Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Tıbbi Faturalama Hizmetleri: 97810 Kodu için Geri Ödeme Almamanızın En Önemli 2 Nedeni

Bir akupunktur uzmanıysanız, 97810 kodunu zaten biliyorsunuzdur. CPT-4 prosedür kodu 97810, genel bir akupunktur tedavisi kodudur. Bu, tedaviyi gerçekleştirirken hastayla 15 dakikalık doğrulanmış zamanı içerir. Doğrulanmış zaman, doğru hizmet tarihi için zaman artışlarının hastanın çizelgesinde belgelendiği anlamına gelir. 97811, tedaviyi uygulamak için harcanan her ek 15 dakika için kullanılır. Bu, hastanın masada boşta yatarak geçirdiği zamanı içermez. Örneğin, başka bir hizmet olmadan bir ön tedavi yapılırsa, 97810 faturalandırılmalıdır. Ancak hasta ön ve arka tedavi görüyorsa 97810 ve 97811 kullanılmalıdır.

Artık 97810 ve 97811 prosedür kodlarının ne anlama geldiğini açıkladığımıza göre, Sigorta şirketlerinden neden geri ödeme alamamanızın en önemli 2 nedenini tartışmaya başlayabiliriz.

Medicare veya Medicaid’e gönderilen talep

Ne Medicare ne de Medicaid akupunktur iddialarını tazmin etmeyecektir. Medicare ve Medicaid genç, yoksul, hasta ve yaşlılar için mükemmel sigorta programlarıdır; ancak sigorta planları her şeyi kapsamaz. Medicare, talebi aldıklarında tıbbi gerekliliği belirler. Ancak Medicare, akupunktur, bütünsel tıp, alternatif tedaviler ve homeopatiyi tıbbi olarak gerekli prosedürler olarak görmez. Bu nedenle akupunktur tazminatı ödenmeyecektir. Medicare veya Medicaid sigorta planınız akupunkturu kapsamıyorsa, bu hizmetleri almanız durumunda faturanın tamamını ödemekle yükümlüsünüz. Birçok akupunktur uzmanı, sigortası olmayan hastalar için fiyatlarını isteyerek indirir.

Medicare ayrıca, birinin bir zamanlar olmadığı yerde kapsama almasına izin veren ek planlar da sunar. Medicare avantaj planları akupunktur ve alternatif tedaviler sunabilir. Medicare avantaj planları akupunkturu kapsamakla birlikte, hizmet yalnızca tıbbi olarak gerekli olduğu belirlenirse ve hizmetler Medicare’e katılan lisanslı bir sağlık uzmanı tarafından yapılırsa ödenecektir. Medicare hastalarınızın akupunktur sigortası olup olmadığını öğrenmek için Fayda Doğrulaması yapın. Deneyimli ve yetkin bir tıbbi fatura, sigorta şirketine iletilmeden önce bir tazminatın ödenip ödenmeyeceğini bilmelidir. Kapsamlı ve belgelenmiş bir Fayda Doğrulaması, her seferinde bu kararı vermeniz için ihtiyacınız olan bilgileri verecektir.

Yanlış Prosedür Kodu

Akupunktur uzmanı tarafından büyük ölçüde kullanılan dört kod vardır. Bu kodlardan iki tanesini, 97810 ve 97811’i zaten tartıştık. Ancak, 97813 ve 97814 olan iki ek kod daha var. Akupunktur uzmanı bir veya daha fazla iğne üzerinde elektrik stimülasyonu kullandığında 97813 kullanılır. Unutmayın, bu sadece prosedürü gerçekleştirmek için harcanan ilk 15 dakika içindir. 97814, bir veya daha fazla iğne üzerinde elektrik stimülasyonu kullanılarak harcanan her ek 15 dakika için kullanılır. Çoğu zaman, lisanslı akupunktur uzmanları prosedürleri yanlış kodlarlar. Bu nedenle akupunktur uzmanı için iyi kayıt tutmak şarttır. Örneğin, bir sağlayıcı genel akupunktur uygularsa ve ardından elektrik stimülasyonu ile akupunktur uygularsa, bu ziyareti nasıl faturalandırırsınız? Pek çok sağlayıcı, bu ziyareti kodlamanın doğru yolunun 97810 ve 97813 ile olduğuna inanır. Ancak, ilk 15 dakika için 97810 ve 97813 kullanılır. Bu nedenle öncelikle hangi işlemin yapıldığına dair bir tespit yapılmalıdır. Önce genel akupunktur yapıldığından, ilk prosedür için 97810’u ve elektrik stimülasyonu ile ilave 15 dakikalık akupunktur için 97814’ü faturalandıracağız. Bu senaryoyu faturalandırmanın doğru yolu budur.

Akupunktur sigortası faturalandırması, birçok tıbbi fatura hizmeti ve kurum içi personel için zor olabilir. Doktorlar, prosedürleri düzgün bir şekilde nasıl kodlayacaklarını öğrenmedikleri için taleplerinin %50’sinden fazlasının reddedilmesine neden olabilir. Bununla birlikte, akupunktur kodlaması ve bunların nasıl doğru bir şekilde kullanılacağı hakkında kapsamlı araştırmalarla, deneyimli tıbbi faturalandırma hizmetleri, sigorta şirketlerinden tutarlı bir geri ödeme beklemenize yardımcı olabilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.