu söyledi.

Japon gazeteciler, Başbakan Fumio Kishida’ya, bunun bir bağlantı olabilir mi diye sordular. Japonya’nın Moskova’ya yaptırımları. Şahsen dedim O sırada bir Rus bağlantısına dair bir teyit yoktu.

COVID-19 salgını, özellikle yarı iletkenlerdeki kıtlıklar nedeniyle, kar için büyük üretim hacimlerine güvenenler başta olmak üzere tüm otomobil üreticileri için çeşitli tedarik zinciri sorunlarına neden oldu.

Bu durum, özellikle köklü “kuruluşları” nedeniyle Toyota’ya benzeri görülmemiş zorluklar getirdi.tam zamanında(JIT) tarihsel olarak en üst düzeyde verimlilik sağlayan ancak çok yönlülük için herhangi bir marj sunmayan yalın üretim yaklaşımı.

Kojima tedarik kesintisine ne sebep olursa olsun, Toyota’nın bir zamanlar avantajlı olan JIT sistemi, uçucu bir siber uzaya bağlı günümüzün üretim ortamında bir zayıflık olduğunu kanıtlıyor.

H/T Douglas Mün

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.