Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Şeffaflığa Olan Bağlılığımızda İlerleme

Şeffaflığa Olan Bağlılığımızda İlerleme

  • Hükümetin kullanıcı verileri, yerel yasaları ihlal eden içerik, küresel internet kesintileri ve fikri mülkiyet taleplerini nasıl ele aldığımız hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak için 2021’in ilk yarısı için iki yılda bir şeffaflık raporumuzu yayınlıyoruz.
  • Vaka çalışmaları için raporun yeni bir bölümünü ekliyoruz ve Küresel Kısıtlamalar için Şeffaflık Merkezimizde yeni bir sayfa başlatıyoruz.

Bugün, 2021’in ilk yarısı için en son Şeffaflık Raporumuzu yayınlıyoruz.

Her zaman olduğu gibi, kullanıcıların gizliliğini, güvenliğini ve çevrimiçi bilgilere erişimini korumanın yolları hakkında açık olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, sayılar hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak ve çalışmalarımızda hesap verebilirliği korumak için iki yılda bir şeffaflık raporları yayınlıyoruz. Yıllar içinde, raporumuzu yerel yasalara dayalı içerik kısıtlamalarının hacmini, ürünlerimize erişimi sınırlayan küresel internet kesintilerinin sayısını ve en son olarak koruma için proaktif çabalarımızı içerecek şekilde genişlettik. fikri mülkiyet. Bu son raporda, örnek olay İncelemeleri, dünyanın dört bir yanından gelen hükümet taleplerine yanıt olarak bazı veriler ürettiğimiz örneklerin bir örneğini içerir. Ayrıca yeni bir sayfa başlatıyoruz. Şeffaflık Merkezi bu ayrıntılar Genel Kısıtlamalar. Ayrıca Şeffaflık Raporumuz, Topluluk Standartları Uygulama Raporu platformlarımızda içerik ihlaline karşı nasıl işlem yaptığımıza dair veriler sağlayan 2021’in 3Ç’si için.

Kullanıcı Verileri için Devlet Talepleri

2021’in ilk altı ayında, kullanıcı verileri için devlet talepleri %10,5 artarak 191.013’ten 211.055’e yükseldi. Toplam hacimden ABD en fazla talebi göndermeye devam ediyor ve onu Hindistan, Almanya, Fransa, Brezilya ve İngiltere takip ediyor.

ABD’de 63.657 talep aldık, bu da 2020’nin ikinci yarısında aldığımız toplamdan% 4 daha fazlaydı. Meta’nın kullanıcıyı bilgilendirmesini yasaklayan gizlilik emirleri, 2021’in ilk yarısında önceki yarıda %69 iken% 70’e yükseldi. Buna ek olarak, 2016 ABD Özgürlük Yasası’nda sunulan şeffaflık güncellemeleri sonucunda, ABD hükümeti 2012 ve 2020 yılları arasında aldığımız 28 Ulusal Güvenlik Mektubu’ndaki gizlilik emirlerini kaldırdı. Bu taleplere, ABD hükümetinin yetki mektuplarıyla birlikte aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Önceki raporlarda da söylediğimiz gibi, talebi hangi hükümet yaparsa yapsın, yasal olarak geçerli olduğundan emin olmak için aldığımız her hükümet talebini her zaman titizlikle inceliyoruz. Hükümetin kullanıcı bilgilerine yönelik taleplerine yalnızca yasaların bunu yapmamızı gerektirdiğine dair iyi niyetli bir inancımız olduğu durumlarda uyuyoruz. Buna ek olarak, bir talebin, gereken süreç, gizlilik, özgür ifade ve hukukun üstünlüğü de dahil olmak üzere insan hakları konusunda uluslararası kabul görmüş standartlara uygun olup olmadığını değerlendiriyoruz. Uyduğumuz zaman, yalnızca bu talebe dar bir şekilde uyarlanmış bilgiler üretiriz. Bir talebin eksik veya aşırı geniş göründüğünü tespit edersek, geri itiyoruz ve gerekirse mahkemede savaşacağız. Hükümetlere insanların bilgilerine “arka kapı” sağlamıyoruz. Hükümetin kullanıcı verilerine yönelik taleplerini ve uyguladığımız güvenlik önlemlerini nasıl gözden geçirip yanıt verdiğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen SSS.

İçerik Kısıtlamaları

İçerik yerel yasaları ihlal ettiği bildirildiğinde, ancak Topluluk Standartlarımıza aykırı olmadığında, yerel ihlalin iddia edildiği ülkede bu içeriğe erişimi sınırlayabiliriz. Bu raporlama döneminde, yerel yasalara dayalı içerik kısıtlamalarının hacmi, esas olarak Meksika, Arjantin, Almanya, İtalya, Tayvan ve Pakistan’dan gelen taleplerdeki artışların etkisiyle küresel olarak H2 2020’deki 42.606’dan H1 2021’de 47.365’e yükseldi.

internet kesintileri

İnternet bağlantısının kapatılmasına, kısıtlanmasına ve diğer aksaklıklara karşı çıkıyoruz ve bazı ülkelerde bu yaklaşıma yönelik eğilimden derin endişe duyuyoruz. İnternet hizmetlerinin geçici olarak kesintiye uğraması bile insan haklarını ve ekonomik faaliyetleri baltalayabilir. Bu yüzden kasıtlı olarak. internet kesintileri ürünlerimizin kullanılabilirliğini etkileyen dünya çapındaki hükümetlerin neden olduğu. 2021’in ilk yarısında 17 ülkede Meta teknolojilerinde 62 aksaklık tespit ettik, bu rakam 2020’nin ikinci yarısında 18 ülkede 91 aksama oldu.

Fikri Mülkiyet

Son olarak, her yarısını aldığımız telif hakkı, ticari marka ve sahte raporların hacmi ve niteliği hakkında rapor veriyoruz. proaktif actioNs potansiyel korsanlık ve sahteciliğe karşı. Bu raporlama döneminde, 1.089.187 telif hakkı raporuna dayanarak 4.771.726 içerik parçası indirdik; 420.100 ticari marka raporuna dayalı 674.245 parça içerik; ve 94.124 sahte rapora dayalı 1.807.003 parça içerik. Biz de proaktif olarak kaldırıldı Telif hakkı nedeniyle 8.955.499 adet, sahte nedenlerle ise 286.796.957 adet içerik.

Bu raporu yayınlamak, şeffaflığa olan derin bağlılığımızı daha da ileriye taşıdır. Görebilirsiniz. tam rapor daha fazla bilgi için.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.