Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Sony WF-C500 kulaklık incelemesi: temel fena değil

Sony WF-C500 kulaklık incelemesi: temel fena değil

Sony’nin yeni WF-C500 gerçek kablosuz kulaklıkları 99,99 $ ‘lık cazip bir fiyata sahiptir ve değiştirdikleri WF-XB700 tomurcuklarından daha şık, daha geleneksel bir tasarımla birlikte gelir. Dizginlenmiş görünümlerin yanı sıra, EQ’yu istediğiniz gibi özelleştirmenizi sağlayan Sony’nin Headphones Connect uygulamasına destek ekleyerek bu modeli geliştirirler. WF-XB700’ler şirketin “Extra Bass” markasına sahipti, ancak Sony bu sefer kutudan çok daha dengeli bir ses için bunu ortadan kaldırmıştı. Pil ömrü de etkileyici bir şekilde 10 saatlik kesintisiz oynatmaya kadar iyileşti ve C500’ler her kulaklıkta büyük düğmelerle kullanımı kolay kontroller sunuyor.

Ancak Sony, 100 $ ‘lık bu kuruşluk fiyatı tutturmak için gürültü engelleme, şeffaflık modu, kablosuz şarj ve hatta bir veya her iki kulaklık çıkardığınızda otomatik duraklatma gibi daha küçük kolaylıklar gibi bazı önemli özellikleri dışarıda bıraktı. Bu yararlı hileleri genellikle benzer fiyatlı tomurcuklarda bulabilirsiniz, bu da C500’leri Sony’nin biraz atlanmış gibi hissetmesine neden olabilir. çok çok.

Bununla birlikte, fiyat için hala çok iyi görünüyorlar; Sony nadiren ses kalitesinden sıyrılır. Ve daha küçük, daha gizli bir fiziksel tasarıma geçmenin, XB700’lerin bana verdiği kulaklarıma tutturulmuş hissi feda edeceğinden endişelenirken, neyse ki bu kulaklıkların öne çıktığı bir alan. Kendinize sormanız gereken soru, bu artıların eksik olanı telafi etmek için yeterli olup olmadığıdır. Sony’nin 1000XM4 kulaklıklarının lüks olduğu yerlerde, bu set geldikleri kadar basittir.

Kulaklıkların kendilerine geçmeden önce, şarj kutusuyla ilgili birkaç kelime: Sony, onu önemli ölçüde daha ceplenebilir bir hap şekline küçülttürd. Alt kısım hala düzdür, bu nedenle kapak açık olsa bile kasa bir masaya veya masaya güzelce oturur. Ayrıca Sony’nin XB700’lerden yarı saydam kapağı taşıması da hoşuma geliyor, bu da içindeki üç kehribar LED’i görmeyi kolaylaştırıyor – her tomurcuk ve kasa için bir tane – ve her şeyin düzgün şarj olduğundan emin olun.

WF-C500 kulaklık, Sony’nin amiral gemisi WF-1000XM4’ün yanındadır.

Kapağın kapalı kalmak için mıknatıslar yerine direnç kullandığından, tek elle açmak zor olabilir, ancak dudak boyunca uzanan ince girintiden yukarı iterseniz imkansız değildir. Kasa hala her yerde dokulu mat plastik kullanıyor ve bazıları bunu ucuz olarak görürken, çizik veya scuffs potansiyelini ortadan kaldırması hoşuma geliyor. Arkada bir USB-C bağlantı noktası var ve kasada C500’lerin tam şarjı için yeterli meyve suyu var ve bu da onları 10 saatlik oynatmadan toplam 20’ye çıkarıyor. Çoğu kulaklık şarj kutusunun içinde en az iki ek şarj pil vardır, bu nedenle Sony oradaki eğrinin arkasındadır. Sony’nin üst uç kulaklıkları için ayırdığı kablosuz şarjı da sayabilirsiniz.

XB700’ler, o zamanlar bile gerçek kablosuz kulaklıklar için daha büyük tarafta olan çok farklı bir tasarıma sahipti. Ayrıca kulaklarımdan belirgin bir şekilde çıkıntı yaptılar. Alışılmadık şeklin arkasındaki neden, çok kararlı bir uyum ve optimum bas tepkisi için kulak kanalına derinlemesine bükülmelerine izin verme olmasıydı. Uyumu sevdim, ama herkes onları eşit derecede rahat bulasımadı. C500’lerle birlikte Sony, ikincisini öncelik haline getiriyor.

WF-C500 tomurcukları (sağda), kendilerinden önceki WF-XB700’den (solda) önemli ölçüde daha küçüktür.

Hala her yerde matlar, ancak artık amiral gemisi gürültü önleyici WF-1000XM4 kulaklıklardan daha küçük olan daha kompaktlar ve yerleştirildiğinde kulaklarınızda çok fazla alan talep etmiyorlar. Genel görünüm, Sony’nin premium modellerine, her ikisini de aynı ailenin bir parçası gibi göstermek için yeterince yakındır, ancak gösterişli bakır aksanlarını kaybedersiniz.

C500’lerin kontroller için dokunmaya duyarlı bir dış yüzey yerine her tomurcukta büyük, fiziksel bir düğmesi vardır. Bu, her XB700 kulaklıkların altında bulunan küçük nub üzerinde büyük bir kullanılabilirlik gelişimidir. Denetimler değişmeden kalır (ve özelleştirilemez). Sol kulaklık ses seviyesini kontrol eder: bir musluk onu arttırır ve basılı tutmak yavaş yavaş düşürür. Parça kontrolleri sağ kulaklıktadır: duraklatma / oynatma için bir kez dokunun, parçaları atlamak için iki kez basın ve geri dönmek için üç kez basın. Sağ tomurcuk tutmak telefonunuzun sesli asistanını çağıracaktır. İşlevleri bir kez indirdikten sonra, hatırlaması kolaydır ve düğmeler yeterince tıkır tıkırdır.’sadece kontrolleri etkinleştirmek için onları zorla bastırmak (ve tomurcukları rahatsız edici bir şekilde kulaklarınızın derinliklerine sıkıştırmak) zorunda değilsiniz. Ne yazık ki, Sony bir veya her iki kulaktan dolma çıkardığınızda ortak otomatik duraklatma özelliğini atladı.

Kasa kapağı, kulaklıkların ne zaman şarj olduğunu kolayca görmenizi sağlar.

Kutuda üç boy silikon uç bulunur. Büyük boyut, iyi, güven verici bir conta ve iyi bir gürültü yalıtımı sağlayarak isteyebileceğim kadar iyi çalıştı. XB700’lerle aynı şekilde kulaklarıma vidalamasalar da, C500’ler yemek yerken, konuşurken ya da onlarla koşarken hiç tomurcuklanmadı ya da gevşemedi.

Sony tomurcukları için tipik olduğu gibi, ses hayal kırıklığına uğratmaz. C500’ler, şirketin amiral gemisi 1000XM4’lerin geniş, zengin soundtage’ından (ve güçlü gürültü engellemeden) yoksun olsa da, kutudan mükemmel, oldukça dengeli bir ayarlama ile birlikte gelirler. 5.8mm sürücüler güzelce kontrol bas var – Extra Bass XB700s bir veya iki aşağı getirdi — ayrıntılı yüksekler, ve Taylor Swift vokal getirmek iyi tanımlanmış orta Kırmızı netlik ve varlıkla yeniden kaydedilmiş. Sony’nin önceki giriş seviyesi kulaklıklarının aksine, alt frekansları çalıştırmak veya tizlere nefes almak için biraz daha fazla yer açmak istiyorsanız, bunlardaki EQ’yi özelleştirebilirsiniz.

C500’ler gürültü engelleme, LDAC desteği ve çok daha pahalı 1000XM4’lerin daha zengin ses deneyiminden yoksun.

Kulaklarıma göre, C500’ler Jabra’nın biraz daha ucuz Elite 3 kulaklıklarından daha iyi ve daha dolgun geliyor, ancak Jabras gürültü yalıtımında Sony’yi geride bıraktı ve ayrıca çevrenizi (veya aramalarda kendi sesinizi) duymak için bir şeffaflık moduna sahip. Nothing Ear 1s gibi diğer benzer fiyatlı rekabet, kutudan daha canlı bir V şeklinde EQ’ya sahiptir, ancak Sony’lerin tercih ettiğinizi sesi özelleştirme konusunda ne kadar esnek olduğunu seviyorum. Nothings ile birlikte gelen ANC’yi veya Anker’s Liberty Air 2 Pros gibi biraz daha pahalı tomurcukları elde edemezsiniz ve Sony’nin daha yüksek kaliteli LDAC codec bileşeni C500’lerde desteklenmez. Ancak şirket en azından 360 Reality Audio desteği ve her iki kulaklığından birini tek başına kullanma özgürlüğü gibi ekstraların küçük bir yardımını yapıyor.

Ancak sesli arama kalitesi Sony’nin giriş seviyesi tomurcukları için bir güç değildir ve deneyim gürültülü ortamlarda zor olabilir. Sessiz bir odadan biriyle sohbet ediyorsan, işi yapar. Ama meslektaşlarım. The Verge yorumlar ekibi, kalabalık yerel kahve dükkanımdaki haftalık Zoom toplantımızda kullanmaya çalışırken – söylediğim tek bir kelimeyi bile çıkaramadım – inanıp güldü. AirPods veya Galaxy Buds 2, bunlar değil. 100 $ için çığır açan netlik beklemiyorum, ancak Sony burada daha yüksek hedeflemeli.

WF-C500s, düşük çağrı kalitesiyle bile, eksiksiz bir paket olarak, göze çarpan herhangi bir denge veya kusur olmadan diğer temelleri kapsar. Para için daha fazla özellik içeren kulaklıklar bulabilirsiniz, ancak bu Sony’ler güvenilir, kullanımı kolay, uzun dinleme seansları için uzun ömürlü ve fiyatlarının ötesine geçen bir sese sahiptir. Ayrıca, kulak içi mükemmel bir uyum sağlarken kendilerinden önceki tuhaf WF-XB700’lerden daha kompakt ve şıktırlar. Tek umursadığınız, tutarlı bir şekilde çalışan ve bu süreçte kulağa hoş gelen temel bir kulaklık seti almaksa, bir yığın paradan tasarruf edebilir ve Sony’nin temel tomurcuklarıyla gidebilirsiniz. Gürültü iptali veya daha yüksek fiyat gerektiren diğer özellikler istemiyorsanız, bazen daha az daha fazladır. Biraz duraklamak ve nelerden vazgeçtiğini düşünmek adildir, ancak C500’leri satışa sunabilirseniz (basın saatinde 68 $ kadar düşüktür), şimdiye kadar yapacağınız en kötü dürtü satın alımından çok uzaktırlar.

Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.