Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Snap-on, Conti fidye yazılımı çetesi tarafından iddia edilen veri ihlalini ifşa ediyor


Geçmeli
Kaynak: snapon.com

Amerikan otomotiv araçları üreticisi Snap-on, Conti fidye yazılımı çetesinin Mart ayında şirketin verilerini sızdırmaya başlamasının ardından ortak ve franchise sahibi verilerini açığa çıkaran bir veri ihlali duyurdu.

Snap-on, Mitchell1, Norbar, Blue-Point, Blackhawk ve Williams dahil olmak üzere çeşitli markalar aracılığıyla ulaşım endüstrisi tarafından kullanılan araçların, yazılımların ve tanılama hizmetlerinin lider üreticisi ve tasarımcısıdır.

Dün Snap-on, ağlarında şüpheli etkinlik tespit ettikten sonra bir veri ihlali açıkladı ve bu da tüm sistemlerini kapatmalarına neden oldu.

Snap’te, “Mart ayının başlarında, Snap-on, bilgi teknolojisi ortamının bazı alanlarında olağandışı etkinlik algıladı. Savunma protokollerimizin bir parçası olarak ağ bağlantılarımızı hızla kaldırdık, özellikle uygun olan çeşitli kurumlardan gelen yüksek uyarılar verildi” -web sitesinde.

“Önde gelen bir dış adli tıp firması tarafından desteklenen kapsamlı bir analiz başlattık, olayı bir güvenlik olayı olarak belirledik ve saldırıyı kolluk kuvvetlerine bildirdik.”

Snap-on, bir soruşturma yürüttükten sonra, tehdit aktörlerinin 1 Mart ile 3 Mart 2022 tarihleri ​​arasında çalışanlara ait kişisel verileri çaldığını keşfetti.

Bir Snap-on, “Olayın, adlar, Sosyal Güvenlik Numaraları, doğum tarihleri ​​ve çalışan kimlik numaraları gibi bilgileri içeren ortak ve franchise alan verilerini içerdiğine inanıyoruz” veri ihlali bildirimi California Başsavcılığı’na sunuldu.

Snap-on, etkilenenler için IDX kimlik hırsızlığı koruma hizmetine bir yıllık ücretsiz abonelik sunuyor.

Conti, Snap-on’a bir saldırıyı üstlendi

Snap-on’ın veri ihlali bildirimi saldırıya pek ışık tutmasa da BleepingComputer, Mart ayı başlarında Snap-on’un yan kuruluşlarından biri olan Mitchell1’in bir fidye yazılımı saldırısının neden olduğu bir kesinti yaşadığını belirten isimsiz bir ihbar aldı.

Mitchell1 başlangıçta kesinti hakkında tweet atmıştı, ancak kısa süre sonra Twitter ve Facebook’tan bildirimleri sildi.

Kesinti hakkında Mitchell1 tweet'i silindi
Kesinti hakkında Mitchell1 tweet’i silindi
Kaynak: Arşiv.org

Müşteriden silinen tweetler hakkında tweet

Ancak başka bir kaynak, BleepingComputer’a saldırıya uğrayanın Mitchel11 değil, ana şirketleri Snap-on olduğunu söyledi.

Kısa süre sonra, tehdit istihbaratı araştırmacısı Ido Cohen görüldü Conti fidye yazılımı çetesinin Snap-on’a saldırdığını iddia ettiğini ve saldırı sırasında çalındığı iddia edilen yaklaşık 1 GB’lık belgeyi sızdırmaya başladığını söyledi.

Ensar tweet

Conti çetesi veri sızıntısını hızla ortadan kaldırdı ve Snap-on veri sızıntısı sitesinde yeniden görünmedi, önde gelen güvenlik araştırmacıları, BleepingComputer’a, verilerin sızdırılmaması için Snap-on’un bir fidye ödediğine inandıklarını söylemelerine yol açtı.

BleepingComputer, açıklanan veri ihlalinin iddia edilen Conti fidye yazılımı saldırısıyla bağlantılı olup olmadığını doğrulamak için Snap-on ile iletişime geçti ve haber alırsak bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Conti Ransomware kimdir?

Conti Ryuk, TrickBot ve BazarLoader gibi diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmalarıyla tanınan bir Rus bilgisayar korsanlığı grubu tarafından yürütülen bir fidye yazılımı operasyonudur.

Conti, kurumsal cihazlara virüs bulaştıktan sonra genellikle bir ağı ihlal eder. BazarLoader veya TrickBot kötü amaçlı yazılım bulaşmalarıbilgisayar korsanlığı grubuna uzaktan erişim sağlar.

Dahili bir sisteme erişim sağladıklarında, ağ üzerinden yayılırlar, verileri çalarlar ve fidye yazılımını dağıtırlar.

Conti çetesi kısa süre önce Ukrayna’nın işgali konusunda Rusya’nın tarafını tuttuktan sonra kendi veri ihlallerine maruz kaldı ve bu da Ukraynalı bir araştırmacının neredeyse 170.000 dahili sohbet görüşmesi Conti fidye yazılımı çetesi üyeleri ve Conti fidye yazılımı kaynak kodu.

Ukrayna'nın işgali konusunda Rusya'nın yanındayız
Ukrayna’nın işgali konusunda Rusya’nın yanındayız
Kaynak: BleepingComputer

Conti, İrlanda’nın da dahil olduğu yüksek profilli kuruluşlara yönelik geçmişteki saldırılarla tanınır. Sağlık Hizmetleri Yöneticisi (SEÇ) ve Sağlık Bakanlığı (DoH), Tulsa Şehri, Broward İlçe Devlet Okullarıve ileri teknoloji.

Siber suç çetesinin devam eden faaliyeti nedeniyle, ABD hükümeti bir Conti fidye yazılımı saldırılarına ilişkin tavsiye.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.