Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

RHEL, Küçük Üretim İş Yükleri İçin Ücretsiz Oluyor

RHEL, Küçük Üretim İş Yükleri İçin Ücretsiz Oluyor

RHEL’in sürüm döngüsünü yeniden oluşturduğu ve CentOS 8’i erken kullanımdan kaldırdığı haberleri hafife alınmadı. Red Hat, piyasaya sürülmesinden yalnızca bir yıl sonra CentOS 8 yaşam döngüsünü 8 yıl kısaltmaya karar verdi. Red Hat’in bir yukarı akış versiyonu olan CentOS Stream, yerini alması için görevlendirildi.

CentOS kullanıcıları arasındaki hoşnutsuzluk arttıkça RHEL, sorunu ele almaya ve CentOS kullanıcıları için bir çözüm sunmaya karar verdi.

Bu yazıda, RHEL’in ücretsiz ve düşük maliyetli programları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

RHEL, küçük üretim iş yükleri için ücretsiz hale gelir.

Maliyetsiz RHEL’in Tanıtımı

bu ücretsiz RHEL programı (önceden Red Hat Enterprise Linux Geliştirici Aboneliği olarak biliniyordu) bir süredir mevcuttu. Ancak abonelik, tek makine geliştiricileriyle sınırlıydı. Ücretsiz RHEL ile üretimde işletmelerin kullandığı abonelik arasındaki temel fark, ikinci seçeneğin sistemlere hak kazanmasıdır.

RHEL, şartları değiştirmeye karar vererek kullanıcıların Bireysel Geliştirici aboneliği için kullanmak 16 sisteme kadar. Bu, küçük üretim iş yükleri için kendi kendini destekleyen RHEL’i ücretsiz kullanmanızı sağlar. Bunu yapmak için bir Red Hat hesabıyla oturum açmanız ve RHEL’i indirmeniz gerekir.

Gizli ücretler konusunda endişelenmeyin. Şirket, bu hamlenin bir satış programı olmadığını vurguluyor. – herhangi bir uyarı olmaksızın ücretsizdir.

Ele alınması gereken bir başka konu da, RH Developer programının bireysel bir geliştiriciyle sınırlı olmasıydı. Bu nedenle Red Hat, geliştirme ekipleri programa da erişin. Geliştirme ekiplerini mevcut bireysel aboneliğinize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

Yeni program şu tarihten itibaren mevcut olmalıdır: 1 Şubat 2021, ve ayrıca büyük genel bulutlarda çalışabilecektir.

Not: Yeni sunulan seçenek, farklı bir işletim sistemine geçmeye hazır olmayan birçok CentOS kullanıcısı için iyi bir çözüm. Bununla birlikte, erken CentOS 8 EOL, şimdiden birçok kişinin Ubuntu 20.04 veya Debian 10’u yüklemesine yol açtı.

CentOS 8’in Yerine mi?

Red Hat, hâlâ CentOS’un orijinal yayın döngüsünden yenisine geçişin nasıl kolaylaştırılacağını bulma sürecinde. Yine de, müşterilerinin başka bir işletim sistemine geçmesini engellemek istiyorlarsa, ele alınması gereken birçok sorun var.

Şu anda şirket, CentOS 8’i sonlandırmanın ve CentOS Stream’e geçmenin doğru karar olduğundan emin. Öte yandan, ücretsiz RHEL değişiklikleri, CentOS 8 için daha iyi bir yedek bulma ihtiyacını gösteriyor.

Yeni oluşturulan sürüm döngüsü şunlardan oluşacaktır: Fedora –> CentOS Akışı –> RHEL.

CentOS Stream ile RHEL sürüm döngüsü.

Çözüm

RHEL’in tamamen CentOS Stream’e geçmenin bazı sorunlarını fark etmesi ve çözmeye çalışması, büyük CentOS topluluğuna umut veriyor.

Ücretsiz RHEL’i tanıtmak ve geliştirme ekiplerini dahil etmek, daha sorunsuz bir geçiş için doğru yönde atılmış bir adım olabilir.

Şirket “RHEL’i kolayca elde etmek için daha fazla yol sunmanın” işinin bitmediğini açıkladığından, daha fazla değişiklik için yakından bakacağız.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.