Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Samsung, AMD ışın izleme GPU’lu ilk akıllı telefon çipini duyurdu

Samsung, AMD ışın izleme GPU’lu ilk akıllı telefon çipini duyurdu

Samsung, akıllı telefonlar için yeni şirket içi mobil işlemcisi Exynos 2200’ü duyurdu. AMD’nin RDNA 2 grafik mimarisine sahip bir GPU’yu içeren ve donanım hızlandırmalı ışın izleme gibi özellikleri sağlayan ilk çip üzerinde mobil sistemdir.

AMD ile işbirliği uzun süredir devam ediyor. İki şirket ilk olarak 2019’da bir lisans anlaşması duyurdu, ardından AMD geçen yıl Samsung’un “bir sonraki amiral gemisi mobil SoC”sinin RDNA 2 kullanacağını doğruladı. Samsung kısa süre önce 11 Ocak’ta gerçekleşmesi beklenen Exynos 2200 için bir duyuru etkinliği yaptı, ancak gizemli bir şekilde ertelendi.

Exynos 2200, Samsung’un 4nm EUV işlemiyle üretilmiştir. Samsung, bu GPU’yu “Xclipse” olarak markalıyor ve AMD’nin Radeon GPU teknolojisi Kıdemli Başkan Yardımcısı David Wang, yaptığı açıklamada bunun “Exynos SoC’lerde çok sayıda planlanmış AMD RDNA grafik neslinin ilk sonucu” olduğunu söylüyor.

CPU tarafında, Exynoss 2200 Armv9 çekirdeklerini kullanır: bir adet yüksek güçlü Cortex-X2 “amiral gemisi çekirdeği”, dengeli performans için üç adet Cortex-A710 çekirdeği ve dört adet daha verimli Cortex-A510 çekirdeği. Ayrıca Samsung’un öncekinden iki kat daha fazla performans sunduğunu söylediği yükseltilmiş bir NPU da var ve ISP mimarisi, Samsung’un geçen yıl duyurduğu 200 megapiksele kadar kamera sensörlerini desteklemek için tasarlandı.

ABD’de ve diğer bazı pazarlarda satılan modeller Qualcomm’un Snapdragon SoC’lerini kullanmasına rağmen, Samsung’un en üst seviye Exynos yongaları genellikle şirketin amiral gemisi Galaxy S telefon serisine giriyor. Vivo gibi diğer telefon üreticileri zaman zaman kendi cihazlarında Exynos yongaları kullanıyorlar, ancak AMD’nin teknolojisinin mobil GPU performansında anlamlı bir sıçramaya dönüşüp dönüşmediğini öğrenmek için muhtemelen Galaxy S22’nin elimizde olmasını beklememiz gerekecek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.