Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Signal, Android’de SMS metin mesajları desteğini kaldıracak


sinyal

Signal, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak ve güvenlik ve gizliliğe öncelik vermek için Android uygulamasından SMS ve MMS mesaj desteğini aşamalı olarak kaldırmaya başlayacağını söyledi.

Bu duyuru, Signal’i bilmeyenleri şaşırtsa da, Signal bu tür metin mesajlarını yönetmek için de kullanılabilir, Android için Signal uygulaması şu şekilde olabilir: varsayılan SMS/MMS uygulaması olarak yapılandırılmış Axolotl Ratchet protokolünü kullanan bir uygulama olan TextSecure olarak başlangıcından beri.

Şirket, “Artık SMS desteğinin artık anlamsız olduğu bir noktaya geldik. Daha akıcı bir Signal deneyimi sağlamak için Android uygulamasından SMS desteğini aşamalı olarak kaldırmaya başlıyoruz.” söz konusu bugün yayınlanan bir blog yazısında.

“Signal’de SMS’ten uzaklaşmak, SMS mesajlarınızı başka bir uygulamaya aktarmak ve konuştuğunuz kişilerin Signal’e geçmek isteyebileceklerini bilmelerini sağlamak veya istemiyorlarsa başka bir kanal bulmak için birkaç ayınız olacak.”

SMS bırakarak sinyal

Değişiklik yalnızca Signal’i varsayılan SMS uygulaması olarak ayarlayan Android kullanıcılarını etkileyecek. Signal, SMS mesajlarını dışa aktarmalarını ve SMS mesajlarını yönetmek için yeni bir varsayılan uygulamaya geçmelerini bildirmeye başlayacak.

Birleştirilmiş Android mesajlaşma uygulaması olarak Signal kullanıldığında, Signal ve Signal olmayan kişiler, Signal olanlar mavi bir harfle işaretlenmiş olarak kişi listesinde görüntülenir.

Sinyal özel (Sinyal mesajı) veya güvensiz (SMS/MMS)
Sinyal özel (Sinyal mesajı) veya güvensiz (SMS/MMS) (Resim: Sinyal)

​Bu hamle, çeşitli yöntemlerle ele geçirilebildikleri ve dünya çapındaki mobil operatörlerin mesaj meta verilerine erişmesine izin verebildikleri için, düz metin SMS mesajlarının güvensiz olmasıyla tetiklendi.

Ayrıca şirket, aynı arayüzde güvenli Signal mesajlarının hemen yanında şifrelenmemiş SMS mesajlarının bulunmasının, her biri bu şekilde etiketlenmiş olsalar bile kolayca kafa karışıklığına yol açabileceğini söyledi.

“Öncelikle uygun fiyatlı/sınırsız SMS planlarına sahip olanlar yalnızca ABD ve Avrupa’nın bazı bölgeleri. Çoğunlukla, küresel güney, SMS yerine kullanabilecekleri bindirme hizmetlerine aç, çünkü tam da bu yerlerde SMS çok pahalı.” Sinyal dedi.

Son olarak, Signal’in bu hamle için verdiği üçüncü bir neden de, dünyanın bazı bölgelerinde yüksek ücretler nedeniyle Signal mesajları yerine yanlışlıkla SMS mesajları gönderirken pahalı telefon faturalarına yol açabilmeleridir.

“Bu değişikliğin, Signal mesajları göndermenin yanı sıra SMS mesajlaşması için Android’de Signal kullananlarınız için can sıkıcı olacağını anlıyoruz. Sizin için önemli olan kişilerle iletişim kurma yöntemlerinizi değiştirmek zorunda kalmak nadiren iyi hissettirir, “Sinyal eklendi.

“Bu seçimi hafife almadık, ancak Signal’in gelecek için en yüksek gizlilik standartlarını karşılamasını sağlamanın gerekli olduğuna inanıyoruz.”İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.