Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Spor markası Mizuno, siparişleri geciktiren fidye yazılımı saldırısıyla vurdu

Spor markası Mizuno, siparişleri geciktiren fidye yazılımı saldırısıyla vurdu

Spor malzemeleri ve spor giyim markası Mizuno, fidye yazılımı tarafından vurulduktan sonra telefon kesintilerinden ve sipariş gecikmelerinden etkileniyor, BleepingComputer saldırıya aşina olan kaynaklardan öğrendi.

Mizuno, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 3.800’den fazla çalışanı ve lokasyonu bulunan bir Japon spor malzemeleri ve spor giyim şirketidir.

Şirket çok çeşitli spor malzemeleri satıyor, ancak en çok golf kulüpleri, koşu spor ayakkabıları ve beyzbol malzemeleriyle tanınıyor.

BleepingComputer ile anonimlik koşuluyla konuşan kaynaklar, Mizuno’nun 4 Şubat hafta sonu ABD kurumsal ağını hedef alan bir fidye yazılımı saldırısına uğradığını söyledi.

Bu siber saldırı, telefon kesintileri, ürünlerin nakliyesinde gecikmeler ve web sitesi sorunları dahil olmak üzere önemli iş kesintilerine yol açtı.

Saldırı sipariş gecikmelerine yol açıyor

Müşteriler, kurumsal telefon sistemlerinin artık çalışmadığı geçen Salı günü kesintiyi fark etmeye başladı ve web sitesi, sipariş gecikmelerine ilişkin bir afiş uyarısı göstermeye başladı.

mizunousa.com web sitesinin üst kısmında “MIZUNO ŞU ANDA SİSTEM KESİNTİSİ YARARLANIYOR. SİPARİŞ GECİKMELERİ OLABİLİR”, deniyor.

Minuzo USA web sitesinin üst kısmındaki kesinti mesajı
Mizuno USA web sitesinin üst kısmındaki kesinti mesajı
Kaynak: BleepingComputer

Web sitesi için İletişim bağlantısını tıklamaya çalışan müşterilere, sitenin o kısmına bağlanırken bir hata olduğunu söyleyen mesajlar gösterildi.

Mizuno saldırısı veya bildirilmemiş diğer siber saldırılar hakkında ilk elden bilgilere sahipseniz, Signal üzerinden bizimle şu adresten gizli olarak iletişime geçebilirsiniz: +16469613731 veya @lawrenceabrams-bc’de Wire’da.

Müşteriler BleepingComputer’a Mizuno destek temsilcilerinin kendilerine dahili sistemlerinin arızalı olduğunu ve artık mevcut siparişleri arayamayacaklarını söylediğini söyledi.

Bu, kesintiden bu yana benzer deneyimler yayınlayan Golf RWX forumunda kullanıcılar tarafından daha da doğrulandı.

“Az önce bir Mizuno temsilcisi namı diğer Caddy ile sohbet ettim ve Caddy bana tüm sistemlerinin arızalı olduğunu ve bu yüzden kimsenin onlardan herhangi bir şey (beyzbol, golf, softbol, ​​voleybol, yüzme, antrenman, vb ürünler) sipariş edemediğini söyledi. Caddy ayrıca şu anda sistemlerini geri yüklemek için çalıştıklarını ve en erken yarın çalışmaya başlayacaklarını, ancak bundan sonra da olabilir” dedi. gönderildi GolfWRX forumlarında.

Diğer müşteriler söylendi dediler Mizuno sevkiyat etiketlerini yazdıramadığı için sevkiyatın ertelendiğini ve siparişlerin bir aya kadar ertelendi.

Fidye yazılımı saldırısı Mizuno için daha kötü bir zamanda olamazdı, çünkü birçok müşteri tarafından önceden sipariş edilen ve merakla beklenen Mizuno Pro 221, 223 ve 225 golf ütülerini 3 Şubat’ta piyasaya sürdüler.

Bu nedenle, ütüleri ön sipariş veren müşteriler, daha fazla bilgi için şirketle iletişim kurmanın hiçbir yolu olmadığı için gecikmelerle karşı karşıya kalıyor.

BT kesintileri, bayiler tarafından sipariş vermek için kullanılan Mizuno’nun ‘Direct Connect’ B2B web sitesine artık erişemeyen Mizuno bayilerini de etkiliyor.

Mizuno sessiz kalır

Mizuno’ya gelince, tüm olay hakkında ağzı sıkı, bir hafta süren kesintilerine neyin neden olduğu hakkında bir açıklama yapmıyorlar veya BleepingComputer tarafından saldırı hakkında gönderilen birden fazla sorguya yanıt vermiyorlar.

Şu anda saldırının arkasında hangi fidye yazılımı çetesinin olduğu bilinmiyor, ancak şirket fidye ödemezse, bilgisayar korsanlarının çalınan verileri yayınlayıp yayınlamadığını muhtemelen daha sonraki bir tarihte öğreneceğiz.

Bu hafta spor endüstrisi için kötü geçti. San Francisco 49ers, dün bir fidye yazılımı saldırısına uğradıklarını doğruladı BlackByte fidye yazılımı operasyonu tarafından.

49ers saldırısının detayları açıklanmazken, tehdit aktörleri saldırı sırasında çalındığını iddia ettikleri faturaları şimdiden sızdırmaya başladı,

BleepingComputer, daha fazla bilgi için Mizuno ile iletişim kurmaya devam edecek ve bir yanıt alırsak hikayeyi güncelleyecektir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.