Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Robocall bilgilerinizi paylaşın veya dava açın

Robocall bilgilerinizi paylaşın veya dava açın

Resim: Nathan Watson

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) bugün, robocall soruşturmaları sırasında istenen bilgileri teslim etmeyen İnternet Üzerinden Ses Protokolü (VoIP) hizmet sağlayıcılarına karşı yasal işlem başlatacağını söyledi.

FTC Tüketici Koruma Bürosu Direktörü Samuel Levine, “FTC Sivil Soruşturma Taleplerini alan şirketler, gerekli tüm bilgileri derhal sunmalıdır” dedi.

“Bu talepler gönüllü değil. Bu davaların gösterdiği gibi, tam olarak yanıt vermeyen veya hiç yanıt vermeyen şirketler, bir federal bölge mahkemesi yargıcına cevap vermek zorunda kalacak.”

Komisyon Alcazar Networks’ü Aralık 2020’de yasadışı telefonla pazarlama aramalarını kolaylaştırmakla suçladı arayan kimliği olarak “911” kullanan ve Sosyal Güvenlik İdaresi’nin kimliğine bürünen bir Hintli şirkete VoIP hizmetleri sağladıktan sonra.

Duruşmanın ardından, Alcazar Networks’ün telefonla pazarlamacılara ve denizaşırı müşterilere otomatik aramalar yapma veya DNC Sicilindeki telefon numaralarını arama girişimlerinde yardım etmesi yasaklandı.

FTC ayrıca bugün aşağıdakileri gerektiren iki emir yayınladı: XCast Laboratuvarları ve deltracon Inc VoIP servis sağlayıcıları, soruşturmaların bir parçası olarak talep edilen bilgileri bir dizi yasa dışı otomatik aramalara devretmek için.

Her iki durumda da Komisyon dilekçe verdi. [1, 2] geçen ay yayınlanan sivil soruşturma taleplerine uyulmasını sağlamak için bir federal mahkeme ile.

FTC, “Komisyon, şirketin müşterileri hakkında bilgiler ve Telemarketing Satış Kuralına uyma çabaları da dahil olmak üzere aramaları durdurmaya yardımcı olacak önemli bilgileri toplamak için potansiyel olarak yasa dışı aramaları taşıyan VoIP hizmet sağlayıcılarına sık sık Sivil Soruşturma Talepleri (CID’ler) yayınlar.” söz konusu.

Her yıl milyonlarca otomatik arama şikayeti

İşleri perspektife sokmak için, Ekim 2020’de FTC şunları söyledi: yaklaşık 2 milyon şikayet aldı Amerikalılardan yasadışı soygunlarla ilgili olarak Eylül ayının sonuna kadar.

Resmi ve güncel bilgilere göre FTC verileriOcak ve Eylül 2021 arasında alınan otomatik arama şikayetlerinin tam sayısı 3.395.386’dır, bunların 2.554.358’i otomatiktir ve yalnızca 841.027’si canlı arayanlardandır.

2021'de Robocall şikayetleri
2021’deki Robocall şikayetleri (FTC)

FTC, ABD Ulusal Çağrı Yapmayın Tescili’nin 17 yıl önce kayıtları kabul etmeye başlamasından bu yana 500’den fazla şirkete ve 400 kişiye karşı yüzlerce yaptırım eylemi gerçekleştirdi.

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) da Mayıs 2020’de bir emir yayınladı. artık hırsızları uyarmayacak yasaları ihlal ettikleri ve ABD’li tüketicileri taciz ettikleri için para cezasına çarptırılmadan önce.

FCC’nin emri, FCC tarafından önerilen el koyma cezası miktarına ek olarak, her bir kasıtlı yasadışı soygun için maksimum cezayı 10.000 $’a yükseltti.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.