Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

POS Sistemi Nasıl Kurulur

POS Sistemi Nasıl Kurulur


Küçük işletmenizin bir POS sistemi kurma beklentisi göz korkutucu gelebilir, fakat düşündüğünüz kadar zor olmayabilirde. Kurulum gereksinimleri sisteme bağlı olarak değişiklik gösterse de, pek çok yeni POS sistemi tablet tabanlı ve eski sürümlerine göre kurulumu daha kolaydır.

Kurulum talimatları genellikle şirket web sitelerinde mevcuttur, böylece sistemi kendiniz kurabilir veya kuramayacağınızı veya yardıma ihtiyacınız olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Birçok şirket, size bu süreçte yol gösterecek video eğiticileri veya adım adım kılavuzlar sunmaktadır. Bazıları uzaktan yardım sağlar ve diğerleri, bu hizmetlerin maliyetinin artmasına rağmen, sizin için POS sistemini kurabilen yerel kurulum ortaklarını önerebilir.

Daha gelişmiş POS sistemleri, karmaşık kurulum gereksinimlerine sahip olabilir ve şirket, sisteminizi göndermeden önce önceden yapılandırmak için kurulum ve kurulum ücreti talep edebilir, bu nedenle tak ve çalıştırdığınızda takılıdır. Alternatif olarak, uzaktan veya yerinde kurulum yardımı, veri taşıma ve eğitim hizmetleri sunabilir ve bu hizmetler için belirli bir ücret veya saat ödersiniz.

İster basit bir POS sistemi seçtiyseniz, ister kendinizi veya şirketin sizin için yüklediği daha gelişmiş olanı kurabilirsiniz, kullanmayı planladığınızdan önce sistemi kurmak için kendinize yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun. Donanım kurulumuna ek olarak, yazılımı ayarlamak, envanter eklemek veya menü oluşturmak için biraz zaman harcamanız ve çalışanlarınızı sistemi kullanacak şekilde eğitmeniz gerekecektir.

Bir POS sistemini seçmeden önce ilk adım, sahip olduğunuz ve kullanmak istediğiniz herhangi bir parçanın olup olmadığını ve sistemle kullanmak istediğiniz herhangi bir servis olup olmadığını belirlemektir. Eğer öyleyse, bir POS sistemi seçmeden önce uyumluluk kontrol etmeniz gerekiyor, bu yüzden hoş olmayan sürprizler ve harcamalar söz konusu değil. Bir sistem seçmeden önce kontrol edilecek bazı öğeler.

 • Sisteminizin yerine sisteminizin yanında kullanmayı planladığınız sürece , POS sisteminin kredi kartı işlemciniz ve kart okuyucunuz veya terminaliniz ile entegre olduğunu doğrulayın .
 • Yeni POS sisteminizle kullanmayı planladığınız tabletlere zaten sahipseniz, desteklendiklerinden emin olun. Platform (Apple, Android, Windows) ve tablet modeline bakın (örneğin, iPad Pro 9.7 veya Samsung Galaxy S4).
 • Ayrıca, tabletinizdeki işletim sisteminin (iOS 10 veya Android 8.0 Oreo gibi) güncel olduğundan ve POS uygulamasıyla uyumlu olduğundan emin olun.
 • Sisteminizde kullanmak istediğiniz başka bir POS donanımına sahipseniz, makbuz yazıcısı veya nakit çekmecesi gibi, uyumlu olduğundan emin olmak için POS yazılım şirketi ile görüşün.
 • POS sistemini zaten sahip olduğunuz veya muhasebe yazılımı veya bordro servisiniz gibi kullanmayı planladığınız veya kullanmayı planladığınız iş programları ile entegre etmeyi planlıyorsanız, tümleştirmelerin veya eklentilerin mevcut olduğunu doğrulayın ve bunları kullanmak için ek bir maliyet olup olmadığını öğrenin. Birçok POS sisteminde, üçüncü taraf yazılımlarını sisteme bağlamayı kolaylaştıran üçüncü taraf entegrasyonlarına sahip App Store veya App Market alanları vardır. Bazı uygulamalar ücretsizdir; Diğerleri aylık ücret ile gelir ve birkaç kurulum veya kurulum ücreti var. Clover , Lightspeed , Square , TouchBistro ve Vend gibi çeşitli popüler POS sistemlerinin sunduğu entegrasyonlara bağlantılar .
 • Şu anda bir POS sistemi kullanıyorsanız, hesabınızın süresi dolmadan verilerinizi CSV veya Excel e-tablolarına aktarın. Böylece, tümünü sıfırdan oluşturmak yerine yeni sisteminize aktarabilirsiniz.

Tablet POS sistemleri genellikle bulut tabanlı ve güvenilir internet erişimi gerektirir. Diğerleri, yerel bir sunucu kullanan ancak verilerinizi buluta kaydeden hibrit sistemlerdir. Bu sayede, bir tarayıcıyla herhangi bir cihazdan çevrimiçi rapor vermek gibi arka ofis özelliklerine erişebilirsiniz.

Bulut tabanlı sistemler kurmak en kolay olanıdır. İnternetiniz kurulduktan ve tabletiniz buna bağlandıktan sonra, basit bir tablet POS sistemi kurmak şu şekilde görünebilir:

 • Uygulamayı App Store’dan veya Google Play’den indirin
 • Uygulamayı açın, hesap bilgilerinizi girin veya bir hesap oluşturun
 • Kart okuyucuyu kulaklık girişine veya aydınlatma bağlantı noktasına takın veya Bluetooth üzerinden bağlayın
 • Makbuz yazıcısını ya bir kablo kullanarak ya da Bluetooth üzerinden tablete yönlendiriciye bağlayın
 • Yazıcıyı nakit çekmecesine bağlayın
 • Barkod tarayıcıyı Bluetooth üzerinden tablete bağlayın

Bazı sistemler belirli bir yönlendirici kullanmanızı gerektirebilir; Örneğin, iPad’e özgü POS sistemlerinde bir AirPort Express veya AirPort Extreme yönlendirici kullanmanız gerekir. Sistem, veri depolama ve arka ofis görevleri için bulut kullanan ancak yerel bir sunucuda çalışan bir hibritse, sisteme bir bilgisayar da bağlamanız gerekir.

Donanımı kurmaya ek olarak yazılımı kurmanız gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Ayarlar menüsüne gidebilir ve hesap ayarlarını beğeninize göre yapılandırabilirsiniz. Örneğin, şunları yapabilirsiniz:

 • Makbuzları işletme adı, logosu, adresi ve iade politikanız gibi diğer bilgileri kullanarak özelleştirin
 • Satış vergisi oranlarını ayarlayın
 • İşlemler için imza isteyip istemediğinize karar verin.
 • İşiniz için uygunsa devrilme seçeneklerini ayarlayın
 • Çalışanlar ekleyin ve rolleri atayın veya izinleri yönetin
 • Üçüncü taraf entegrasyonlarına bağlanma

Daha sonra, sattığınız ürünler hakkında POS sisteminize bilgi ekleyebilir veya alabilirsiniz. Bir perakende mağazanız varsa, bir ürün kataloğu oluşturmanız ve envanterinizi eklemeniz gerekir. Ya da bir restoranınız varsa, menüleri ve bir yer planı oluşturmanız ve envanterinizi eklemeniz gerekir. Müşterileriniz ve tedarikçileriniz için iletişim bilgilerini de eklemek isteyebilirsiniz.

Sistem değiştiriyorsanız ve verilerinizi taşımak istiyorsanız veya sisteme eklenecek çok öğeniz varsa, ürün verilerinizi kopyalayıp yapıştırabileceğiniz ve yeni sisteminize yükleyebileceğiniz indirilebilir bir e-tablo şablonu arayın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.