Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ruslar, Batılı haber kaynaklarına erişmek için web sitesi engellemelerini atlıyor


gazete

Cloudflare, Rusların Ukrayna’daki durum hakkında doğru bilgi almak için giderek Batılı haber kaynaklarına yöneldiğine dair işaretler görüyor.

Cloudflare tarafından bugün yayınlanan yeni bir blog yazısı, Rusya’nın netizenlerinin İngiliz, Amerikan ve Fransız haber sitelerine erişmek için oldukça agresif bir şekilde engelleme atlatma araçlarını benimsediğine dair istatistiksel kanıtlar sunuyor.

Aynı zamanda, Rus hükümeti, birçok kişinin planladığı gibi ülkeyi küresel internetten tecrit etme konusunda isteksiz görünüyor ve aynı zamanda kaynak erişim blokajlarını artıramıyor. kalite sorunları.

Ancak Rusya’nın sahip olduğu Batı medya kuruluşlarına erişimi engelledi ve Ukrayna’yı işgaliyle ilgili anlatıyı kontrol etmek için sosyal siteler.

Güvenilir haber kaynaklarına yönelmek

Ukrayna’daki savaş devam ederken ve Rus medyası sözde özel askeri operasyon için başarı kanıtı veya hatta ikna edici gerekçe sunmazken, birçok Rus Batılı haber kaynaklarından daha fazla bilgi edinmek için engelleri aşmaya çalışıyor.

Mart ayında, Rusya’nın en çok indirilen mobil uygulamaları çeşitli VPN araçları, Telegram ve Cloudflare’nin kendi “WARP / 1.1.1.1”, kullanıcıların isteklerini firmanın sunucularından biri üzerinden yönlendirebilen, gizlilik odaklı bir özyinelemeli DNS çözümleyicisiydi.

WARP, DNS isteklerini internet servis sağlayıcıları (ISS’ler) tarafından izlenmekten korur, DNS zehirlenmesine karşı korur ve kötü amaçlı yazılım filtreleme gibi akıllı özellikler sunar.

Cloudflare, WARP’ın kullanım istatistiklerini analiz ederek, Mart ayının başından itibaren Rusya tabanlı kullanımda bir artış gördü. Bu pazardan gelen DNS aramalarının çoğu, büyük Fransız, İngiliz ve ABD merkezli gazeteleri ilgilendiriyor.

Bir ABD haber kaynağı için Rus DNS aramaları
Bir ABD haber kaynağı için Rus DNS aramaları
Kaynak: Cloudflare

Cloudflare, “Bu (üç) çizelgeden resim açıkça görülüyor. Ruslar Rus olmayan haber kaynaklarına erişmek istiyor ve özel İnternet erişim araçlarının ve VPN’lerin popülaritesine dayanarak bunu elde etmek için çalışmaya hazırlar” diye açıklıyor Cloudflare. Blog yazısı Yeni araştırma hakkında.

Rusya kaynaklı DDoS saldırıları

Cloudflare ayrıca, Mart ayının ikinci haftasında doruğa ulaşan ve Rusya’nın içinden kaynaklanan DDoS aktivitesinde bir ani artış bildiriyor.

Cloudflare tarafından algılanan ve azaltılan DDoS etkinliği
Cloudflare tarafından algılanan ve azaltılan DDoS etkinliği

Blog gönderisine göre, bu saldırılar Rusya dışındaki siteleri hedef aldı, ancak daha kolay ve etkili olan kaynağında hafifletildi.

Bununla birlikte, internet devi, özellikle saldırılar, güvenliği ihlal edilmiş IoT cihazlarına dayanan DDoS botnetlerinden geldiğinde, kaynağın mutlaka ilişkilendirmeye eşit olmadığını açıklıyor.

Cloudflare’in intikamı

Bir ay önce, Cloudflare duyurdu özel veri koruma önlemleri Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya merkezli sunucuların elektrik kesintisi veya kapsamlı internet bağlantısı kesintisi durumunda silinmesi de dahil olmak üzere savaşa yanıt olarak.

Aynı zamanda firma, özgürlüğe zarar vereceği ve ülke içinden doğru ve güvenilir bilgilere erişimi çok daha zor hale getireceği için Rusya pazarından çıkmama kararını açıkladı.

Cloudflare’nin en son DNS istatistikleri, Ruslara destek sağlamanın Ukrayna’da neler olduğuna dair farkındalığı artırmaya yardımcı olduğu için o sırada eleştiriye neden olan tutumunu doğruluyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.