Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Reklam Memleri – Sadece Sizden Satın Almak İçin Beklentilerinizi Nasıl Sabitlersiniz?

“Mem” Yunanca bir kelimeden gelir. Pazarlama açısından bu kelime, anında anlaşılabilen bir bilgi “paketini” tanımlar. Bugün reklamın gürültüsünü ve kargaşasını ortadan kaldırmak için yalnızca en çekici ve anlaşılması kolay “paketler” başarılı oluyor.

Pazarlamadaki memler gerçektir. Onlar bir zihin kontrol cihazıdır. Bu bilim kurgu işi değil. Geoff Ayling, “Hızlı Tepki Reklamcılığı” adlı kitabında her şeyi anlatıyor. En sevdiğim kitaplardan biridir.

Memler, beynimizdeki bir tür “anlık hatırlama” şablonudur. Bazen bir mem bir slogan, bazen bir jingle, bazen de görsel bir çağrışımdır. Biçimi ne olursa olsun, başarılı bir reklam memesi derimizin altına girer ve eylemlerimizi etkilediği yerden bilinçaltı zihnimize yerleşir.

Ürpertici, değil mi?

Belki. Ama sanırım sizi bir mem’in iyilik için bir güç olarak kullanılabileceğine ve işiniz veya ürününüz için doğru memi geliştirmenin her yıl başarılı olmak için mücadele etmek ile pisleşmek arasındaki fark olabileceğine sizi ikna edebilirim. zengin.

İşte klasik bir meme:

“İke’yi beğeniyorum!”

Ike hakkında sevilmeyen şey nedir? İmajı uyumluydu, en azından halk arasında iki seçimde sevilebilir olmayı başardı… kısmen karizması, görünüşü ve güvenilirliği nedeniyle – ama hepsi, diyelim ki 3 kelimelik basit bir dinlemeyle birbirine bağlıydı. -o meme. Ike, 1953’te büyük bir farkla kazandı ve 20 yıllık Demokratik Beyaz Saray’ı sona erdirdi – HİÇ BİR ŞEKİLDE SEÇİLMİŞ BİR OFİS YOKSA ve bu nedenle deneyimli bir yasa koyucu olmamasına rağmen.

Ike’ın seçilmesi, popülizmin büyük bir zaferiydi… ve “Ike’yi çiziyorum!” memesi olmasa bile iyi sonuçlanabilirdi. Sloganın ortaya çıkardığı gücü veya çağrışımları inkar edemezsiniz.

Diğer ünlü memler şunları içerir:

“Sıcak pizza 30 dakikada kapınıza gelsin yoksa Bedava!”

“2 numarayız. Daha çok çalışıyoruz.”

Her iki durumda da işletmenin adı mem’de bile yer almıyor, ancak çağrışımlar o kadar güçlü ki, Amerikalıların çoğu yıllardır reklamları görmemiş olsalar bile bu memleri tanıyor.

İşte bir tane daha:

“Pepsi meydan okumasına katılın!”

Bunu 1970’lerden ve 80’lerin başından hatırlıyorum. Ben bir çocuktum. Koladan daha çok hoşlanıyordum ama Pepsi’yi denedim, tıpkı kola içenlerin çoğu gibi… ve Kola birkaç yıl içinde Pepsi’ye karşı büyük bir pazar payı kaybetti. Pepsi, Kola’yı eski moda ve havalı olmayan olarak yeniden konumlandırdı. Kola’ya verilen zarar acımasızdı ve şirket, işi geri almak için inanılmaz miktarda para harcadı. Tarihteki en büyük pazarlama darbelerinden biri.

Kabul edelim, ürününüzün veya şirketinizin bunlar kadar başarılı bir mem’e sahip olma şansı zayıf. Memler, daha incelikli bağlamlarda da güçlüdür. İdeal olarak bir meme, müşterilerinizin zihninde sizden satın almak için derin ve ikna edici bir “neden” yaratacaktır. Memlerin bir kombinasyonu, ürün veya hizmetinizin rakiplerinizden çok farklı olduğu izlenimini yaratmak için katmanlar halinde bile kullanılabilir – gerçekte öyle olmasa da.

Sattığınız ve rakiplerinizin sattığı arasındaki fark, ürünlerinizi veya reklamlarınızı deneyimleyen kişilerin AKILINDADIR. Birçok işletme sahibi, halkın ürünlerinin değerinden ne kadar habersiz olduğunu ve reklamlarının ne kadar kolay unutulduğunu görünce şok olur.

Pazarlama mesajlarınızda Mem’leri anlayarak ve kullanarak, “ben de” pazarlama denizinde ayakta durmak için savaşma şansınız olur… ki bu, mevcut pazarlamanızla gurur duymanıza rağmen, muhtemelen şu anda yaptığınız şeydir.

Bugün pazarlamada görünen o kadar çok büyük mem yok. Ancak bunlara sahip olan şirketlerden bazıları pazarda zafer kazandı. Avis araç kiralama şirketinin Meme’si “2 numarayız – daha çok çalışıyoruz” aslında başarısız olan şirketi 2 numaraya fırlattı… Meme aslında onların peşinde oldukları gerçeği yarattı.

Marlboro Man bir başka başarılı mem. Sloganı “Lezzetin Olduğu Yere Gel – Marlboro Ülkesi”dir – ve bu sorun değil, ancak bunun gerçek gücü, erkek gücü ve sağlam Amerikancılıkla ilişkili imajların katmanlanmasından geliyor. Amerika’nın kolektif bilincine yerleşen memler, Marlboro’yu 22 numaradan sigara satışlarında bir numaraya taşıdı. Seçkin, başarısız bir marka aldı ve milyarlarca dolarlık bir marka yarattı.

Sigara gibi zehirli bir ürünle uğraşmak istemem ama mem gerçekten güçlü ve çalışmaya değer olduğunu kabul etmelisiniz. Bazı likör şirketleri bir nevi başarılı bir şekilde Marlboro memesinden ödünç almaya çalıştı. Özünde viski, çoğu içici için oldukça benzer, ancak etkili memetik pazarlama, tüketicilerin zihninde bazı markaların hakim olmasına izin veren marka tercihleri ​​yarattı. 20 marka viski olan bir barda sunulduğunda, içen ne sevdiğini bilir. Aslında daha az kendi gerçek kişisel tercihine dayanan ve daha çok memetik markalaşmanın etkili zihin kontrol pazarlamasına dayanan bir tercihi var.

Gerçekten güçlü şeyler.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.