Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

QNAP, İnternet’e maruz kalan NAS cihazlarını hedef alan fidye yazılımı konusunda uyardı

QNAP, İnternet’e maruz kalan NAS cihazlarını hedef alan fidye yazılımı konusunda uyardı

QNAP, bugün müşterilerini İnternet’e maruz kalan ağa bağlı depolama (NAS) cihazlarını devam eden fidye yazılımı ve kaba kuvvet saldırılarından hemen korumaları konusunda uyardı.

Tayvanlı NAS üreticisi, “QNAP, tüm QNAP NAS kullanıcılarını, QNAP ağ cihazlarının güvenliğini sağlamak için aşağıdaki güvenlik ayarı talimatlarını takip etmeye çağırıyor” söz konusu bugün yayınlanan basın açıklamasında

Şirket, QNAP NAS cihazları için yerleşik bir güvenlik portalı olan Güvenlik Danışmanını açarak kullanıcıları NAS’larına internet üzerinden erişilebilir olup olmadığını kontrol etmeleri konusunda uyardı.

“NAS’ınız İnternet’e maruz kalıyor ve gösterge panelinde ‘Sistem Yönetimi hizmetine aşağıdaki protokoller aracılığıyla harici bir IP adresinden doğrudan erişilebilir: HTTP’ mesajı gösteriliyorsa yüksek risk altındadır.”

QNAP, İnternet erişimine maruz kalan NAS cihazlarına sahip müşterilere, onları saldırılara karşı savunmak için aşağıdaki önlemleri almalarını önerir:

  • Yönlendiricinin Bağlantı Noktası Yönlendirme işlevini devre dışı bırakın: Yönlendiricinizin yönetim arayüzüne gidin, Sanal Sunucu, NAT veya Bağlantı Noktası Yönlendirme ayarlarını kontrol edin ve NAS yönetim hizmeti bağlantı noktasının bağlantı noktası iletme ayarını devre dışı bırakın (varsayılan olarak bağlantı noktası 8080 ve 433).
  • QNAP NAS’ın UPnP işlevini devre dışı bırakın: QTS menüsünde myQNAPcloud’a gidin, “Otomatik Yönlendirici Yapılandırması”na tıklayın ve “UPnP Bağlantı Noktası iletmeyi Etkinleştir” seçimini kaldırın.

NAS üreticisi ayrıca ayrıntılı adım adım prosedürler sağlar SSH ve Telnet bağlantılarının nasıl kapatılacağı ve sistem bağlantı noktası numarasının nasıl değiştirileceği, cihaz parolalarının nasıl değiştirileceği ve IP ve hesap erişim korumasının nasıl etkinleştirileceği hakkında.

QNAP Güvenlik Danışmanı
Resim:QNAP

Fidye yazılımı saldırılarının artmasının ardından uyarı geliyor

Şirket bu aktif saldırılarla ilgili başka herhangi bir ayrıntı paylaşmazken, BleepingComputer, QNAP müşterilerinin sistemlerinin eCh0raix fidye yazılımı (QNAPCrypt olarak da bilinir) tarafından hedef alındığını bildirdi.

Bu olaylar, Noel’den hemen önce aktivitedeki artışı takip ediyor ve bilinmeyen bir saldırı vektörü kullanıyor.

Ancak, BleepingComputers tarafından görülen bazı kullanıcı raporları, başarılı fidye yazılımı saldırılarını aşağıdakilere bağlar: uygun olmayan şekilde güvenli internete maruz kalan cihazlar. Diğerleri ayrıca saldırganların belirtilmemiş bir QNAP Photo Station güvenlik açığından yararlandığını iddia etti.

BleepingComputer, bu son saldırılar sırasında ech0raix fidye taleplerini 1.200 ila 3.000 dolar arasında değişen bitcoinler gördü. Bazıları, kurbanların şifrelenmiş dosyaların yedeği olmadığı için ödendi.

QNAP cihazları daha önce eCh0raix fidye yazılımı kullanan tehdit aktörleri tarafından hedef alınmıştı. Haziran 2019 ve Haziran 2020, NAS yapımcısı ayrıca kullanıcıları başka bir dizi eCh0raix saldırısında zayıf parolalara sahip cihazları hedef alan başka bir dalgalanma konusunda uyarıyor. Mayıs 2021.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.