Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

QR Kodu Nasıl Oluşturulur (Ücretsiz ve Premium Seçenekler)

QR Kodu Nasıl Oluşturulur (Ücretsiz ve Premium Seçenekler)


Pazarlamacılar, bu on yılın başında QR kodları için yüksek umutlara sahipti.

Bununla birlikte, QR kodları beklentileri tam anlamıyla karşılamadı ve şimdiye kadar çevrelerindeki coşkunun çok az öldüğünü söylemek güvenli (en azından Batı’da).

Fakat bu, “gerçek” dünya ile dijital dünya arasındaki boşluğu bu teknolojiyle köprüleme hayalini bırakmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Şart değil. Aslında, Güneydoğu Asya’nın bazı bölgelerinde, QR kod kullanımı aslında artmaktadır.

QR kodlarının pazarlamada yaratıcı bir şekilde kullanılması 2019’da hala mükemmel sonuçlar doğurabilir. Bugün bunları işinizde ve izlenebilir QR kodlarını nasıl oluşturabileceğiniz birkaç yoluna dayacağız.

 • QR Kodu Nedir?
 • İnsanların QR Kodlarını Kullanmasının Çeşitli Yolları
 • İşinizi Geliştirmek için QR Kodlarını Kullanma
 • Pazarlamada Qr Kodlarının Başarılı Kullanılmasının Üç Örneği
 • QR Code Generator Yazılımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?
 • QR Kodu Nasıl Oluşturulur (Ücretsiz ve Premium Seçenek)

QR Kodu Nedir?

QR, okunabildiği hızı ifade eden Hızlı Yanıt anlamına gelir.

İçinde kodlanmış bilgilere erişmek için bir akıllı telefon ile taranabilen iki boyutlu bir barkoddur.

Örneğin, aşağıdaki bu QR kodu, Kinsta’nın ana sayfasının ( kinsta.com ) URL’sini içerir ve tararsanız, doğrudan bu web sitesine yönlendirilirsiniz.

Telefonunuza bağlı olarak kameranızla tarayabilir veya bir uygulama indirmeniz gerekebilir.

 • İPhone, iPad veya iPod touch’ınızla bir QR kodu tarayın (uygulamaya gerek yok)
 • Android telefonunuzla bir QR kodu tarayın (uygulamaya gerek yok)

Chris Woodford’un “ Bunları Açıklamak” makalesinde açıkladığı gibi, her QR kodu farklı olsa da, ortak temel özellikleri paylaşırlar :

 1. Sessiz bölge. Bu boş beyaz kenarlık, kodu etrafındaki diğer basılı bilgilerden izole eder.
 2. Bulucu kalıpları. Köşelerdeki üç kareler, bunun gerçekten bir QR kodu olduğunu (ve başka herhangi bir iki boyutlu kod türü olmadığını) açıkça belirtir.
 3. Hizalama deseni Kodun bozulmasına rağmen deşifre edilmesini sağlar (örneğin kavisli bir yüzeye yazdırılır).
 4. Zamanlama desen Bu model üç bulucu model arasında yatay ve dikey olarak uzanır. Koddaki bireysel veri hücrelerini tanımlamaya yardımcı olur.
 5. Versiyon bilgisi. Sürüm bilgisi, söz konusu kodda hangi QR kod standardının kullanıldığını gösterir.
 6. Veri hücreleri Standart özelliklerin bir parçası olmayan her kare, bilgi içeren bir veri hücresidir.

Çoğu QR kodu siyah ve beyazdır.

Ancak, renk şeması markayla daha iyi uyacak şekilde özelleştirilebilir (yukarıdaki Kinsta QR kodunda yaptığımız gibi) ve ayrıca bir logo eklemek de mümkündür.

QR kodu 1990’ların ortalarında, otomotiv parçaları üreticisi Denso’nun bir alt kuruluşu olan Japon Denso Wave firması tarafından geliştirildi.

Denso Wave, normal bir boyutlu barkoddan daha fazla bilgi tutabilecek yeni bir barkod türü için talep olduğunu fark etti.

Sadece daha fazla bilgi tutacak değil aynı zamanda okumayı da hızlandıracak iki boyutlu bir barkod geliştirmeye karar verdiler (hıza odaklanan bu nokta, Denso Wave’i iki boyutlu bir barkod geliştirmeye çalışan, ancak sadece odaklanan diğer şirketlerden ayırdı) kapasitede).

Başlangıçta, QR kodları yalnızca otomotiv endüstrisinde üretim süreci boyunca araçları takip etmek için kullanıldı, ancak yakında diğer endüstriler de bunları kabul etti.

Bu teknoloji, 2000’li yılların sonlarında – akıllı telefonların yaygın olarak benimsenmesinin bir dizi yeni fırsat açtığı 2010’un başında gerçekten öne çıktı.

İnsanların QR Kodlarını Kullanmasının Çeşitli Yolları

Şimdi insanların QR kodlarını kullanmasının çeşitli yollarına bir göz atalım.

Ödemeler

Çin’de insanlar QR kodlarını kullanarak AliPay ve WeChat Pay gibi uygulamalarla ürünler ve hizmetler için ödeme yaparlar.

Bu ödeme yöntemi o kadar popüler ki birkaç yıl önce CNN’den Serenitie Wang, “dünyanın en büyük ekonomisinin para çekme yolunda hızlı” olduğunu söyledi .

Çin’deki dilencilerin bile mobil ödemeleri kabul ettiğini düşündüğünüzde çok da zor görünmüyor (gözle görünenden daha fazlası olsa da).

Şu anda, QR kodları Güneydoğu Asya’da patlak veriyor ve bu teknolojinin dönüştüreceği bir sonraki bölge olabilir, ancak yaygın kabul görmesi biraz zaman alabilir.

Liquid Pay CEO’su Jeremy Tan, “Güneydoğu Asya’yı Çin ile karşılaştırırken, Güneydoğu Asya’nın bir ülke ya da bir pazar değil çok dinamik bir bölge olduğunu unutmamak gerekir” dedi .

Bu arada, Çin devi Alipay, Avrupa’nın ilk ortak QR kod ödeme sistemini başlatmak için İskandinav şirketleriyle ortaklık kuruyor .

Pazarlama

QR kodları yerel etkinliklerden premium ev sahipliğine ve sanat sergilerine kadar her şeyi pazarlamak için kullanılabilir (bu üç örneği bu makalenin bir sonraki bölümünde daha derinlemesine tartışacağız).

Ürünleri Geliştirme

Bir ürüne bir QR kodu eklemek, ona daha fazla derinlik katabilir ve daha faydalı hale getirebilir.

Örneğin, 2011 yılında , THQ video oyunu geliştiricisi, Homefront oyunlarına 10 QR kodu sakladı . Bunları taramak, oyuncuların özel videolara ve duvar kağıtlarına erişmesine izin verdi. Sonuç? 30.000’den fazla duvar kağıdı indirmesi ve 18.000’den fazla video görüntüsü.

Düğün davetiyeleri

Bazı çiftler, düğünü düzenlemeyi kolaylaştırmak için QR kodlarını düğün davetiyelerine koyarlar.

“Kim gerçekten cevap kartlarını saymak ve satıcılar için elektronik tablolar oluşturmak için saat harcamak istiyor?” Dedi 2012’de New York Times’a Chrissy Stengel . “Teknoloji varsa, neden herkes kazansın ki?”

Bu uygulama, bu kadar büyük bir olay için gayrı resmi olacağı için eleştirildi, ancak Crane Digital’in başkan yardımcısı Eliza Browning (Crane and Co. 218 yaşında bir kırtasiye şirketidir), QR kodlarının bakıldığı fikrini reddetti. zarif kırtasiye üzerine yerinde değil.

“Sadece teknik bir simge olması onu güzelleştiremeyeceğimiz anlamına gelmez” dedi New York Times. “Eğer yüzde 100 pamuk notecik bir ekruya kazarsanız, bu güzel çünkü işçilik onu güzelleştirir.”

Kartvizitler

Kartvizitinizdeki bir QR kodu, kartı verdiğiniz kişiyi özgeçmişinize, portföyünüze veya web sitenize yönlendirmenizi sağlar.

Bu, özellikle ağ oluşturma etkinliklerine katılarak kariyer fırsatları arayan insanlar için değerli olabilir, çünkü potansiyel müşterilerin ve işverenlerin işlerini kontrol etmelerine izin verir.

Sivil Projeler

Birkaç yıl önce Pekin otobüs duraklarına, lamba direklerine ve hatta çöp tenekelerine QR kodları yerleştirerek “akıllı” bir şehir haline gelmeye başladı ( plan, Çin’in başkentindeki tüm kamu tesislerini 2018 yılına kadar QR kodlarıyla etiketlemekti ) .

Bu arada, yaklaşık aynı zamanda, Japon Iruma kenti, yaşlı üyelere kaçma riski olan ailelere çiviye veya anahtarlığa takılabilecek su geçirmez QR kod etiketleri sunmaya başladı (bu sayede ilgili üyeler için daha kolay halk veya polis, akrabalarıyla tekrar bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için).

Yaşlıların ve ailelerinin mahremiyetine dair endişeler vardı, ancak Iruma’nın refah bölümünden bir sözcü olan Chie Sano, Iruma’nın kişisel bilgiler konusunda dikkatli olduğunu ve QR kodlarının kişinin adını veya adresini sağlamadığını söyledi (polis bile bu bilgiyi almak için belediye meclisinden geçmek zorunda kaldı).

Ölüleri onurlandırmak

Bazı insanlar QR kodlarını sevdiklerinin mezar taşlarına yerleştirir .

Kodun taranması genellikle kişiyi vefat etmiş (biyografi, ilginç hikayeler, fotoğraflar vb.) Bilgileri içeren bir web sitesine götürür.

Atlantik için yazdığı eserinde Tamara Kneese, teknolojinin eskimişliği hakkında önemli bir soru ortaya koydu.

“QR kodu kaybolursa, bağlantılar koparsa veya yeni teknoloji QR kodlarını çözülemez hale getirirse bu mezar taşlarına ne olur?” Diye sordu ve daha sonra “Başka bir yüzyılda meraklı mezarlık ziyaretçilerinin her mezar taşındaki desenli karelerin ne olduğunu merak edebileceğini tahmin ederek ” dedi. onları oraya kim koydu ve ne zaman yaptıklarını düşünüyorlardı. ”

Gördüğünüz gibi, QR kod teknolojisi, kişiselden profesyonele ve sivil arasında çok çeşitli uygulamalara sahiptir ve bunun toplumumuzu nasıl etkilediğini düşünmek ilginçtir.

Elbette, en çok QR kodlarının size daha fazla para kazanmanıza nasıl yardımcı olacağıyla ilgileniyorsunuz ki bu anlaşılabilir bir durumdur. Peki, onları işinizi geliştirmek için tam olarak nasıl kullanabilirsiniz?

İşletmenizi tanıtmak için QR kodlarını nasıl kullanabilirsiniz

Pazarlama için QR kodları kullanıldığında, şirketler reklam panolarından afişlere, ürün ambalajlarına, TV reklamlarına ve web sitelerine kadar her yere yerleştirdiler.

Bununla birlikte, bu gelişigüzel yaklaşım o zamanlar işe yaramadı ve yenilik artık yıprandığında kesinlikle işe yaramayacak.

Sadece bir QR kodunu tokatlayamazsınız ve insanların taramasını ve web sitenizi tıklamasını bekleyemezsiniz.

Bunu düşün. Muhtemelen, gününüze giderken yıllar boyunca birçok QR kodu gördünüz. Kaç tanesini taradın? Muhtemelen en iyisi sadece birkaçı. Peki , QR kodunuzu taraması için birini nasıl elde edebilirsiniz ?

İlk önce bir QR kodu kullanmanın bir anlam ifade edip etmediğini kendinize sormalısınız, çünkü oldukça sık değildir.

İşte göz önünde bulundurmanız gereken üç şey:

1. Hedef kitle

Potansiyel müşterileriniz bir QR kodunun ne olduğunu biliyor mu?

Bunun olasılığını üç faktöre göre belirleyebilirsiniz:

 • Yaş: Örneğin, Millennials’ın QR kodu kullanma olasılığı Baby Boomers’dan daha yüksektir.
 • Teknolojiye ilgi: Örneğin, yazılım mühendislerinin QR kodlarını aşina olmaları çiftçilerden daha olasıdır.
 • Yer: Örneğin, bir Çinli bir kişinin QR kodlarına aşina olması, Litvanyalı bir kişiye göre daha olasıdır.

Şimdi, açıkça, bunlar genellemelerdir ve her zaman istisnalar vardır, ancak belirli bir pazarlama stratejisinin hedef kitlenize uygun olup olmadığına karar vermeye çalışırken geniş bir fırçayla boyamak gerekir.

Mesele şu ki, sadece potansiyel müşterileriniz onlara aşina iseniz QR kodlarını kullanmalısınız. Aksi takdirde, bu sadece kaynak israfıdır.

2. Kanal

QR kodlarına aşina bir hedef kitleye sahip olmak yeterli değildir.

Potansiyel müşterilerin bunu fark etmesi ve taraması için QR kodunuzu nereye koyabileceğinizi bulmanız gerekir.

Ulaşmak istediğiniz insanlar nerede takılıyor? Belirli kamuya açık alanlara, restoranlara, kulüplere, etkinliklere, konferanslara sık mı geliyorlar? QR kodunu broşürlere, posterlere veya serbest kırtasiye malzemelerine veya başka birşeye koymak en mantıklı mı?

Sayısız seçenek vardır, bu nedenle hedef kitleniz için en iyi olanın ne olduğuna karar vermeniz gerekir.

3. İçerik

İnsanların QR kodunuzu taramasını sağlamak için cazip bir içerik de sağlamanız gerekir. Potansiyel müşterileriniz neyle ilgilenirdi?

İşte bazı fikirler:

 • Bir e-ticaret işletmecisi işletiyorsanız, önemli bir indirim sunabilirsiniz.
 • Bir etkinliği tanıtıyorsanız, sanatçıyla özel bir röportaj yapabilirsiniz.
 • Bir kitabı tanıtıyorsanız ücretsiz bir bölüm sunabilirsiniz.

Buradaki fikir, QR kodunuzu tarayan kişileri, kendileri için değerli olan içeriğe yönlendirmek ve satın almalarını daha olası kılmaktır.

Kısacası, QR kodlarıyla sonuç almak için, onlara aşina olan bir hedef kitleye, bunlara ulaşabileceğiniz bir kanala ve onlar için ilginç olan ve işinizi tanıtan içeriğe ihtiyacınız var.

Pazarlamada QR Kodlarının Başarılı Kullanılmasının Üç Örneği

Üç farklı kuruluşun QR kodunu kendilerini tanıtmak için nasıl kullandığına bir bakalım:

Sir Speedy

Ulusal bir eğlence şirketinin bölgesel ofisi, yerel bir mekanda düzenlenen ve yardım için Sir Speedy’e çıkan konserleri tanıtmak istedi .

Aynı şirket kısa süre önce ulusal bir fast-food zinciri ile ortaklık kurdu; bu, zincirin pazarlama çabalarına dahil edilmesi gerektiği anlamına geliyordu.

Sir Speedy ekibi eşsiz bir fırsat fark etti. 100.000 soda kupasına QR kodları yazdırdılar. Bu bardaklar daha sonra fast-food zincirinin yerel şubesinde kullanıldı.

QR kodları restoran müşterilerini restoran uygulamasını indirebilecekleri bir web sitesine yönlendirecektir.

Ama hepsi bu kadar değildi. Aynı web sitesi, yerel mekanda yaşanan olaylar hakkında da bilgi sahibidir. İnsanlar müzik grupları hakkında daha fazla şey öğrenebilir, konser programına bakabilir ve hatta bilet alabilirdi.

Bu QR kodlu ilk grup soda kupası 1000 taramadan fazla üretildi.

Sonuç olarak, eğlence şirketi ile fast-food zinciri arasındaki ortaklık güçlendirildi ve yerel restoran tüm tabelalara QR kodları ekleyerek mekanda ek bir tanıtım yaptı.

Sir Speedy’e göre, “Kampanya restoran için uygulama indirme sayısını ve eğlence şirketi için bölgesel konser mekanının farkındalığını artırdı. Yoğun akıllı telefonlar kullanan mekanın birincil demografisi için mükemmel bir çözümdü. ”

Kinsta

Bu makale oldukça popülerdi, bu yüzden şimdi WordCamp’lara (WordPress konferansları) alıp ücretsiz olarak verdiğimiz basılı bir kitap haline getirmeye karar verdik .

Girişe bir QR kodu ekledik, böylece kullanıcılar düzenli olarak güncellediğimiz çevrimiçi sürümü kolayca kontrol edebilecekler.

Sukiennice Müzesi

Polonya’nın Krakow şehrinin merkezinde bulunan Sukiennice Müzesi, 19. yüzyıl Polonya sanatını sergileyen bir galeridir.

2011’de müze, büyük bir tadilattan sonra kapılarını açtı, ancak genç insanlar onu ziyaret etmekle hiç ilgilenmediler.

Böylece Sukiennice ekibi yaratıcı oldu. Sanatı hayata geçirmek için bir uygulama geliştirdiler. Bir ziyaretçi uygulamayı bir resmin yanındaki QR kodunu taramak için kullandığında, o resmin arkasındaki hikayeyi anlatan bir videoya yönlendirildi. Bunlar savaş, aşk, suç ve daha birçok hikayeydi.

Bu o kadar iyi çalıştı ki, uygulamanın yayınlanmasından birkaç ay sonra müze bileti almak neredeyse imkansızdı, çünkü pek çok insan kendileri için yenilikçi sergiyi görmek istedi.

Bu kampanya müzenin medyada yer almasına yardımcı oldu ve Krakow nüfusunun neredeyse% 20’sini çekti.

Her üç örnekte de hedef kitlenin bir QR kodunun ne olduğunu bildiğini, kanal seçiminin anlamlı olduğunu ve içeriğin değerli olduğunu unutmayın.

QR Code Generator Yazılımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tamam, yani bir QR kodu oluşturmak istiyorsunuz, ancak hangi QR kod üreteci yazılımını kullanacağınızı bilmiyorsunuz. Sonuçta, orada epeyce var! Sizin için doğru olanı nasıl seçersiniz?

Aramanız gereken temel özellikler:

 • Dinamik QR kodları üretme yeteneği: Dinamik kod, statik bir kodla yapamadığınız verileri değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, statik bir kod kullanıyorsanız, hangi web sitesine yönlendirileceğini değiştiremezsiniz, bu arada dinamik bir kod kullanıyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Gerekirse değişiklik yapma seçeneğine sahip olmak istersiniz.
 • QR kod tasarımını özelleştirebilme yeteneği: Siyah ve beyaz kodlar gayet iyi çalışsa da, markanıza uygun bir QR kodunu özelleştirmek, onu daha belirgin ve potansiyel müşterilere daha çekici gösterebilir.
 • QR kod kampanyalarını izleyebilme yeteneği: En azından, kodun kaç kez tarandığını bilmeniz gerekir; ancak ideal olarak, tarama konumu, hangi cihazın kullanıldığı vb. Gibi ayrıntıları da öğrenebilmelisiniz. sonuçları izlemeden ciddi bir pazarlama kampanyası gerçekleştiremezsiniz, bu nedenle bu özellik kesinlikle çok önemlidir.

Kullanabileceğiniz birçok ücretsiz seçenek vardır ve kişisel çıkarların dışında QR kodları ile oynamak istiyorsanız, bu ücretsiz seçenekler yeterlidir, ancak genellikle profesyonel kullanım için gerekli anahtar özelliklerden bazıları yoktur.

Bu nedenle, bir pazarlama kampanyası için gereken tüm özelliklere sahip popüler premium araçlardan biriyle gitmek en iyisidir. Dinamik QR kodları oluşturmanıza, onları özelleştirmenize ve performanslarını izlemenize izin veren üç harika araç:

QR Kodu Nasıl Oluşturulur (Ücretsiz ve Premium Seçenek)

Burada hem ücretsiz hem de premium olan bir QR kodu oluşturmanın birkaç farklı yolu var.

Ücretsiz Bir QR Kodu Nasıl Oluşturulur

Tüm ekstra izleme işlevlerine veya dinamik kod özelliğine ihtiyacınız yok mu? Ücretsiz olarak hızlı bir QR kodu oluşturmanız gerekiyorsa, QRCode Monkey‘e göz atmanızı öneririz .

Ücretsiz rotaya gidiyorsanız, Google Analytics’te QR kodunuzdan gelen ziyaretçi sayısını görebilmeniz için UTM parametreleriyle bir URL oluşturmanızı şiddetle öneririz. Google’ın Kampanya URL Oluşturucusu’nu kullanabilirsiniz .

QR Kodu Nasıl Oluşturulur (Premium Aracı)

Bazı ek özellikler istiyorsanız veya birden fazla QR kodu başlatıyorsanız, QRCode Studio‘yu kontrol etmenizi öneririz . Bu, yukarıda kullandığımız ücretsiz aracın yapımcıları tarafından oluşturulan birinci sınıf bir QR kod üretme yazılımıdır.

QRCode Studio, dinamik QR kodları oluşturmak, düzenlemek ve izlemek için profesyonellere yöneliktir.

Üç plan vardır: başlangıç ​​(5 € / ay veya 60 € / yıl), normal (15 € / ay veya 180 € / yıl) ve prim (39 € / ay veya 468 € / yıl).

İşte planlara hızlı bir bakış:

 • Başlangıç: Sınırsız statik QR kodları, 3 dinamik QR kodları, sınırsız taramalar, özel tasarımlar, tasarım şablonları, temel istatistikler.
 • Düzenli: Başlangıç ​​planındaki her şey, 100 dinamik QR kodu, gelişmiş istatistikler, 50 kod limitine kadar toplu ithalat.
 • Premium: Normal plandaki her şey, 1.000 dinamik QR kodu, 500 kod limitli toplu ithalat, beyaz etiketli kısa URL’ler (kısa URL’ler için kendi etki alanınızı kullanın).

Tüm planların 14 günlük ücretsiz deneme süresi var.

Tamam, peki QRCode Studio ile nasıl bir QR kodu oluşturabilirsiniz?

Aşama 1

Öncelikle, bir hesap için kaydolmanız ve karşılama e-postasında bulacağınız etkinleştirme bağlantısını tıklatarak etkinleştirmeniz gerekir.

Adım 2

Ardından kontrol panelinde “QR Kod Oluştur” düğmesine tıklayın.

Aşama 3

Ardından, QR kodunuz için içerik türünü seçin, örneğin URL.

4. adım

Ardından, QR kodunuz için bir ad seçin ve bağlantıyı ekleyin. “Tasarım QR Kodunu” tıklatarak da kodu özelleştirebilirsiniz.

5. Adım 

QR kodunu adlandırdıktan sonra, ona bir bağlantı ekledi ve özelleştirdi, “Oluştur” düğmesini tıklayın.

Yeni oluşturulan QR kodu kontrol panelinizde görünecektir (telefonunuzla tarayarak test edebilirsiniz).

Daha sonra “İndir” düğmesini tıklayarak kodu indirebilir ve pazarlama malzemelerinize ekleyebilirsiniz. Artık bir QR kodunun nasıl oluşturulacağını biliyorsunuz. Basit değil mi?

Unutmayın, bu dinamik bir koddur (statik seçeneği seçmediğiniz varsayılarak), böylece içeriğini istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

özet
QR kodları, popülerliklerinin çoğunu, yeni ve görünüşte fütüristik bir teknolojiyle insanların ilgisine borçluydu.

O zamandan beri çok şey değişti. Dünyanın bazı bölgelerinde, yenilik yıpranmış. Böylece, insanların kodunuzu taramasını sağlamak için her zaman buna güvenemezsiniz. Onlara yapmaları için bir neden vermelisiniz.

Öyleyse hayalci ol!

Son zamanlarda herhangi bir pazarlama materyalinde bir QR kodu kullandın mı? Eğer öyleyse, nasıl gittiğini duymak isteriz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.