Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Seçim sistemlerini hedef alan siber saldırıların sonuçları etkilemesi pek olası değil


FBI: Seçim sistemlerini hedef alan siber saldırıların sonuçları etkilemesi pek olası değil

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA), bir kamu hizmeti duyurusunda, seçim altyapısını tehlikeye atmaya çalışan siber faaliyetlerin büyük bir aksamaya neden olma veya oylamayı engelleme olasılığının düşük olduğunu söylüyor.

FBI ve Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA), zaman içinde ilişkili riskleri değerlendirdi ve hiçbir kurum, ölçülebilir bir etkiye sahip kötü niyetli müdahaleye dair kanıt görmedi.

“Bu raporun tarihi itibariyle, FBI ve CISA, siber faaliyetin kayıtlı bir seçmenin oy kullanmasını engellediğini, kullanılan oy pusulalarının bütünlüğünü tehlikeye attığını veya seçmen kayıt bilgilerinin doğruluğunu etkilediğini gösteren hiçbir rapora sahip değil.” PSA FBI ve CISA’dan

İki kurum raporda, “FBI ve CISA tarafından izlenen tüm girişimler yerel olarak kaldı ve engellendi ya da seçim süreçlerinde en az veya hiç kesinti olmadan başarılı bir şekilde hafifletildi” diyor.

Duyuru ayrıca, seçim yetkililerinin, oylama sürecini herhangi bir şekilde etkileyebilecek kimlik avı, hizmet reddi, etki alanı sahtekarlığı veya fidye yazılımı saldırıları olasılığını büyük ölçüde azaltan bir dizi teknolojik araç ve katı prosedür kontrolü ile yetkilendirildiğini açıklıyor.

Bu, oylama sistemlerinin mevcudiyetini, oyların gizliliğini ve seçim altyapısının bütünlüğünü içerir.

Bahsedilen başarısız güvenlik önlemleri arasında geçici oy pusulaları ve yedek anket defterleri, oylama sistemlerinde mantık ve doğruluk testleri ve kapsamlı seçim sonrası denetimler yer alıyor.

Sonuç olarak, FBI ve CISA, oyları anlamlı bir şekilde manipüle etmenin fark edilmeden geçmesinin zor olacağını belirtiyor.

Örneğin, CISA Haziran 2022’de bir tavsiye yayınladı ABD genelinde yüz yüze oy vermek için kullanılan Dominion oylama sistemlerini etkileyen güvenlik açıkları hakkında.

Bu kusurlardan yararlanmak, cihazlara fiziksel erişim, Seçim Yönetim Sistemine (EMS) erişim veya işletim sistemi görüntüleri ImageCastX cihazlarına yüklenmeden önce dosyaları değiştirmek için tedarik zinciri saldırıları gerçekleştirme becerisi gerektirir.

Uygulanan teknik, fiziksel ve operasyonel kontroller, keşfedilen kusurlardan herhangi bir şekilde yararlanılmasını önler ve bu nedenle bunların kötü niyetli kullanımı yalnızca bu makinelerin güvenliği hakkında abartılı iddiaları yaymak veya büyütmekle sınırlı olacaktır.

Adil seçimler demokrasinin temelidir ve temelsiz seçim hilesi iddiaları hükümet sisteminin ilkelerine yönelik bir tehdittir.

FBI’ın duyurusu bir güven ifadesi işlevi görüyor ve seçmenlere ülkenin seçim altyapısına olan güvenini aşılamayı amaçlıyor.

İnsanların kendilerini seçimle ilgili olası dolandırıcılık girişimlerinden korumak için neler yapabileceklerine gelince, FBI aşağıdaki tavsiyeleri yayınladı:

  • Seçmen kaydı, sandık yerleri, posta yoluyla oylama, geçici oylama süreci ve nihai seçim sonuçları hakkında bilgi edinmek için resmi eyalet ve yerel yönetim portallarını kullanın.
  • Seçim yönetimini engellemeye çalışabilecek seçimle ilgili planlara karşı tetikte olun.
  • Seçim süreciyle ilgili şüpheli iddialarda bulunan e-postalara veya telefon görüşmelerine veya seçimle ilgili olaylar veya sonuçlar hakkında tutarsız bilgiler yayıyor gibi görünen sosyal medya gönderilerine karşı dikkatli olun.
  • İstenmeyen e-posta gönderenlere yanıt vermeyin, bilinmeyen kişilerden gelen ekleri açmayın veya e-posta yoluyla kişisel bilgi vermeyin.
  • Seçmen bilgilerinin veya
  • oylama sistemleri ve bu tür bilgileri kontrol etmeden önce sosyal medya aracılığıyla paylaşmaktan kaçının.
  • Oylama bilgilerini isteyen yerel veya eyalet yönetimine bağlı olmayan web sitelerine karşı dikkatli olun,
  • seçmen kayıt bilgileri gibi.
  • Oylama sistemlerinin siber hedeflenmesi gibi potansiyel suçları yerel FBI Saha Ofisinize bildirin.
  • Seçim altyapısıyla ilgili siber olayları yerel seçim yetkililerinize ve CISA’ya (Central@CISA.gov) bildirin.

Seçim sürecine yönelik en büyük tehdit, müzakerenin bütünlüğünü bozmaya çalışan nüfuz operasyonlarıdır. Sosyal medya ve forumlarda asılsız ve doğrulanmamış argümanlar ve gerçekler sunan tartışmalar veya mesajlar, bir seçmenin fikrini değiştirmenin tipik yollarıdır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.