Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Renault, Largest Contentful Paint’i ölçerek ve optimize ederek hemen çıkma ve dönüşüm oranlarını nasıl iyileştirdi?

Renault, Largest Contentful Paint’i ölçerek ve optimize ederek hemen çıkma ve dönüşüm oranlarını nasıl iyileştirdi?

Renault’nun Önemli Web Verilerini geniş ölçekte optimize etme yaklaşımı #

2020’nin başından bu yana markanın Avrupa’daki ilk 5 pazarında ziyaretçi sayısı hızlı LCP (2,5 saniyenin altında), Renault alanları için ortalama 22 puan iyileştirildi (%51’den %73’e).

İşte ona nasıl yaklaştıkları.

SPA’nın merkezi optimizasyonu #

Platform açısından bakıldığında, performans yıllardır bir öncelik olmuştur ve Önemli Ölçütler olarak Önemli Web Verilerini (CWV) dahil etmek sorunsuz bir süreçti. Merkezi ekipler kapsamlı bir izleme çözümü kurdu (ile Google Deniz Feneri Ve Chrome UX Raporu API’sı) ve kuruluş genelinde bir performans kültürü oluşturdu. Tek Sayfa Uygulamalarını optimize etmek için aşağıdakiler dahil birkaç strateji vardı:

Ekip hala aşağıdakiler gibi gelecekteki iyileştirmeler üzerinde çalışıyor:

Kullanıcılar sayfalar arasında gezinirken tam sayfanın yeniden yüklenmesi gerekmediğinden, SPA yaklaşımı performans açısından faydalı olabilir. Bununla birlikte, rota geçişleri ölçülmediği için SPA’daki mevcut CWV ölçüm metodolojisi bir dezavantaj olarak algılanabilir; bu nedenle, kullanıcı arabiriminin önbelleğe alınması nedeniyle bir oturumda nispeten daha hızlı sayfa yüklemeleri dikkate alınmaz. Ayrıca, CWV metriklerini, sıcak bir önbelleğin bir kullanıcının bir oturum sırasında göz atacağı her sayfada ölçümleri aşağı çekeceği Çok Sayfalı Uygulama rakip web sitesiyle karşılaştırmayı da zorlaştırır. Daha fazla ayrıntı için Web Vitals SPA SSS bölümünü okuyun.

Bunlar, tarafından araştırılmakta olan bilinen sınırlamalardır. Chrome ürün ekipleri. SPA’larda ölçümü iyileştirmek için CLS metriğine yönelik bir güncelleme zaten gönderildi.

Çeşitli teknik ekipler performansı etkileyebileceğinden, performans sürekli izleme gerektirir. SPA’larda nasıl ölçüldüğüne ilişkin sınırlamalara rağmen CWV metrikleri, ekiplerimizin gerçekleştirdiği eylemlerin etkisini izlememize olanak tanır. Umarız rota geçişleri yakında dikkate alınır!

Cedric Bazureau, Teknik Lider, Renault

Performans hem küresel (merkezi) hem de yerel bir sorumluluk olarak iletilir. Ekipler, yerel içerik sahiplerinin izlemesi gereken bir dizi en iyi uygulamayı bir araya getirdi. İşte bu yönergelerden birkaç örnek:

  • Site performansını artırmak için yerel Google Etiket Yöneticisi kapsayıcısını optimize edin. örneğin koşullu olarak belirli etiketleri tetikler.
  • Dahili araçları kullanarak sıkıştırarak veya harici bir platformda (YouTube gibi) barındırarak video içeriğinin boyutunu sınırlayın.
  • Resimleri Google Etiket Yöneticisi aracılığıyla yüklemekten kaçının.

Dijital performansımızın derinlemesine anlaşılması, marka sitelerimizin sürekli optimizasyonunu sağlamanın anahtarıdır. Müşteri deneyimi ekibimizin yaklaşımı, yerel ekiplerin iş sonuçlarını olumlu yönde etkileyen küresel bir platform sağlarken, bu ekipleri bu performansı yüksek seviyede tutmak için yönergeler ve en iyi uygulamalarla güçlendirmektir.

Alexandre Perruche, Performans Başkanı, Renault

Sonuç olarak, web sitesi performansı Renault’da her zaman bir öncelik olmuştur ve web sitesi platformu sürekli olarak optimize edilmektedir. Önemli Web Verilerini iş ölçütleriyle birlikte ölçmek, bu konuyu küresel olarak paylaşılan bir sorumluluk olarak tanıtmalarına olanak sağladı ve yerel yönergeler, ekipleri bu faydalı çabaya katılma becerisiyle donattı.

İle Chrome DevRel

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.