Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Süper bilgisayar, rakiplerinin 47 yılda yaptığı hesaplamaları göz açıp kapayıncaya kadar yapıyor

Süper bilgisayar, rakiplerinin 47 yılda yaptığı hesaplamaları göz açıp kapayıncaya kadar yapıyor

Google, yeni kuantum bilgisayarı ile geleneksel makineler üzerindeki üstünlüğünü kanıtladığını iddia ediyor.

Google, mevcut en iyi süper bilgisayarların 47 yılda yapabileceği hesaplamaları anında yapabilen bir kuantum bilgisayarı geliştirerek, deneysel makinelerin geleneksel rakiplerinden daha iyi performans gösterebileceğini şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koydu.

Google’daki araştırmacılar tarafından hazırlanan ve internette yayınlanan bir makalede, şirketin en son teknolojisinin “mevcut klasik süper bilgisayarların yeteneklerinin ötesinde” olduğu iddia ediliyor.

Kuantum bilgisayarların savunucuları, kuantum fiziğinin kendine özgü durumlarına dayanan bu teknolojinin iklim değişikliğiyle mücadele edebilecek ve çığır açan ilaçlar üretebilecek son derece güçlü makineler yaratabileceğini söylüyor.

Bununla birlikte, günümüz şifreleme sistemlerinin altını oyma tehdidi de taşıyorlar ve bu da onları bir ulusal güvenlik önceliği haline getiriyor.

Dört yıl önce Google, kuantum bilgisayarların mevcut makineleri aştığı bir dönüm noktası olan “kuantum üstünlüğüne” ulaşan ilk şirket olduğunu iddia etti.

Bu iddiaya o dönemde rakipleri karşı çıkmış ve Google’ın kendi makinesi ile geleneksel süper bilgisayarlar arasındaki farkı abarttığını savunmuşlardı.

Şirketin açık erişimli bilim sitesi ArXiv’de yayınlanan yeni makalesi – Rastgele Devre Örneklemesinde Faz Geçişi – tartışmayı sona erdirmeyi amaçlayan daha güçlü bir cihazı gösteriyor.

2019’daki makinede kuantum bilgisayarların yapı taşları olan 53 kübit bulunurken, yeni nesil cihazda 70 kübit bulunuyor.

Daha fazla kübit eklemek bir kuantum bilgisayarın gücünü katlanarak artırıyor, yani yeni makine 2019 makinesinden 241 milyon kat daha güçlü.

Araştırmacılar, dünyanın önde gelen süper bilgisayarı Frontier’in, Google’ın 2019’daki 53 kübitlik bilgisayarından bir hesaplamayı eşleştirmesinin 6,18 saniye alacağını söyledi. Buna karşılık, Google’ın son bilgisayarıyla eşleşmesi 47,2 yıl alacaktır.

Araştırmacılar ayrıca en son kuantum bilgisayarlarının, bu alanda lider olarak görülen bir Çin laboratuvarının gösterilerinden daha güçlü olduğunu iddia ediyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.

2 Yorumlar

  1. Bunun hükümet dışı bir şirketin elinde olduğu gerçeği, bizi korkutmalı. Geleneksel bilgi işlemden gelen AI.AI QC’nin yapabileceklerine kıyasla uzaktan sorunlu değildir bu bilgi işlem seviyesiyle tam tehlike bölgesine ulaşacaktır. Google, insanlık için pozitiflik konusunda çok az pişmanlık gösterdi. You Tube’daki sansür Google aramaları siyasi ve sosyal gündem için manipüle edildi. Teknolojideki yeniliği kutlamalıyız, ancak bu teknoloji seviyesini yönetecek kadar aydınlanmış değiliz. Bu korkutucu

  2. Buradaki sorun, yarattığı elektrik tüketimi ve karbon ayak izidir; çok fazla gerçek sorunu çözmezken, hemen çok fazla elektrik tüketir. Tipik bir ev tipi buzdolabı, günde yaklaşık 1 kilowatt-saat (kWh) enerji tüketir. Buna karşılık, sadece birkaç kuantum biti (kubit) olan küçük bir kuantum bilgisayar, çalışma saati başına yaklaşık 1 kilowatt-saat enerji tüketebilir. Bu, bir kuantum bilgisayarının bir saat içinde bir buzdolabının bütün bir günde yaptığı kadar enerji tüketebileceği anlamına gelir! Artan sayıda kuantum bilgisayar vb. İle sadece çevreyi engelliyoruz, başka hiçbir şey AI uygulamasında benzer şekilde gitmiyor.