Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Siteye Sosyal Paylaşım Düğmeleri Nasıl Eklenir

Siteye Sosyal Paylaşım Düğmeleri Nasıl Eklenir


WordPress’te sosyal paylaşım düğmeleri eklemek ister misiniz? Sosyal medya siteleri insanların zamanlarını internette geçirdikleri yerlerdir.

Kullanıcı katılımı oluşturmak ve yeni kullanıcıları web sitenize getirmek için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın en basit yolu, WordPress postalarına ve sayfalarına sosyal paylaşım düğmeleri eklemek.

Bu makalede, size nasıl kolayca sosyal paylaşım butonları ekleneceğini ve WordPress’te paylaşım sayılarını nasıl göstereceğinizi göstereceğiz. Bunu yapmanın birkaç farklı yolunu ele alacağız, böylece içeriğin altına ve altına sosyal düğmeler ekleyebilir veya paylaşım çubuğu oluşturabilirsiniz.

WordPress’e Neden Sosyal Paylaşım Düğmeleri Eklemelisiniz?

Sosyal ağ bugün en popüler çevrimiçi etkinliklerden biridir. 2019 yılının sonuna kadar, dünya genelinde yaklaşık 2.77 milyar sosyal medya kullanıcısı olacağı tahmin edilmektedir. ( Kaynak )

Bu nedenle sosyal medya pazarlaması, şimdi herhangi bir işletmenin büyüme stratejisinin önemli bir parçası. Daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsanız, sosyal medya platformları onlarla iletişim kurmak için oldukça etkili kanallardır.

Sorun şu ki , içeriğinizi kendi sosyal medya profillerinizle paylaştığınızda baştankara sadece sınırlı sayıda kendi takipçinize ulaşır.

İşinizi sosyal medyada takip etmeyen insanlara ulaşmanın en iyi yolu WordPress sitenize sosyal paylaşım butonları eklemektir.

Sosyal paylaşım düğmeleri, web sitenize gelen ziyaretçileri içeriğinizi sosyal medya zaman çizelgelerinde paylaşmalarına yönlendirir. Bu, içeriğinizin daha sonra yorum ekleyebilecek, beğenecek ve paylaşabilecek arkadaşları ve takipçileri tarafından görülmesine olanak tanır.

Web sitenize sosyal paylaşım düğmeleri eklemek size yardımcı olabilir:

  • Web sitenize daha fazla trafik alın
  • İzleyen sosyal medyanızı artırın
  • Daha fazla potansiyel müşteri ve satış yapın
  • Sosyal kanıt ve marka bilinirliği geliştirin

Bunu söyledikten sonra, WordPress’te kolayca sosyal paylaşım butonlarının nasıl ekleneceğini görelim.

WordPress’te Sosyal Paylaşım Düğmeleri Ekleme

Bu eğitim için Paylaşılan Sayılar eklentisini kullanacağız . Piyasadaki en iyi WordPress sosyal medya eklentisidir .

Bu eklentiyi kullanarak, WordPress yazılarınıza kolayca sosyal paylaşım butonları ekleyebilir ve ayrıca paylaşım sayısını görüntüleyebilirsiniz. En iyi yanı, performans için optimize edilmiş olması ve web sitenizi yavaşlatmamasıdır.

Diğer sosyal paylaşım eklentilerinin aksine, Paylaşılan Sayım, web sitenizin hızı ve performansı üzerinde en az etkiye sahip olmak için benzersiz bir önbellekleme yöntemi kullanır .

Yapmanız gereken ilk şey, Paylaşılan Sayımlar eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek .

Eklentiyi yükledikten sonra, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »SharedCounts menüsüne gitmeniz gerekir .

Ardından, ‘Ekran’ bölümüne aşağı kaydırmanız ve görüntülemek istediğiniz paylaşım düğmelerini seçmeniz gerekir. Varsayılan olarak, üç düğme seçilir (Facebook, Twitter ve Pinterest).

İstediğiniz ek paylaşım düğmelerini eklemek için alandaki beyaz alana tıklayabilirsiniz.

Ardından, “Paylaş Düğmesi Stili” etiketli açılır menüden paylaş düğmesi stilini seçebilirsiniz. Paylaşılan Sayımlar eklentisi 8 güzel düğme stilleri ile birlikte geliyor.

Bundan sonra, sosyal paylaşım düğmelerini görüntülemek istediğiniz tema yerini seçmeniz gerekir. 3 seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: İçerikten Önce, İçerikten Sonra ve İçerikten Önce ve Sonra.

Son olarak, desteklenen yazı türlerini seçmeniz gerekir. Varsayılan olarak ‘gönderim’ seçili.

Sayfalarınızda ve diğer yazı türlerinde paylaşım düğmelerini görüntülemek istiyorsanız, sayfa seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz.

Ayarlarınızı saklamak için Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın .

İşlem tamamlandıktan sonra, sosyal paylaşım düğmelerini çalışırken görmek için web sitenizdeki herhangi bir postayı ziyaret edebilirsiniz. İşte demo web sitemiz, varsayılan Yirmi Ondokuz tema üzerinde ‘Klasik’ düğme stili ile nasıl göründüğü.

WordPress’te Sosyal Pay Sayımı Nasıl Görüntülenir?

Adından da anlaşılacağı gibi, Paylaşılan Sayılar eklentisi web sitenizi yavaşlatmadan sosyal paylaşım sayınızı da gösterebilir.

Sosyal paylaşım sayılarını etkinleştirmek için, Paylaşılan Sayım ayarlarına gitmeniz ve paylaşım sayısı kaynağını ayarlamanız gerekir.

Paylaşılan Sayımlar ayarları penceresinde, üstte ‘Sayıları Paylaş’ ayarlarını göreceksiniz.

Varsayılan olarak, ‘Sayı Kaynağı’ için seçilen Yok seçeneğini görürsünüz; bu, paylaşım sayılarının alınmadığı ve görüntülenemediği anlamına gelir.

Sosyal paylaşım sayısını göstermek için iki kaynaktan seçim yapabilirsiniz.

SharedCount.com eklenti için önerilen seçenektir. Bu seçeneği seçerseniz, sayılar SharedCount servis API’sinden alınır. Tüm sayıları performans için en iyi olan yalnızca 2 API çağrısı ile almanıza olanak tanır.

‘Yerli’ seçeneğini seçerseniz, Facebook sayımları için Facebook API, Pin sayıları için Pinterest API’si gibi ilgili sosyal hizmetten paylaşım sayıları alınır. Bu yöntem sitenizi yavaşlatabilir, çünkü çoklu API çağrıları gerektirecektir.

Sayı kaynağınız olarak SharedCount.com adresini seçmenizi öneririz. Ardından, SharedCount API anahtarı için bir alan göreceksiniz.

SharedCount.com web sitesinde ücretsiz bir hesaba kaydolarak SharedCount API’sini alabilirsiniz

E-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Ardından Hesap Oluştur’u tıklayın.

Web sitesi şimdi e-posta adresinize bir onay bağlantısı gönderecek. Doğrulamak için bağlantıya tıklamanız gerekir.

E-postanız doğrulandıktan sonra, SharedCount hesabınıza giriş yapmanız ve ekranın sağ üst kısmındaki hesabınıza gitmeniz gerekir. Orada, e-posta adresinizi ve yanındaki açılır menüyü göreceksiniz.

Ardından, açılır menüyü tıklamanız ve ‘Ayarlar’ı seçmeniz gerekir. Buradan, SharedCount API anahtarınızı bulacaksınız.

API anahtarını kopyalamanız ve WordPress sitenizdeki eklenti ayarları sayfasına dönmeniz gerekir. Şimdi, devam edin ve API anahtarını ‘SharedCount API Anahtarı’ alanına yapıştırın.

Bunun altında, sosyal paylaşım sayılarıyla ilgili diğer bazı ayarları göreceksiniz. İsterseniz bunları inceleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Toplam sayıları göstermek istiyorsanız, ‘Yalnızca Toplam Say’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz.

Sıfır (0) göstermek yerine boş sayıları gizlemek için kutuyu işaretlemenizi de öneririz.

Ardından, Ekran bölümünde yeni bir ‘Toplam Sayımlar’ alanı göreceksiniz. Bu, paylaşım düğmelerinizin yanında toplam paylaşım sayısını göstermenizi sağlar.

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Artık her blog yazısı için paylaşım sayısının yer aldığı sosyal paylaşım düğmelerini görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Seçilen Sayfalara Sosyal Paylaşım Düğmeleri Ekleme

Tipik olarak sosyal paylaşım düğmeleri genellikle WordPress sayfalarına eklenmez, ancak bazen bunları belirli sayfalarda etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

Öyleyse, Paylaşılan Sayımlar kısa kodunu kullanabilirsiniz: [[shared_counts]].

Paylaşma düğmelerini görüntülemek için bu kısa kodu web sitenizde herhangi bir yere ekleyebilirsiniz.

WordPress’te kısa kod eklemek için, WordPress blok düzenleyicide bir kısa kod bloğu vardır .

Bloğu içerik alanınıza ekleyebilir ve ardından Paylaşılan Sayılar kısa kodunu yapıştırabilirsiniz.

Kısa kodu kullanarak, sitenizin gerçekten herhangi bir yerinde sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz.

WordPress’te Kayan Sosyal Paylaşım Çubuğunu Ekleme

Paylaşılan Sayımlar eklentisi, içeriğin üstüne, içeriğin altında veya içeriğin altında veya altında sosyal paylaşım düğmeleri eklemenizi sağlar. Bu paylaşım düğmeleri statiktir ve her zaman görünmez.

Sosyal paylaşım düğmelerini görüntülemenin bir diğer popüler yolu, değişken bir sosyal paylaşım çubuğu eklemektir. Kullanıcıların ekranlarında aşağı doğru inen yapışan bir sosyal paylaşım menüsü.

Standart paylaşım düğmelerinden farklı olarak, yüzen sosyal paylaşım çubuğu, bir kullanıcının makalenizi her okuduğunda görülür. Onları daha dikkat çekici kılmak ve sosyal paylaşımın artmasına yardımcı olmak.

Bazı kullanıcı deneyimi uzmanları, web sitenizi beyaz alanı doldururken kötü görünmesini sağladığını savunuyor. Ancak, temiz tutabilirseniz, oldukça yararlı olabilir.

Değişken sosyal paylaşım düğmeleri için Sassy Social Share eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir .

Etkinleştirildiğinde, eklenti WordPress yönetici kenar çubuğunuza ‘Sassy Social Share’ etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına gidersiniz.

İlk önce bir ikon stili seçmelisiniz. Eklenti kare, yuvarlak ve dikdörtgen düğmeleri ile birlikte gelir. Hem yüzen sosyal paylaşım çubuğu hem de standart paylaşım çubuğu için stilleri seçebilirsiniz.

Ardından, ‘Standart Arayüz’ sekmesine geçmeniz gerekir. Buradan standart statik sosyal paylaşım düğmelerini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Yüzer veya statik sosyal düğmeler kullanmanızı öneririz. Her ikisini de kullanmak, fazladan bir kullanım olacaktır ve kötü bir kullanıcı deneyimi yaratabilir.

Ardından, ‘Kayan Arayüz’ sekmesine geçmeniz ve ‘Kayan paylaşım arayüzünü etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir.

Bundan sonra, görüntülemek istediğiniz sosyal medya web sitelerini seçmeniz gerekir. Düğmeleri ekleyebilir veya kaldırabilir ve basit sürükle ve bırak yöntemiyle yeniden düzenleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Artık yüzen sosyal paylaşım düğmelerini çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz. İşte demo web sitemizde nasıl göründüğü.

Umarız bu makale, WordPress’te nasıl sosyal paylaşım düğmeleri ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olmuştur.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.