Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Polis, kredi kartlarını çalmak için 40 site kullanan kimlik avı grubunu bastı

Polis, kredi kartlarını çalmak için 40 site kullanan kimlik avı grubunu bastı

Ukrayna siber polisi, sahte mobil hizmet yükleme sitelerine çektikten sonra en az 70.000 kişiden ödeme kartı verilerini çalmayı başaran bir grup kimlik avı aktörünü tutukladı.

Kolluk kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre, aktörler çalınan bilgileri kurbanlarının banka hesaplarını boşaltmak için kullandılar.

Arama motorlarında ve sosyal medya platformlarında görünürlüğü artırmak için pazarlama ve reklamcılık hizmetlerine dayanan iyi kurulmuş bir kimlik avı operasyonu yürüttüğü için beş kişi tutuklandı.

Bu, internet platformlarının müşterileri ve tanıtılan ürünler için kapsamlı bir inceleme sürecine sahip olmaması ve dolandırıcılara kötüye kullanım için bir marj bırakması nedeniyle mümkün oldu. Ayrıca, kullanıcılar bu reklamlara güvenme eğilimindedir.

Kimlik avı operasyonu, tümü grubun kendi altyapısında barındırılan 40 sahte web sitesi tarafından desteklendi ve sunucular, bu özel yönetici rolünü yerine getiren başka bir üye tarafından yönetildi.

Kimlik avı sitelerini barındıran sunucular
Kimlik avı sitelerini barındıran sunucular (siberpolis.gov.ua)

Son olarak, grubun lideri, kara para aklama prosedürü için dahili kara para birimi olarak hareket eden üç kişiyi koordine etti. Toplamda, polis bir mali zarar tahmin ediyor 5 milyon Grivnası (175.000 $).

kolluk kuvvetleri baskın beş zanlının konutlarında 2 milyon Grivnası (70.000$) nakit, cep telefonu, flash bellek, banka kartı ve bilgisayar ele geçirildi.

Tutuklanan kişiler şimdi Sanatın 2. Bölümü uyarınca cezai suçlamalarla karşı karşıya. 361 (Bilgisayarların, otomatik sistemlerin, bilgisayar ağlarının veya telekomünikasyon ağlarının çalışmalarına yetkisiz müdahale) ve Sanatın 3. Bölümü. 190 (Dolandırıcılık) Ukrayna Ceza Kanunu. Bu ihlaller cezaya tabidir. sekiz yıl hapis.

Kimlik avı sitelerine kart ayrıntılarını girmiş olabilecekler için, tehdit aktörleri diğer siber suçlularla paylaşmış olabileceğinden, tutuklamalar bilgilerinin artık güvende olduğu anlamına gelmiyor.

Kimlik avı yapan kişilerin kurbanı olduğundan şüpheleniyorsanız, kartınızı geçersiz kılmak için bankanızı arayın ve yeni bir kart verilmesini talep edin.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.