Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Tesla sahibi 22.600 dolarlık onarım faturasını ödemek yerine Model S’yi havaya uçurdu

Tesla sahibi 22.600 dolarlık onarım faturasını ödemek yerine Model S’yi havaya uçurdu

Arabanız için ödediğinizin yarısına mal olan bir onarım faturası ile karşı karşıya kaldığınızda, pahalı onarımı mı yaparsınız, onu hurdalığa mı getirirsiniz, yoksa parça için mi satarsınız? Finlandiyalı Tesla sahibi Tuomas Katainen, böyle bir durumla karşılaştığında biraz daha aşırı – ama muhtemelen çok daha tatmin edici – bir şey yapmaya karar verdi: Gizmodo.

Katainen, 2013 Tesla Model S’yi, kendisine 22.600 dolarlık bir pil değişimi teklif edildikten sonra, YouTube’da işleri “patlama” yapmayı seven bir grup patlama uzmanı olan Pommijätkät’a devretti. “Şey, o Tesla’yı aldığımda, ilk 1500km [932 miles] güzeldi,” diye anlattı Katainen. “Ardından, hata kodları çarptı.” Katainen Tesla’sını bir tamirciye getirdikten sonra, arabayı tamir etmenin tek yolunun tüm pil takımını değiştirmek olduğunu öğrendi, bu da kendisine en az 20.000 € veya yaklaşık 22.600 $’a mal olacaktı.

Yeni bir 2013 Tesla Model S’nin taban fiyatının 57.400 dolardan başladığını ve daha sonra araba ilk çıktığında 59.900 dolara yükseldiğini düşünürsek, bu noktada herkesin oldukça hayal kırıklığına uğrayacağını düşünüyorum. Standart kullanılmış bir model bile şu anda en düşük yaklaşık 30.000 $ ‘a gidiyor. Katainen muhtemelen bu yüzden Tesla’yı dükkandan aldı ve tamirciye “tüm arabayı patlatacağını” söyledi.

Bağlam olarak, bu arabalar sekiz yıllık (veya 150.000 mil’e kadar) pil ve tahrik ünitesi garantisi ile gelir, ancak eski modellerin garantileri sona ermeye başlar ve tam bir pil değişiminin arkasındaki potansiyel maliyeti ortaya çıkarır. Eylülde, elektrek artık garanti kapsamında olmayan bir Model S’de pil değişimine ihtiyaç duyan bir Tesla sahibi hakkında rapor verdi. Raporda belirtildiği gibi, Tesla’dan 22.500 dolar teklif aldı, ancak sonunda üçüncü taraf bir mağazadan 5.000 dolarlık bir onarım aldı. Katainen’in sözü de Tesla’dandı ve alternatif bir onarım servisine erişimi olup olmadığı belli değil.

Her iki durumda da, Pommijätkät’ın arkasındaki grup, araca 30 kg (66 pound) dinamit bağladı ve Finlandiya’nın Jaala kentindeki eski bir taş ocağına park etti. Elon Musk bile oradaydı – en azından ruhen. Bir kask, kalın bir kış ceketi ve Musk’ın yüzünün bir resmi ile donatılmış bir çarpışma testi mankeni helikopterle düşürüldü ve ardından sürücü koltuğuna dolduruldu.

Katainen yakındaki bir sığınağın içinden patlamayı tetikler ve Tesla, karlı arazide binlerce parça saçılmış gibi görünen bir ateş topu halinde patlar. Grup, arabadan geriye kalanları alıyor, bu da sadece bir yığın hurdaya denk geliyor. Tesla’nın direksiyonunda hiç bu kadar eğlenip eğlenmediği sorulduğunda Katainen, “Hayır, Tesla’dan hiç bu kadar keyif almadım!” diye yanıtlıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.