Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Son Windows Server güncellemeleri DNS sorunlarına neden oluyor


Windows Server

Microsoft, Windows Server 2019 sistemlerinde DNS çözümleme sorunlarına yol açabilecek DNS saplama bölgeleri yükleme hatalarına neden olan bilinen yeni bir sorunu ele aldı.

DNS saplama bölgeleri, belirli bir bölge için yetkili DNS sunucularını belirlemek ve adları ayrı DNS ad alanları arasında çözümlemek için gereken kaynak kayıtlarını içeren DNS bölgelerinin kopyalarıdır.

Windows sağlık panosunda yayınlanan ayrıntılara göre, müşteriler bu bilinen sorunla ancak 25 Ocak ve sonrasında yayınlanan güncellemeleri yükledikten sonra karşılaşacaklar.

“25 Ocak 2022’de yayınlanan güncellemeleri yükledikten sonra ( KB5009616) ve daha sonra DNS Sunucusunu çalıştıran Windows Server’ın etkilenen sürümlerinde rolü, DNS saplama bölgeleri düzgün yüklenmeyebilir ve bu da DNS ad çözümlemesinin başarısız olmasına neden olabilir,” Microsoft açıkladı.

Microsoft, bu sorunu şu şekilde düzeltti: Bilinen Sorun Geri Alma (KIR) özelliği. Ancak, etkilenen cihazlara otomatik olarak yayılmayacaktır.

KIR düzeltmesini dağıtmak için grup ilkeleri

Buggy Windows Server güncellemelerinin yüklendiği kurumsal yönetilen cihazlarda DNS sorunlarını düzeltmek için yöneticilerin iki grup ilkesi yüklemesi ve yapılandırması gerekir.

“Bu özel Grup İlkelerini dağıtma ve yapılandırma hakkında bilgi için lütfen bkz. Bilinen bir Sorun Geri Alma’yı dağıtmak için Grup İlkesi nasıl kullanılır?,” Microsoft ekledi.

Bu bilinen sorunu çözmek için yöneticilerin yüklemesi ve yapılandırması gereken iki grup ilkesi aşağıdaki bağlantılar kullanılarak indirilebilir:

Microsoft daha önce Windows Ocak güncellemeleriyle bağlantılı birden çok sorunu düzeltti. Windows mavi ekranlarına neden olan Bluetooth sorunu, LSASS çökmelerinin neden olduğu Windows etki alanı denetleyicisi yeniden başlatılıyor, Netlogon sorunlarıve bir Windows Active Directory hatası.

Redmond ayrıca adreslemek için bant dışı (OOB) acil durum güncellemeleri yayınladı. Ocak 2022 Yaması Salı güncellemelerinin neden olduğu sorunlar.

Ele aldıkları sorunlar, Windows Server Etki Alanı Denetleyicilerinin yeniden başlatılması, Sanal Makinelerin başlatılamaması, VPN bağlantısı ve ReFS biçimli çıkarılabilir medya bağlama hatalarıyla ilgiliydi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.