Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Sansür genişledikçe Tor’un ana sitesi Rusya’da engellendi

Sansür genişledikçe Tor’un ana sitesi Rusya’da engellendi

Tor Projesi’nin ana web sitesi torproject.org, Rusya’nın en büyük internet servis sağlayıcıları tarafından aktif olarak engelleniyor ve ülkeden kaynaklar hükümetin projenin kapsamlı bir bloğunu yürütmeye hazırlandığını iddia ediyor.

Tor, kullanıcıların web isteklerini anonim tarama için Bir Tor düğümleri ağı üzerinden otomatik olarak şifrelemelerini ve yeniden yönlendirmelerini sağlayan bir yazılım projesidir.

Genellikle kişinin kimliğini internetten ve hizmet sağlayıcılardan korumak, kullanıcıların çevrimiçi izlerini gizlemelerine, maruz kalmaktan korkmadan paylaşılan bilgilere erişmelerine ve sansürü atlamalarına yardımcı olmak için kullanılır.

Rusya’nın Tor’un sitesine yönelik sansürü 1 Aralık 2021’de başladı, ancak çoğu başlangıçta bunun Rusya’nın egemen internet projesi Runet ile yapılan denemelerin sadece bir yan etkisi olduğunu öne sürerek bunu göz ardı etti.

Ancak, şu anda olduğu gibi, Rusya, İletişim, Bilgi Teknolojisi ve Kitle İletişimi Denetleme Federal Servisi Roskomnadzor tarafından düzenlenen Tor’a karşı koordineli bir eylemden geçiyor.

Bu engelleme, altı VPN servisinin daha yasaklanması Rusya’da, ülkedeki kullanıcılara çok düzeyli anonim İnternet erişim engelleri getirmektedir.

Buna göre Roskomsvoboda, dijital haklara odaklanan bir Rus STK’si, engelleme telekomünikasyon operatörü Rostelecom tarafından 1 Aralık 2021’de başlatıldı ve MTS ve Tele 2 3 Aralık 2021’de benzer bir eylemle takip edildi.

Tor’a erişmeye çalışan insanlar bunu proxy’leri veya “köprüler” gibi gizli kanalları kullanarak yapabilir, ancak engellemenin bu alternatif kanallardan bazılarını etkilediği bildiriliyor.

Duruma tepki olarak, Tor Projesi gönüllüleri Rusları çevrimiçi tutmaya yardımcı olmak için Tor köprülerini çalıştırmaya çağıran bir yazı yayınladı.

“Rusya, 300.000’den fazla günlük kullanıcısı veya tüm Tor kullanıcılarının% 15’i ile en fazla tor kullanıcısına sahip ikinci ülkedir. Bu durum hızla ülke çapında bir Tor bloğuna tırmanabilir gibi görünüyor, bu sansüre cevap vermemiz acil! Rusları Tor’a bağlı tutmak için ŞİmDİ yardımınıza ihtiyacımız var!” diye yalvarıyor Tor’un blog gönderisi.

Ayrıca, Rusya merkezli kullanıcılardan Tor’un sansürlemenin teknik açıdan nasıl geliştiğini anlamasına yardımcı olmalarından istenir. OONI prob uygulaması ve atlatma testleri çalıştırıyor.

Tor Projesi topluluğunu talep etti 17 Kasım 2021’de yeni Tor Köprüleri’nin işletilmesine yardımcı olmak için, bu da ona karşı sansürün artmasının arkasındaki neden olabilir.

Rusya’nın Tor Projesi’ne ve Soğan ağının kullanıcılarına karşı agresif bir şekilde hareket etmeye karar etmesi talihsizliktir, ancak hiç de şaşırtıcı değildir.

Eylem, ülke yetkililerinin halkının hangi çevrimiçi kaynaklara erişmesine izin verildiği üzerinde tam kontrol elde etme stratejisiyle mükemmel bir uyum içinde.

Atlatma yöntemlerini denemek isteyenlere, devlet yakında ihlal edenleri tespit ederek sansürün uygulanmasını tırmandırabileceğinden, anonimliğinizi mümkün olan herhangi bir teknik yolla güvence altına alarak başlamanız önerilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.