Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Şirketin COVID’e robotik İK yanıtıyla savaşan Amazon çalışanları hakkındaki bu hikayeyi okuyun

Şirketin COVID’e robotik İK yanıtıyla savaşan Amazon çalışanları hakkındaki bu hikayeyi okuyun

NBC News, şirket geçen yaz yerinde testleri durdurduktan sonra Amazon çalışanlarının COVID testi yaptırmaya çalışırken karşılaştıkları zorluklar ve sonuçlarını bildirirken veya hastalıkla ilgili PTO ile uğraşırken karşılaşabilecekleri İK bataklığı hakkında harika bir rapor yayınladı. Amazon’un politikalarını ve sistemlerini derinlemesine incelediği ve etkiledikleri çalışanlara ses verdiği için hikaye okumaya değer.

Raporun yazarı, aşırı yüklenmiş ve gezinmesi zor bir sağlık sistemiyle mücadele eden COVID için test yaptırmaya çalışırken çığır açan vakalar ve beklenmedik maliyetlerle karşı karşıya kalan işçilerle konuştu. Bir çalışan, “Bize ücretsiz COVID testi getirmelerini gerçekten isterdim” diyor.

Hikaye ayrıca, pozitif çıktıklarında veya semptom geliştirmeye başlarlarsa karşılaşabilecekleri sorunları da gösterir. Güncellenmiş bir Amazon politikasına göre, Amazon çalışanlarının, pozitif bir test veya maruziyetten sonra 40 saatlik ücretli izin almaları gerekiyor. Ancak NBC’ye konuşanların çoğu, izin almaya çalışırken zorluklarla veya hatalarla karşılaştıklarını bildirdi. Bir işçi, şirketin “self servis türündeki İK sisteminin” “insan kaynaklarından insanı bir nevi çıkarmak için” tasarlandığını söyledi. Bu sistem geçmişte, düşük ücretli çalışanlardan yanlışlıkla onları işten çıkarmaya kadar her şey için eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Ancak sistem robotikse, çökmüş gibi görünüyor – işçiler NBC News’e, pozitif test ederlerse yardım almanın neredeyse imkansız olduğunu düşündüklerini ve sistemlerin uygunsuz bir şekilde ücretli izin kullanmış olarak işaretlenmesinden bahsettiler.

Gerçek bir insanla iletişim kurmaya çalışmak çok daha iyi değil. Haberde alıntılanan bir çalışan, şirketin telefon hatlarının nasıl tıkandığını şöyle anlattı: “Ne kadar uğraşsam da canlı bir kişiye ulaşamadım.” Yakın iş arkadaşlarından birinin COVID olduğunu öğrendikten sonra, nasıl test edilmesi gerektiği konusunda birisiyle şahsen konuşmaya başladı. Amazon’un COVID-19 yardım hattında çalışan bir müteahhit, NBC News’e bir noktada 1.700 çağrının beklemede olduğunu söyledi.

Şirket, NBC’ye zaman aşımı sorunlarıyla ilgili raporları araştırdığını ve çalışanların aşı olmalarına yardımcı olmak için teşvikler ve etkinlikler sunduğunu söyledi.

Amazon’un devasa işgücünün sağlığını nasıl yönettiğinin destanıyla ilgileniyorsanız, rapor kesinlikle okunmaya değer. Amazon’un bazı durumlarda çalışan protestolarına ve yasal baskıya yol açan işyeri koruma politikalarının sonuçları hakkında harika bir fikir veriyor. Özellikle Amazon ile ilgilenmiyor olsanız bile, bu sistemlerle uğraşmak zorunda kalan çalışanların sözlerini okumak ve aynı zamanda Amazon’un paketlerinin hareket etmeye devam etmesini sağlamak muhtemelen bir şeyler elde edeceksiniz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.