Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Toptan satış devi METRO, siber saldırıdan sonra BT kesintisi yaşadı


METRO

Uluslararası toptan satış devi METRO, yakın tarihli bir siber saldırının ardından altyapı kesintileri ve mağaza ödeme sorunları yaşıyor.

Şirketin BT ekibi, devam eden bu kesintinin nedenini keşfetmek için harici uzmanların yardımıyla şu anda olayı araştırıyor.

Bir rapora göre, BT kesintileri en az 17 Ekim’den bu yana Avusturya, Almanya ve Fransa’daki mağazaları etkiliyor. Günter Doğdu.

Toptancı, web sitesinde bir notta, “METRO/MAKRO şu anda çeşitli teknik servislerde kısmi bir BT altyapısı kesintisi yaşıyor” dedi. “METRO’nun BT ekibi, hizmetlerin kesintiye uğramasının nedenini belirlemek için harici uzmanlarla birlikte derhal kapsamlı bir soruşturma başlattı.”

METRO, mağazaları hala faaliyette olmasına rağmen, çevrimdışı ödeme sistemleri kurmak zorunda kaldığını ve çevrimiçi siparişlerin geciktiğini söylüyor.

Şirket, “METRO mağazaları çalışırken ve hizmetler düzenli olarak sunulurken kesintiler ve gecikmeler meydana gelebilir” dedi. söz konusu. “Web uygulaması ve çevrimiçi mağaza aracılığıyla çevrimiçi siparişler işleniyor ancak gecikmelerin de beklenmesi gerekiyor.”

Şirket, bu güvenlik olayıyla ilgili olarak yetkililere bilgi verdi ve saldırıyla bağlantılı her türlü soruşturmada işbirliği yapacak.

METRO, HoReCa (otel, restoran ve catering) endüstrisindeki müşteriler için 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren ve dünya çapında 95.000’den fazla kişiyi istihdam eden uluslararası bir toptan satış şirketidir.

METRO ve MAKRO markaları altında (30 Eylül 2022 itibarıyla) 661 toptan satış mağazası işletmektedir.

Şu anda şirket, bu siber saldırının doğası hakkında hiçbir bilgi paylaşmadı, ancak BT altyapısı kesintileri genellikle fidye yazılımı saldırılarıyla bağlantılı.

Toptancı bugün, “Yoğun analiz ve izlemeye devam edeceğiz ve gerektiğinde güncellemeler sağlayacağız. METRO, olayın müşterilerinden ve iş ortaklarından herhangi biri için neden olduğu rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür diler,” diye ekledi.

Bir METRO sözcüsü bugün erken saatlerde BleepingComputer ile iletişime geçtiğinde yorum yapmak için hemen müsait değildi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.