Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

TikTok’taki cinsiyet bilgisi, geleneksel eğitimdeki boşlukları gösteriyor

TikTok’taki cinsiyet bilgisi, geleneksel eğitimdeki boşlukları gösteriyor

Gençler ve ergenler, tipik seks eğitimleri yeterli olmadığında seks hakkında bilgi edinmek için TikTok’a yöneliyor olabilir. Ancak yeni bir analize göre, platformdaki videolar yanlış bilgi açısından taranmıyor ve gençlere ek sorular sormanın yollarını vermiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki okullarda verilen cinsel eğitim genellikle yetersizdir – çoğu eyalet çocuklara doğum kontrolü, rıza ve cinsiyet çeşitliliği gibi konuların öğretilmesini gerektirmez. Bununla birlikte, milyonlarca ergen ve genç kullanıcısı olan TikTok’ta seks hakkında bilgiler yayılıyor.

Yeni bir araştırmanın yazarı, TikTok’taki cinsel eğitim bilgilerini değerlendirmek için 15 yaşında bir hesap oluşturdu, #sexeducation ve #healthclass hashtag’leri altında 100 video indirdi ve kategorilere ayırdı. Yarısından fazlası ya erkek ve kadın anatomisine ya da cinsel zevke odaklanmış, çoğu kadın anatomisine ve kadın cinsel zevkine odaklanmıştır. Yüzde 13’ü doğum kontrolü hakkında konuştu ve örneklemin yalnızca beşi cinsel sağlığın güvenli seks, rıza ve sağlık hizmetlerinde nasıl gezinileceği gibi diğer yönlerini kapsıyordu.

Çalışma yazarlarının analizlerinde belirttiğine göre, TikTok’ta kadın cinsel anatomisi ve zevkine ilişkin içeriğin hacmi, geleneksel seks eğitiminin bir alanda etkili olmadığını gösteriyor. Gençler bu konular hakkında bilgi almak için TikTok’u arıyorlarsa, bu, başka bir yerden alamayacakları anlamına gelebilir.

Seksle ilgili soruları yanıtlayabilecek bilgileri özel olarak görebileceğiniz bir yerin olması yardımcı olabilir. Ancak yazarlar, bu videolara bakan ergenlerin daha fazla soruları varsa ek bilgi almanın net veya kolay bir yolunun olmadığını söyledi. Ayrıca bir videonun yanlış bilgi içerip içermediğini belirlemenin kolay veya net bir yolu olmayabilir. Bazı sağlık uzmanları TikTok’ta videolar hazırlıyor ve soruları yanıtlıyor, ancak o kadar çok video var ki hepsine yetişmek zor.

Yazarlar, “TikTok’ta sürekli artan içerik miktarı, tüm yanlış bilgilere yanıt vermeyi pratik hale getiriyor ve bir kullanıcının bu düzeltici videolarla karşılaşacağının garantisi yok” diye yazdı. Diğer araştırmalar, COVID-19 ve prostat kanseri gibi diğer sağlık alanları hakkında kötü bilgilerin platformda yayıldığını gösteriyor.

Platformun boyutu göz önüne alındığında – TikTok son zamanlarda dünya çapında bir milyar aylık kullanıcıyı gölgede bıraktı Uzmanlar, üzerinde sunulan cinsel eğitim bilgilerinin doğruluğunu değerlendiren daha fazla araştırma yapmalı, çalışma sonucuna varıldı. Bu öneri, araştırmacıların platformda verilen tıbbi tavsiyeleri incelemeleri için bir çağrıyı içeren TikTok için yakın zamanda önerilen bir araştırma gündemi ile uyumludur.

Bu arada, doktorlar hastalarına sosyal medya kullanımları hakkında soru sormalı ve bunu soruları yanıtlamak veya herhangi bir yanlış bilgiyi temizlemek için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirler. Yazarlar, “Sağlayıcılar, yaygın mitleri ve yanlış anlamaları tahmin etmede ve cinsel sağlık konuları hakkında doğru bilgi sağlamada kritik bir role sahiptir” diye yazdı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.