Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Polis, kurbanları gasp etmek için sızdırılmış Optus verilerini kullandığı için genci tutukladı


AFP-tutuklaması

Avustralya Federal Polisi (AFP), Sidney’de sızdırılmış Optus müşteri verilerini gasp amacıyla kullandığı iddiasıyla 19 yaşındaki bir kişiyi tutukladı.

Daha spesifik olarak, şüpheli, Optus bilgisayar korsanları tarafından geçen ay sızdırılan 10.200 kaydı kullandı ve iki gün içinde 2.000 Avustralya Doları (1.300 ABD Doları) ödemezlerse verilerinin diğer bilgisayar korsanlarına satılacağı tehdidinde bulunmak için kurbanlarla SMS yoluyla iletişime geçti.

Dolandırıcı, fidye parasını almak için Commonwealth Bank of Australia hesabını kullandı. AFP hesabı tanımladı ve bankadan hesap sahibi hakkında bilgi aldı.

“Komiser Yardımcısı Siber Komutan Justine Gough, adamın Optus ihlalinden sorumlu kişi olduğundan şüphelenilmediğini, ancak iddiaya göre bir çevrimiçi foruma atılan çalınan verilerden finansal olarak yararlanmaya çalıştığını söyledi” – Avustralya Federal Polisi

AFP’ye göre, tutuklanan genç, Optus veri sızıntısı ile kişisel bilgileri ifşa edilen 93 kişiye şantaj mesajları gönderdi. Ancak hiçbiri fidyeyi ödemedi.

Şüpheli şimdi aşağıdakiler için suçlamalarla karşı karşıya:

  1. 1995 tarihli Ceza Kanunu Yasası’nın (Cth) 474.14 (2) maddesine aykırı olarak, ciddi bir suç işlemek (şantaj) niyetiyle bir telekomünikasyon ağı kullanmak, 10 yıla kadar hapisle cezalandırılabilir
  2. 1900 (NSW) Suç Yasası’nın 192K bölümüne aykırı olarak kimlik bilgileriyle uğraşmak, en fazla 7 yıl hapisle cezalandırılabilir

Optus ihlalinin arkasındaki bilgisayar korsanları tespit edilmedi, ancak AFP’nin “Operation Hurricane” kapsamında soruşturması devam ediyor.

Komiser Yardımcısı Gough, “Kasırga soruşturması AFP için yüksek bir önceliktir ve bu saldırının arkasındakileri belirlemek için tüm soruşturma hatlarını agresif bir şekilde takip ediyoruz” dedi.

Uluslararası operasyonun duyurulması görünüşe göre yeterliydi. tehdit aktörlerini caydırmak gasplarına devam etmekten, hatta Optus’tan çalınan tüm verilerin silindiğini ilan etmelerine yol açtı.

İki gün önce, Optus bir güncelleme yayınladı 9,8 milyon müşterinin değişken şekilde etkilendiğini ve 2,1 milyonunun devlet kimlik numaralarının ele geçirildiğini doğrulayan devam eden dahili soruşturmanın sonuçlarına dayanarak.

Bu insanların birçoğunun şimdi çıkarılan yeni kimliklere ihtiyacı olacak. Avustralya hükümeti, talepkar Optus Bu sürecin maliyetlerini karşılamak için.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.