Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Social Bookmarking – Paylaşım ve Bookmarking Daha Kolay!!

Tekrar tekrar başvurmak istediğiniz favori bir sayfa veya bağlantı var mı? Çevrimiçi yer imlerine eklemek ister misiniz? Favorilerinizi bir kenara bırakın ve şimdi sosyal imleme hizmetine geçerek yer iminize her yerden erişin.

Sosyal İşaretleme Nedir? Sosyal yer imi, yer imlerini halka açık bir Web sitesine kaydetme ve bunları anahtar kelimelerle “etiketleme” uygulamasıdır. Bookmarking ise gelecekte ziyaret etmek istediğiniz bir Web sitesinin adresini bilgisayarınıza kaydetme uygulamasıdır. Başka bir şekilde, kullanıcıların kişisel bir yer imi koleksiyonunu kaydetmelerine ve kategorilere ayırmalarına ve bunları başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan bir bilgisayar ağı üzerinden gerçekleştirilen bir etkinliktir.

Bu sosyal imleme siteleri, İnternet veya İntranet üzerinde folksonomi teknikleri uygulaması yoluyla bağlantıları depolamanın, sınıflandırmanın, paylaşmanın ve aramanın popüler bir yoludur. Ayrıca, belirli bir konu veya biçime göre özelleştirilmiş hizmetlere yer işareti koyabilirsiniz – beslemeler, kitaplar, videolar, müzik, alışveriş öğeleri, harita konumları, şarap imalathaneleri, vb. – bulunabilir.

Başlatılmasıyla ilgili bir şey Paylaşılan çevrimiçi yer imleri kavramı, itList.com’un lansmanı ile Nisan 1996’ya kadar uzanır. Sosyal imleme, Furl, Simpy ve del.icio.us gibi sitelerin çalışmaya başladığı yalnızca birkaç yıl öncesine dayanmaktadır. Diğer sosyal imleme siteleri arasında del.icio.us’un açık kaynaklı bir versiyonu olan de.lirio.us ve akademik makaleler için bir sosyal imleme sitesi olan citeulike bulunur. Sosyal yer imi, özellikle başkalarıyla paylaşılacak bir dizi kaynak toplarken kullanışlıdır. Herkes sosyal imlemeye katılabilir.

Sosyal Bookmarking Hizmetleri Sosyal imleme piyasası, iki baskın oyuncuyla – del.icio.us ve StumbleUpon ile istikrarlı bir durumda. Yahoo MyWeb de dahil olmak üzere paketin geri kalanı büyük ölçüde geride görünüyor.

İşte sosyal imleme hizmetlerinin listesi:

Yahoo, Delicious, Digg ,Fark ,Feedster ,Reddit ,Blinklist ,Buzznet ,Citeulike ,Connotea ,Findory ,Furl ,Linkagogo ,Magnolia ,Simpy ,Spurl ,Technorati ,Backflip,Blinkbits ,Blogmarkdiggers ,Blogmarks ,Blog. Blog Memleri,Feedmelinks,OnlyWire,Scuttle ve Smarking

Beyin Baloncukları ile ilgili bir makale [http://www.brainbubbles.biz] – Sosyal Yer İşareti [http://www.brainbubbles.biz/Social-Bookmarking_SEO_content_1.aspx] en iyi 30’dan fazla sosyal imleme hizmeti analizini, URL’leri, özellikleri ve ayrıntılarla birlikte sıralamayı listeler.

Sosyal İşaretlemenin Faydaları

1. Herhangi bir yazılımdan daha önce insanlar tarafından yapılır, böylece anlamlı ve ilgili kaynak sağlar.

2. Sosyal imleme, insanları benzer ilgi alanları ve konularda topluluklar haline getirir.

3. Bu, çağdaş arama motorlarında bulunması zor olan anlamsal olarak sınıflandırılmış etiketler sağlar.

4. Kaynakları verimli bir şekilde paylaşmanın daha iyi bir yolu

5. Konseptinizi daha da derinleştirebilir ve yeni içgörüler bulabilirsiniz.

6. Belirli bir topluluk ve insan grubu için anlamı olan ilgili sınıflandırmaları oluşturur.

Bilgi paylaşımı, bilgi yönetimi ve araştırma, sosyal imleme ile ilgilenen insanlar favori haline geldi. Senden ne haber?

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.