Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Rusya, “Infraud Organisation” hacker grubunun liderini tutukladı

Rusya, “Infraud Organisation” hacker grubunun liderini tutukladı

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve kolluk kuvvetleri, yedi yıllık faaliyette 560 milyon dolardan fazla zarara neden olan bir hacker grubu olan Infraud Organisation’ın lideri olduğu iddia edilen Andrey Sergeevich Novak’ı tutukladı.

Tutuklama, Rus özel servisleri tarafından toplanan istihbarat ve ABD kolluk kuvvetlerinin işbirliği sayesinde mümkün oldu.

Infraud Organisation, Infraud taraklama portalında çalınan ödeme kartı verilerinin ve kimliklerinin alınması ve ticaretiyle ilgilendi.

2018’de uluslararası bir kolluk kuvveti operasyonu organizasyonu bozdu ve ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) 36 şüpheliyi suçladı. Bunlardan 13’ü, portalın yöneticilerinden biri de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde tutuklandı.

Kolluk kuvvetleri, Infraud taraklama portalını çökertiyor

Dört şüpheli Infraud üyesi gözaltına alındı

Geçen hafta, FSB ve Rusya’daki kolluk kuvvetleri, aralarında “Unicc”, “Faaxxx” ve “Faxtrod” takma adları altında faaliyet gösteren Infraud Organisation’ın kurucusu olduğuna inanılan Andrey Novak’ın da bulunduğu dört kişiyi tutukladı.

Novak iki aydır gözaltında tutulurken, soruşturma hack grubundaki rolünü netleştiriyor. Rus Haber Ajansı, diğer üç iddia edilen üye – Kirill Samokutyaev, Konstantin Vladimirovich Bergman ve Mark Avramovich Bergman, ev hapsine alındı. TASS raporları.

Ajans, Novak’ın suç grubunun iddia edilen kurucusu olduğunu söyleyen açıklanmayan bir kaynaktan alıntı yapıyor. Bununla birlikte, Infraud Organisation içindeki hiyerarşinin DoJ’sinden bir grafik, Novak’ın portalda bir satıcı olarak listelendiğini ve daha yüksek yönetici ve süper moderatör kademesinin çok altında olduğunu gösteriyor.

Suistimal Organizasyon hiyerarşisi
Sahtekarlık hiyerarşisi, kaynak: DoJ

Dolandırıcılık faaliyetlerine ilişkin soruşturma devam ediyor ve grubun yeni üyelerini belirlemeye devam ediyor. Tutuklananların listesi genişledi ve bazı kişiler suçlarını kabul edip ceza aldı.

Infraud kurucu ortağı Sergey Medvedev (“Stells”, “segmed” ve “serjbear” olarak da bilinir) kabul edildi Haziran 2020’de ve 19 Mart 2021’de operasyondaki rolü, 10 yıl hapis cezası bir şantaj komplosu suçundan hapiste.

Grubun bir başka üyesi, “Leopardmk” olarak da bilinen Marko Leopard, Infraud üyelerine kurşun geçirmez barındırma hizmetleri sunduğu için beş yıl hapis cezası aldı.

Rusya siber suçlularına karşı harekete geçti

Rusya, ABD ile işbirliği yapmaya ve topraklarındaki siber suçlulara karşı aktif önlemler almaya başlamış görünüyor.

Bu ayın başlarında, FSB bunu duyurdu. REvil fidye yazılımı çetesini kapat, ABD yetkililerinden grubun lideri hakkındaki raporların ardından. En az sekiz şüpheli tutuklandı suçlandı ve tutuklandı iki ay boyunca.

Bu baskınlar ve tutuklamalar daha sonra çoklu uyarılar Rus hükümeti yapmazsa veya yapmazsa ABD’nin Rusya’daki tehdit aktörlerine karşı harekete geçeceğini söyledi.

Siber suç faaliyetlerinden suçlu bulunan Rus vatandaşları, diğer ülkelerde aranıyor olsalar bile cezalarını Rusya’da çekecekler, çünkü ülkenin mevzuatı onları iade etmeyi yasaklıyor.

Ancak Rus vatandaşı olmayanlar, Rusya’da bir soruşturma ve mahkeme işlemlerinin ardından yabancı bir devlete iade edilecek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.