Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Sızan belgeler Huawei’yi Çin’in Sincan’daki yerel casusluğuna bağladı

Sızan belgeler Huawei’yi Çin’in Sincan’daki yerel casusluğuna bağladı

Tarafından elde edilen ve tercüme edilen PowerPoint sunumlarına göre Huawei, Çin’in Sincan bölgesindeki gözetim sistemlerinin yanı sıra çalışma ve yeniden eğitim kampları için teknoloji inşa etmede yer aldı. Washington post. Rapor, teknoloji devinin çalışmalarının bölgedeki etnik azınlıklara yönelik zulme karışmış olabileceğinin bazı yollarını gösteriyor.

Washington post PowerPoint’leri kaldırılmadan önce halka açık bir Huawei sitesinden aldığını söylüyor. Rapora göre, slaytlar Huawei’nin diğer şirketlerle birkaç sistem oluşturma konusundaki katılımına ilişkin ayrıntıları içeriyor ve 2014’ten 2020’ye kadar herhangi bir yere dayanan meta verilere sahipti (telif hakkı tarihleri ​​2016’dan 2018’e kadar listeleniyor).

Huawei’nin akıllı cezaevlerindeki bazı çalışmalarını açıklayan çevrilmiş slayt.
Resim: Washington post

Slaytlardan biri, üretim için işgücü ve yeniden eğitim verimliliğinin analizine atıfta bulunarak, Huawei’nin ürünlerinin “birleşik akıllı hapishane platformunun temeli” olduğundan bahsediyor. Buna göre Posta, Huawei’nin teknolojisinin kullanıldığını söylediği bazı hapishaneler, büyük ölçüde Uygur Müslümanlarının yaşadığı bir bölge olan Sincan’da. Çin hükümeti, Uygurlara karşı birçok insan hakları ihlali yapmak, onları gözaltı ve yeniden eğitim kamplarına koymak ve zorla çalıştırma için kullanmakla suçlanıyor. (Birçok teknoloji şirketi bu emeğin kullanımına bağlanmıştır.)

Çeviren başka bir slayt Washington post Sincan’da kullanılan bir gözetleme sistemini detaylandırıyor. Bölgenin başkenti Urumqi’deki asayiş güçlerinin bir kaçağı yakalamak için yüz tanıma sistemini nasıl kullandığını anlatıyor. 2020’de video gözetim araştırmacıları tarafından hazırlanan bir rapor, Huawei’nin birini Uygur olarak tanımlaması durumunda uyarı gönderebilecek bir yüz tanıma sistemi üzerindeki çalışmasını ayrıntılı olarak anlattı. Buna göre Washington post, Huawei’nin gözetim sistemleri üzerindeki çalışmaları için yapılan sunumlar Uygurlardan bahsetmiyor ve şirket, Xinjiang’a doğrudan teknoloji tedarik etmeyi reddetti.

Çeviren diğer slaytlar Posta açıklanan elektronik gözetim sistemleri.
Resim: Washington post

Post’un raporundaki diğer slaytlar, insanları ses izlerine göre tanımlamak için kullanılan ayrıntılı teknolojiyi, insanların konumlarını gözetleme görüntülerine dayalı olarak takip eden sistemleri ve iş yerinde çalışanları izlemek için kullanılan teknolojileri içeriyor.

Birçok şirket, Çin hükümetinin Sincan bölgesindeki azınlık grupları üzerinde gözetim yürütmesine yardım ettiği iddiasıyla ABD hükümetinin Varlık Listesine (ABD şirketlerinin kendileriyle nasıl iş yapabileceğini kısıtlar) yerleştirildi. Önemli bir örnek DJI’dir, ancak dikkat büyük ölçüde eski Başkan Trump’ın Çin ile olan ticaret savaşından kaynaklanmış olsa da, çok az kişi ABD hükümetinden Huawei kadar ilgi gördü. Şubat 2020’de ABD hükümeti, telekomünikasyon şirketlerinin paralarını Huawei’nin rakipleriyle harcamasını önerdi ve şirketi, ekipmanlarına arka kapılar inşa etmekle suçladı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.