Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Sahte aşı kartı satan Telegram kanalı yöneticileri tutuklandı

Sahte aşı kartı satan Telegram kanalı yöneticileri tutuklandı

İtalyan mali suç ajansı (Guardia di Finanza – GdF), sahte aşı sertifikalarını tanıtmak için Telegram kanallarını yönettiğinden şüphelenilen çok sayıda kişinin tutuklandığını duyurdu, diğer adıyla ‘Yeşil Geçişler.’

Operasyon, kimliklerini gizleme tedbirlerine rağmen suçluların maskesini düşürmeyi başaran Group-IB’nin yüksek teknoloji suç birimindeki müfettişler tarafından toplanan delillerle desteklendi.

Aramalar ve tutuklamalar Veneto, Liguria, Apulia ve Sicilya’da gerçekleşti ve tutuklanan tüm şüpheliler yasadışı faaliyette bulundu.

Sahte Yeşil Geçişler Satmak

Aktörler en azından 35 Telegram kanalları 100.000 kullanıcıdan oluşan birleşik bir kitleye sahip olan, 100 € (113 $) karşılığında “otantik” ve geçerli aşı sertifikaları vaat eden.

Satıcılar, sağlık departmanında ulusal veritabanına yanlış girişler ekleyebilecek suç ortakları olduğunu iddia etseler de, böylece oluşturulan QR kodlarını işlediler. geçerliYeşil Geçişleri sahteydi.

Bu nedenle, Bitcoin, Ethereum, PayPal veya Amazon hediye kartlarıyla ödeme yapanların hepsi dolandırıldı ve herhangi bir COVID-19 aşı kontrolünden geçemeyecek sahte bir kart aldı.

Telegram'a örnek olarak sunulan sahte belgeler
Telegram’a örnek olarak sunulan sahte belgeler
Kaynak: Group-IB

Şantaj riskleri

Aşılama veya COVID-19 testi ile ilgili düzenlemeleri atlatmak, virüsün kendisiyle ilgili korkunç bir risk taşır, ancak bu dolandırıcılık vakalarından kaynaklanan tek risk bu değildir.

Bu durumda, dolandırıcılardan sahte yeşil geçişler satın alan kullanıcılar tam adlarını, doğum tarihlerini, adreslerini ve vergi kodu tanımlayıcılarını sağladılar.

Dolandırıcılığın çalışması için gerçekçi bir bağlam oluşturmak için bu bilgiler gerekli olsa da, bu veriler kendi başına değerlidir ve diğer siber suçlulara yeniden satılabilir.

Ayrıca, fidye ödemezlerse sahte aşı kartlarının alıcılarını halka açık bir şekilde tehdit eden bir gasp kolu olarak kullanılabilir.

Dolandırıcılar tarafından gönderide istenen ayrıntılar.
Dolandırıcılar tarafından gönderide istenen ayrıntılar.
Kaynak: Group-IB

“Devam eden pandeminin evrimine karşı koymak için yasa koyucu tarafından çıkarılan topluluğun korunmasına yönelik düzenlemeleri atlatmak için – 100 Euro’luk bir maliyetle niteliksiz bir yeşil geçiş satın alabilme fikrinden etkilenen ağın çok sayıda kullanıcısı.” – Guarda di Finanza (çevrildi)

“Kararlaştırılan meblağı kaybetmenin yanı sıra, kimlik belgelerini yüzeysel olarak paylaşarak yasadışı kullanımlarıyla ilgili yüksek risklere maruz kaldılar.”

Bu zorlama tam olarak Rus dolandırıcıların yaptıkları, İtalyan meslektaşlarına çok benzer bir modus operandi’yi takip ederek, Telegram kanallarında sahte aşı kartlarını yaklaşık 120 dolara satıyor.

Söz verilen kartları alıcılara göndermek yerine, ek bir miktar almadıkları sürece alıcının kimliğini yetkililere uyarmak için tehditler savurmaktadırlar.

Sahte aşı sertifikaları satın almak, çoğu ülkedeki alıcılar için cezai sorumluluk gerektirir, bu nedenle şu veya bu şekilde sorun bulma şansı ezici derecede yüksektir.

Kararnameler size ne tür yükler yüklemiş olursa olsun, iş yapmanın ve kişisel verileri çevrimiçi olarak şüpheli kuruluşlarla paylaşmanın kimlik avı, dolandırıcılık ve şantaj için gönüllü olarak kaydolmak gibi olduğunu unutmayın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.