Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Rehber: ClearURLs ile gizliliğinizi artırın! : KGBTR

Rehber: ClearURLs ile gizliliğinizi artırın! : KGBTR

Giriş

r/KGBTR - Rehber: ClearURLs ile gizliliğinizi artırın!

ClearURLs’İn yaptığı şey

ClearURLs uzantısı web sitelerinde olan izleyicileri engeller. İzleyiciden kastım çerez değil haa! web sitelerinin adresinden yazan izleyicilerden bahsediyorum. Mesela: https:/example2.com?utm_source=newsletter1&utm_medium=email&utm_campaign=sale

Bu tarz izleyiciler çok gerekli olmadığından kaldırılmasında pek bir sıkıntı yoktur. ClearURLs sadece bunları yapmaz. Bazı siteler siteyi yüklemek yerine, ilk önce çerezleri yükler. bu yüzden bu rehberimdekileri yapsanız bile izleyiciler engellenemez.

Neyse efenim kuruluma geçelim.

Kurulum

ClearURLs’in indirmesini tarayıcınıza göre seçin.

Firefox için:

Microsoft Edge için:

Google chrome için

Opera’da ClearURLs eklentisi yok, ama buradan kursanız da yine de çalışır.

Yapmanız gereken ayarlar

Kutucuk içine aldıklarımı kapatın (yapmak zorunda değilsiniz.)

r/KGBTR - Rehber: ClearURLs ile gizliliğinizi artırın!

Ayarlara gidin ve “Alan adı engellemeye izin ver” ayarını kapatın. Sonra “Eklentiyi kaydet ve yeniden yükle” tuşuna basın.

r/KGBTR - Rehber: ClearURLs ile gizliliğinizi artırın!

Opera kullanıyorsanız “arama sayfası sonuçlarına erişime izin ver” tuşuna basın.

Mega ve Google Drive’da video izlerken sorun yaşadım. Mega ve GDrive’dayken eklentiyi kapatın.

ClearURLs’ı uBlock Origin ile kullanmanız daha iyi olacaktır, zaten uBlock Origin hakkında bir makalemsi bir şey yazmıştım. Linki de bu: Reklamları engelleyin!: uBlock Origin (Alternatif başlık: İnternette ki reklamlar nasıl engellenir?) : KGBTR (reddit.com)

Sonsöz

Bu rehberi herkesin görmesi için upvote atarsanız sevinirim.

Eğer hoşunuza giderse bu rehberlerime/makalelerime bakabilirsiniz:

Zamanınızı karmaşa ile harcamayın!: FastForward (Alternatif başlık: Link kısaltıcı sitelerle uğraşmadan gitmek istediğiniz yere nasıl gidilir? (ad.fly linkvertise.com Goo.gl bit.ly vb.) : KGBTR (reddit.com) (Zamanınızı karmaşa ile harcamayın!: FastForward (Alternatif başlık: Link kısaltıcı sitelerle uğraşmadan gitmek istediğiniz yere nasıl gidilir? (ad.fly linkvertise.com Goo.gl bit.ly vb.)

https://www.reddit.com/r/KGBTR/comments/ps20vl/rehber_vpn_kullanmadan_yasakl ( Rehber: VPN kullanmadan Yasaklı sitelere nasıl girilir? (pornhub.com, sedatpeker.com, pastebin.com vb.)

Rehber: Silinen dosyalar nasıl geri getirlir? : KGBTR (reddit.com) ( Silinen dosyalar nasıl geri getirlir?)

Rehber: Daha iyi bir Left 4 Dead 2 deneyimi (Alternatif başlık: Left 4 Dead 2’ye SourceMod ve Metamod eklentileri nasıl kurulur?) : KGBTR (reddit.com) (Daha iyi bir Left 4 Dead 2 deneyimi (Alternatif başlık: Left 4 Dead 2’ye SourceMod ve Metamod eklentileri nasıl kurulur?)

“Şu karıyı bulun” demek yerine, bunları yapınn (Alternatif başlık: Reverse İmage Search nasıl yapılır?) (Not: Bu rehberii daha önce yapmıştım, bu güncellenmiş hali) : KGBTR (reddit.com) ( Reverse İmage Search nasıl yapılır?)

Reklamları engelleyin!: uBlock Origin (Alternatif başlık: İnternette ki reklamlar nasıl engellenir?) : KGBTR (reddit.com) ( Reklamları engelleyin!: uBlock Origin (Alternatif başlık: İnternette ki reklamlar nasıl engellenir?) )

Makale: (Bit)Torrent nedir? : KGBTR (reddit.com) (Torrent nedir?)

https ://notecanyon.com/GkarPJu1gj (boşluğu silip tarayıcıya yapıştırın) (anlatmaya gerek yok :D)

Son

Benzer Yazılar