Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

TikTok, eski içerik moderatörü tarafından zihinsel sağlığını korumadığı iddiasıyla dava edildi

TikTok, eski içerik moderatörü tarafından zihinsel sağlığını korumadığı iddiasıyla dava edildi

TikTok’un eski bir içerik moderatörü, ana şirket ByteDance’in, moderatörlerin ruh sağlığını neredeyse sürekli bir travmatik görüntü saldırısına karşı korumak için yetersiz güvenlik önlemleri sağladığını iddia ederek platforma dava açtı.

Candie Frazier, California Merkez Bölge Mahkemesinde açılan bir toplu dava önerisinde, Telus International adlı bir üçüncü taraf müteahhitlik firması için TikTok’a yüklenen videoları denetlemek için günde 12 saat harcadığını söyledi. Frazier bu süre içinde toplu katliamlar, çocuk tecavüzü, hayvan kesme, yamyamlık, çete cinayeti ve soykırım dahil olmak üzere “binlerce aşırı ve açık şiddet eylemine” tanık olduğunu söylüyor.

Frazier, her gün TikTok’a yüklenen devasa içerik hacmiyle başa çıkabilmek için, kendisi ve moderatör arkadaşlarının en az her 25 saniyede bir yeni videolar yüklenerek aynı anda üç ila on video izlemesi gerektiğini söylüyor. Moderatörlerin vardiyalarının ilk dört saatinde yalnızca 15 dakikalık bir ara vermelerine ve sonrasında her iki saatte bir 15 dakikalık ara vermelerine izin verilir. Dava, ByteDance’in performansı yakından izlediğini ve “grafik videoları izlemekten alınan her zamanı ağır şekilde cezalandırdığını” söylüyor.

Dava, TikTok ve ortaklarının, içerik denetiminin zararlarını azaltmayı amaçlayan endüstri tarafından tanınan standartları karşılamadığını belirtiyor. Bunlar arasında moderatörlere daha sık ara verme, psikolojik destek ve incelenen videoların bulanıklaştırılması veya çözünürlüğünün azaltılması gibi teknik önlemler sayılabilir.

Frazier, çalışmalarının sonucunda “depresyon ve anksiyete ve TSSB ile ilişkili semptomlar dahil olmak üzere ciddi psikolojik travma” yaşadığını söylüyor. Dava, Frazier’in “uyumakta güçlük çektiğini ve uyuduğu zaman korkunç kabuslar gördüğünü” söylüyor. Geceleri uyumaya çalışırken sık sık uyanık yatıp zihninde gördüğü videoları tekrar oynatıyor. Şiddetli ve zayıflatıcı panik atakları var. ”

Frazier’in davasındaki ifade, Facebook, YouTube ve Google gibi diğer büyük teknoloji şirketleri için (genellikle dolaylı olarak) çalışan içerik moderatörlerinin raporlarına uyuyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının kârlılığını sürdürmek için kesinlikle çok önemli olan bir işgücü olan bu moderatörlerin karşı karşıya olduğu korkunç çalışma koşulları giderek daha fazla mercek altına alındı. Ancak Frazier’inki gibi raporlar, ekstra dikkatlere rağmen, moderatörler için çalışma koşullarının hala inanılmaz derecede zor olduğunu gösteriyor.

Frazeri’nin davası, daha önce 2018’de Facebook için içerik inceleyen moderatörlere karşı benzer bir dava açan California’daki Joseph Saveri Hukuk Bürosu tarafından açıldı. Bu dava, Facebook tarafından içerik moderatörlerine ödenen 52 milyon dolarlık bir anlaşmayla sonuçlandı. Sınır yorum için ByteDance’e ulaştı ve haber alırsak bu hikayeyi güncelleyecektir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.