Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Spor malzemeleri sitelerinden 1,8 milyon kişinin kredi kartı bilgileri çalındı

Spor malzemeleri sitelerinden 1,8 milyon kişinin kredi kartı bilgileri çalındı

Dört bağlı çevrimiçi spor ekipmanı sitesi, tehdit aktörlerinin 1.813.224 müşterinin kredi kartlarını çaldığı bir siber saldırıyı ifşa etti.

Saldırı hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, dört web sitesini temsil eden bir hukuk firması, 1 Ekim 2021’de tam CVV dahil olmak üzere kişisel bilgilerin ve kredi kartı bilgilerinin çalındığını belirtti.

Etkilenen web siteleri şunlardır:

Siteler, ihlali ilk olarak 15 Ekim’de öğrendi ve bir soruşturmanın ardından, 29 Kasım’da ödeme bilgilerinin çalındığı müşterileri doğruladı.

Bu olay sonucunda ifşa edilen ayrıntılar şunlardır:

  • Ad Soyad
  • Mali hesap numarası
  • Kredi kartı numarası (CVV ile)
  • Banka kartı numarası (CVV ile)
  • Web sitesi hesabı şifresi

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından web siteleri, 16 Aralık 2021’de etkilenen kişilere bildirim gönderdi.

Etkilenen müşterilere yönelik yayınlanan bildirimlerin hiçbiri, olayın doğası hakkında herhangi bir ayrıntı sağlamaz, bu nedenle verileri elde etmenin gerçek yolu bilinmemektedir.

Bununla birlikte, “Harici sistem ihlali (hack)” açıklamasında belirtildiği gibi, bu, her iki senaryonun da muhtemel olmasına rağmen, web sitelerine kart sıyırıcıların yerleştirilmesinden ziyade bir veritabanı ihlali gibi görünmektedir.

Durum ne olursa olsun, bu dört web sitesinden herhangi bir şey satın aldıysanız, gelen iletişimleri dikkatli bir şekilde ele almalı, banka hesap ve kredi kartı ekstrelerinizi izlemeli ve şüpheli işlemleri derhal bildirmelisiniz.

Tackle’ın müşterilere bildirim mektubunda, “Tackle Warehouse, olaydan haberdar olduktan sonra yukarıda belirtilen önlemleri aldı. Etkilenen hesaplarda dolandırıcılığı önlemek amacıyla olayı ödeme kartı markalarına da bildirdik.”

“Ayrıca olayı kolluk kuvvetlerine bildirdik ve güvenli ve güvenli işlemleri kolaylaştırmak için sitelerimizin güvenliğini artırmak için dijital adli tıp firmasıyla yakın bir şekilde çalıştık.”

Ne yazık ki, tehlikeye atılan veriler son derece hassas bilgiler olmasına rağmen, etkilenen müşterilere bu sefer bir kimlik koruma hizmeti sunulmadı.

Saldırı hakkında daha fazla bilgi edinmek için etkilenen tüm kuruluşlara ulaştık ve bir yanıt alır almaz bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.