Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Rusya’nın ‘Oculus’u, yasaklı bilgiler için siteleri taramak için AI kullanacak


Yapay zeka

Rusya’nın internet gözlemcisi Roskomnadzor, web sitelerini yasaklanmış bilgiler için taramak için yapay zeka kullanacak bir sinir ağı geliştiriyor.

“Oculus” olarak adlandırılan otomatik tarayıcı, düzeltilmesi veya kaldırılması gereken materyalleri bulmak için web siteleri, forumlar, sosyal medya ve hatta sohbet/messenger kanallarındaki URL’leri, resimleri, videoları ve sohbetleri analiz eder.

Oculus tarafından hedeflenen bilgilere örnekler arasında eşcinsellik “propagandası”, silah veya uyuşturucu üretimine ilişkin talimatlar ve resmi devlet ve ordu kaynaklarının itibarını zedeleyen yanlış bilgiler yer alır.

Sistem ayrıca kitlesel protesto çağrıları, devlete saygısızlık ifadeleri ve hatta aşırılık ve terörizm “işaretleri” arayacaktır.

Oculus’un gerçek zamanlı tarama kapasitesi günde 200.000 görüntü veya saniyede yaklaşık 2.3 görüntü olacak ve bunun için tedarikçi Eksikyushn RDC LLC, güçlü GPU’lara sahip 48 sunucu kullanacak.

Oculus, hükümete bilgi akışını kontrol etme konusunda sıkı bir kontrol sağlamayı amaçlayan, şu anda geliştirilmekte olan bir izleme sistemleri ağı olan Birleşik Analiz Modülüne entegre edilecek.

Zorlu zaman çizelgesi ve riskli teklif

Göre KommersantOculus’un 12 Aralık 2022’ye kadar tamamlanması gerekiyor ve Rusya’ya 57.7 milyon rubleye (965.000 $) mal olacak.

Bununla birlikte, alandaki uzmanlar, bu miktarın bu kadar hevesli bir proje geliştirmenin maliyetini karşılama olasılığının düşük olduğunu ve muhtemelen Roskomnadzor’un yol boyunca ek fonlar tahsis etmesi gerekeceğini söylüyor.

Ayrıca, makine öğrenimi algoritmasını bu kadar karmaşık bir görev için yalnızca dört ayda eğitmek çok dar bir zaman dilimidir ve sonucun %90’ın üzerinde algılama doğruluğuna sahip olması beklenmez.

Bu, Oculus’un faaliyetinin ilk aylarında büyük olasılıkla birçok yanlış işaret ortaya çıkaracağı ve Rus internet kullanıcılarını haksız kovuşturma riskiyle karşı karşıya bırakabileceği anlamına geliyor.

Mart 2022’de Rus parlamentosu, esasen yanlış bilgi yaymayı suç sayan bir yasayı kabul etti ve bu yasa, 15 yıl hapis.

Bununla birlikte, masum insanları büyük yasal sorunlara sokan kusurlu bir “her şeyi gören göze” sahip olmak, ülkedeki tüm internet kullanıcıları için oldukça korkutucu.

Oculus’tan gizlenme

Oculus’u tanıtmanın doğal sonucu, kullanıcıların çevrimiçi tartışmalara katılmaktan vazgeçmeleri veya VPN’ler, Tor ağı ve kaydolurken PII gerektirmeyen ve kullanıcı verilerini kaydetmeyen sohbet uygulamaları gibi anonimleştirme araçlarını kullanmaları olacaktır.

Top10VPN’e göre, Şubat ve Mart 2022 arasında Rusya’da VPN talebi %2.692 arttıRoskomnador tarafından dayatılan engellemelere rağmen 2021’de.

Bulunan bilgilere dayanarak kamu devlet harcama belgeleriRus devlet kurumları bile aşırı çevrimiçi sansürü ve erişim kısıtlamalarını atlamaya yardımcı olmak için yaklaşık 8 milyon dolar VPN maliyeti harcadı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.