Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

QNAP, bazı desteklenmeyen NAS cihazları için kritik güncellemeleri genişletiyor

QNAP, bazı desteklenmeyen NAS cihazları için kritik güncellemeleri genişletiyor

QNAP desteğini genişletti ve Ekim 2022’ye kadar bazı kullanım ömrü sona ermiş (EOL) ağa bağlı depolama (NAS) cihazları için güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam edecek.

Bu, müşterilere yükseltmeleri için desteklenmeyen cihazlar sağlamalı ve verilerini “gelişen güvenlik tehditlerine” karşı korumalıdır.

Tayvan merkezli NAS üreticisi, “EOL modelleri hesaplama yeteneklerinden yoksun olabilir, operasyonel bellekte yetersiz olabilir, güncel bileşen sürücülerini alamayabilir veya diğer teknik kısıtlamalara veya kullanımdan kaldırılmış teknolojiye sahip olabilir.” Dedi.

“Bu nedenlerden dolayı, QNAP normalde bir ürün EOL tarihini geçtikten sonra 4 yıl boyunca güvenlik güncellemelerini sürdürür. Kullanıcıların cihazlarını günümüzün güvenlik tehditlerinden korumalarına yardımcı olmak için özel bir çaba olarak, QNAP bazı EOL modelleri için güvenlik güncellemelerini Ekim 2022’ye kadar uzattı. “

Şirket, destek tarihi Ekim ayına kaydırılmış olsa da, bu EOL cihazlarının yalnızca yüksek önem derecesine ve kritik güvenlik açıklarına yönelik güvenlik güncellemeleri alacağını da sözlerine ekledi.

Hangi NAS modellerinin artık uzatılmış destek süresiyle geldiği hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki gömülü tabloda bulabilirsiniz.

CPU Mimarisi Model için Desteklenen Son NAS OS Sürümü Uzatılmış Tarih
x86 64 bit modeller
veya sağdaki NAS OS sürümlerinden birini destekleyen ARM modelleri.
QTS 4.2.6
QTS 4.3.3
QTS 4.3.6
QTS 4.4.1
Ekim 2022’ye kadar geçerli

NAS’ınızı İnternet’e maruz bırakmayın

QNAP ayrıca, saldırganların yama uygulanmamış güvenlik açıklarını hedefleyen açıklardan yararlanma yoluyla güvenliğini aşmamasını sağlamak için müşterilerin EOL NAS cihazlarını İnternet’e maruz bırakmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu uyarı sonuncusunu yansıtıyor daha önce Ocak ayında yayınlandı Qlocker ve sürgü fidye yazılımı saldırıları, İnternet’e maruz kalan cihazları hedef almaya başladı.

Müşteriler, cihazlarının İnternet’e maruz kalması durumunda bir saldırı hedefi olma riskinin yüksek olduğu konusunda uyarıldı ve Sistem Yönetimi hizmetine harici IP adreslerinden doğrudan erişilebilir.

QNAP, aşağıdaki önlemlerin alınmasının saldırılara karşı korunması gerektiğini söyledi:

  • Yönlendiricinin Bağlantı Noktası Yönlendirme işlevini devre dışı bırakın: Yönlendiricinizin yönetim arayüzüne gidin, Sanal Sunucu, NAT veya Bağlantı Noktası Yönlendirme ayarlarını kontrol edin ve NAS yönetim hizmeti bağlantı noktasının bağlantı noktası iletme ayarını devre dışı bırakın (varsayılan olarak bağlantı noktası 8080 ve 433).
  • QNAP NAS’ın UPnP işlevini devre dışı bırakın: QTS menüsünde myQNAPcloud’a gidin, “Otomatik Yönlendirici Yapılandırması”na tıklayın ve “UPnP Bağlantı Noktası iletmeyi Etkinleştir” seçimini kaldırın.

QNAP ayrıca bugün müşterilerini şu konulardaki tavsiyelere uymaya çağırdı: NAS cihazlarının güvenliğini artırmak kötü amaçlı yazılımları veya diğer saldırı türlerini engellemek için.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.