Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Rus hükümeti REvil fidye yazılımı çetesi üyelerini tutukladı

Rus hükümeti REvil fidye yazılımı çetesi üyelerini tutukladı

Rusya Federasyonu Federal Güvenlik Servisi (FSB), ABD makamlarının lideri bildirmesinin ardından REvil fidye yazılımı çetesini kapattıklarını söyledi.

Rus güvenlik teşkilatı bugün yaptığı basın açıklamasında, polisin 25 adrese düzenlediği baskınların ardından çetenin bir düzineden fazla üyesinin tutuklandığını söyledi.

“Arama faaliyetlerinin temeli, suç topluluğunun lideri ve onun kötü niyetli yazılımlar tanıtarak, bilgileri şifreleyerek ve para sızdırarak yabancı yüksek teknoloji şirketlerinin bilgi kaynaklarına tecavüzlere karıştığını bildiren yetkili ABD makamlarının temyiziydi. şifresinin çözülmesi için” – Rusya Federal Güvenlik Servisi

Rus makamları, REvil bir hizmet olarak fidye yazılımı (RaaS) operasyonunun parçası olduğundan şüphelenilen 14 kişiyi gözaltına aldı ve kripto para birimine ve fiat paraya aşağıdaki şekilde el koydu:

  • 426 milyon rubleden fazla (yaklaşık 5,5 milyon dolar)
  • 600 bin ABD doları
  • 500 bin euro (yaklaşık 570.000$)

Rus yetkililer ayrıca RaaS operasyonunu geliştirmek ve sürdürmek için kullanılan siber saldırılardan, bilgisayar ekipmanlarından ve kripto para cüzdanlarından elde edilen paralarla satın alınan 20 lüks araca da el koydu.

Aşağıda bulunan baskınlardan elde edilen görüntüler, memurların şüphelileri nasıl gözaltına aldığını ve para ve elektronik eşyalara nasıl el koyduğunu gösteriyor:

Baskınlar Moskova, St. Petersburg, Leningrad ve Lipetsk bölgelerindeki adreslerde gerçekleşti.

bu FSB diyor yapabildiğini REvil çetesinin tüm üyelerini tanımlayın, yasadışı faaliyetlerini belgelediler ve “ödeme araçlarının yasadışı dolaşımına” katılımlarını sağladılar.

REvil üyeleri, dosya şifreleyen kötü amaçlı yazılımları oluşturmanın ve dünya çapındaki kurumsal ağlara yerleştirmenin yanı sıra, yabancı vatandaşların banka hesaplarından para çalmaya da dahil oldu.

Rusya Federal Güvenlik Servisi, “FSB ve Rusya İçişleri Bakanlığı’nın ortak eylemleri sonucunda organize suç topluluğu ortadan kalktı, suç amaçlı kullanılan bilgi altyapısı etkisiz hale getirildi”

FSB, operasyonun sonuçları hakkında yetkili ABD makamlarının temsilcilerini bilgilendirdiklerini söylüyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.