Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Tim Cook ve Sundar Pichai, antitröst mevzuatına karşı kişisel olarak senatörlere lobi yapıyor: rapor

Tim Cook ve Sundar Pichai, antitröst mevzuatına karşı kişisel olarak senatörlere lobi yapıyor: rapor

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük teknoloji şirketleri, yeni antitröst mevzuatı konusunda ciddi endişeler yaşıyor. Öyle ki, Apple CEO’su Tim Cook ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai, kişisel olarak “senatörleri arayıp görüşüyorlar”, onları tartışmalı yasaya karşı çıkmaya çağırdılar. rapor Punchbowl Haberleri bu, “birden çok Senato yardımcısından” alıntı yapıyor.

Söz konusu mevzuat, Amerikan İnovasyonu ve Çevrimiçi Seçim YasasıAmy Klobuchar (D-MN) ve Chuck Grassley (R-IA) tarafından yönetilen iki taraflı bir yasa tasarısı. Mevzuat şu anda erken aşamalarında ve bugün Senato Yargı Komitesi tarafından ele alınacak. Tasarının yasalaşması için hem Meclis’ten hem de Senato’dan oy kullanması gerekecek, ancak Silikon Vadisi’nin en büyük canavarlarıyla neden tüyler ürpertici olduğunu görmek hala kolay.

Mevzuat, çevrimiçi platformların kendi “ürünlerini, hizmetlerini veya iş kollarını” rakiplerininkilere göre ilerletmesini yasaklıyor. Yalnızca en büyük teknoloji şirketleri için geçerlidir: Apple, Amazon, Facebook sahibi Meta ve Alphabet’in Google’ı (yine de Bloomberg Haberleri raporlar Çinli teknoloji devleri TikTok ve WeChat’i de kapsayacak şekilde genişletilecek). Bu platformlar, arama sonuçlarını kendi lehlerine yönlendirmek, rakiplerin platform verilerine erişimini sınırlamak ve müşterilere karşı rekabet etmek için halka açık olmayan verileri kullanmak (şirketlerin dahil olduğu faaliyetler) gibi davranışlardan men edilecektir. Amazon ve Google ile suçlanmaktadır).

Mevzuatın kesin etkisini tahmin etmek zor olsa da, Apple’ı özellikle endişelendiren bir husus, App Store iş modeline yönelik olası bir tehdittir. İçinde şirket tarafından gönderilen mektup Senato Yargı Komitesi’ne konuşan Apple, tasarı yasalaşırsa, kullanıcıların uygulamaları Mac’lerde olduğu gibi iPhone’lara ve iPad’lere “yan yüklemelerine” izin vermek zorunda kalacağını söyledi – bu, onları App Store dışındaki kaynaklardan yüklemek anlamına geliyor. Apple, bunun, cihazlara incelenmemiş uygulamalara izin vererek kullanıcılarının güvenliğini tehdit ettiğini ve ana gelir akışlarından birini azalttığını söylüyor (Apple, App Store satışlarında yüzde 30’a varan komisyon topluyor).

Apple’ın argümanlarına yanıt olarak, Klobuchar sözcüsü söylenmiş Bloomberg: “Tasarı, Apple’ı, Apple cihazlarında ekransız uygulamalara izin vermeye zorlamaz. Apple’ın ‘yandan yükleme’ konusundaki tüm argümanları, rekabet ettikleri işletmelerden büyük ücretler almak için kullandıkları uygulama mağazası tekellerini korumak için umutsuz bir girişim anlamına geliyor.”

Klobuchar-Grassley yasa tasarısına teknolojinin en büyük şirketleri şiddetle karşı çıksa da, daha küçük oyuncular yasayı desteklemek için dışarı çıkmak. 35 teknoloji firmasından oluşan bir koalisyon kısa süre önce Senato Yargı Komitesi liderlerine, mevzuatın “baskın teknoloji şirketlerinin kapı bekçisi statülerini elde etmek ve sağlamlaştırmak için kullandıkları birçok rekabete aykırı, kendi kendini tercih eden taktikleri” dizginlemek için gerekli olduğunu savunan bir mektup yazdı.

DuckDuckGo da dahil olmak üzere mektubu imzalayanlar, “Baskın teknoloji şirketleri, kendilerine ve ortaklarına platformlarında ayrıcalıklı muamele ve erişim sağlamak için kapı bekçisi statülerini kötüye kullanarak diğer işletmelerin dijital pazarda rekabet etmelerini çok uzun süre zorlaştırdı” dedi. Patreon, Sonos, Wyze ve Yelp.

Bu, Big Tech’in üst düzey yöneticilerinin antitröst yasasına karşı kişisel olarak ilk seferberliği değil. Geçen yıl, ABD’li politikacılar beş yeni antitröst faturasını değerlendiriyor, Pişirmek Sözcü Nancy Pelosi olarak adlandırılan “acele edilmiş” mevzuatın etkisine karşı “uyarı yapmak”.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.