Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Şifrelerini unutanlar için! Google Chrome’da kayıtlı şifreler nasıl görülür?

Şifrelerini unutanlar için! Google Chrome’da kayıtlı şifreler nasıl görülür?


Kullandığımız uygulamalar, giriş yapmamız gereken web siteleri çoğaldıkça şifre yönetimi de zorlaşıyor. Bütün sitelerde aynı parolayı kullanmak güvenliğimiz açısından tehlike unsuru oluştururken, farklı şifreler kullandığımızda ise unutma riskimiz artıyor. İşte Google Chrome, bu riske karşı sizin izniniz doğrultusunda onları kaydedebiliyor. Peki unuttuğumuz şifreleri Google Chrome’da nasıl görebiliriz?

Şifrelerimizi görebilmemiz için ne gerekiyor?

Öncelikli olarak bu işlemi gerçekleştirebilmek için Chrome’da gmail hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekiyor. Ondan sonrasında web sitelerinde yada uygulamalarda girdiğiniz şifrelerin kaydedilmesine izin vermeniz lazım. Aksi taktirde Chrome parolalarınızı kaydetmemiş olacağı için şifrelerinize de erişemeyebilirsiniz.

Diyelim ki zaten şifrelerin kaydedilmesine izin verdiniz ve parolalarınızı unuttunuz. Bu koşulda unuttuğunuz şifreleri Chrome üzerinden öğrenebilirsiniz.

Şifrelerimizi nasıl görebiliriz?

Başta bu işlemin hem bilgisayarlarda hem de Android telefonlarda birebir aynı yol izlenerek yapıldığını hatırlatalım. Eğer unuttuğunuz bir parolanızı Google Chrome üzerinden öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şunlar:

 • Bilgisayarınızda Google Chrome’u başlatın.
  • Sağ üst köşede Profiller seçeneğine tıklayın
  • Şifreler’i seçin
   • Burada şifreleri kayıtlı olan siteleri görebilirsiniz
   • Şifrenizi görmek için göz ikonuna tıklayın
   • Doğrulama için cihazınızın şifresini girin

Ayrıca bu sayfada şifreyi görüntüleme seçeneğinin yanındaki ayarlar seçeneğinden daha fazla ayara erişim sağlayabilirsiniz. Örneğin şifreyi düzenleyebilir, direkt olarak kopyalayabilir veya tamamen silebilirsiniz. Bu sayede artık kullanmadığınız sitelerin veri tabanında durmamasını sağlayabilirsiniz.

Buradaki kayıtlı şifreleri görebilmeniz için Şifreler menüsü üzerinden “Şifreleri kaydetmeyi öner” seçeneğini seçmeniz gerekmekte. Aynı zamanda yine aynı yerden otomatik oturum açma özelliğini de etkinleştirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde Chrome, kayıtlı bir mail adresinizi veya bir web sitesi şifrenizi otomatik olarak doldurabilir. Yani şifrelerinizi hatırlamanıza gerek kalmaz.

Peki siz Google Chrome’un şifre yedekleme sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu özelliği kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/sifrelerini-unutanlar-icin-google-chromeda-kayitli-sifreler-nasil-gorulur

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.