Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Pano kaçırma önleme özelliği üzerinde çalışan Opera tarayıcısı

Pano kaçırma önleme özelliği üzerinde çalışan Opera tarayıcısı

Opera tarayıcı ekibi, içerik hırsızlığını ve gözetlemeyi önlemeyi amaçlayan Paste Protection adlı yeni bir pano izleme ve koruma sistemi üzerinde çalışıyor.

Opera, yeni özelliği geliştirme sürümü 83’te tanıttı ve Bleeping Computer, hala mevcut olduğu geliştirici sürümü 84’te test etti.

Kilitleme ve izleme

Yapıştırma Koruması otomatik olarak çalışır, hassas veriler için panoyu izler ve eklendikten sonra kilitler.

Kullanıcı hassas bir bilgiyi kopyaladığında, içeriğin güvenliğinin sağlandığı konusunda onları uyarmak için sağ köşede bir açılır pencere belirir.

Geliştiricilerin bu erken geliştirme aşamasında paylaştığı birkaç ayrıntıya göre, harici bir uygulama pano içeriğini değiştirmeyi başarırsa tarayıcı yeni bir uyarı görüntüleyecektir.

Bu noktada Opera, hangi verilerin ve hangi biçimde hassas olarak tanımlandığını tam olarak açıklamadı, bu yüzden teste başvurduk.

IBAN ve Bitcoin cüzdan adresleri, koruma gerektiren hassas veriler olarak nitelendirilir, ancak garip bir şekilde, kredi kartı numaraları, e-posta adresleri, uzun şifreler ve SSN’ler bu şekilde ele alınmaz.

Panoya IBAN uyarısı eklendi
Panoya IBAN uyarısı eklendi
Bitcoin cüzdan adres kopyası, Yapıştır Korumasını tetikler
Bitcoin cüzdan adresini kopyalamak, Yapıştır Korumasını tetikler

Özellik gelecekteki kararlı Opera sürümlerinde kullanıma hazır olduğunda, Yapıştırma Koruması izleme planına muhtemelen daha fazla veri türü eklenecektir.

Mevcut en son Opera kararlı sürümü 82’dir, bu nedenle yeni güvenlik özelliği Ocak 2022 için planlanan bir sonraki sürümde gelebilir.

Yaklaşan özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için Opera ile iletişime geçtik ve yanıt alır almaz bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Pano koruması neden önemlidir?

Pano koruması, kullanıcıları bir panoyu ele geçirmeye çalışan çeşitli kötü amaçlı yazılım bulaşmalarından koruduğu için tüm web tarayıcılarının kopyalaması gereken önemli bir güvenlik özelliğidir.

Pano korsanları kötü amaçlı yazılımlardır. kopyalanmış bir kripto para cüzdan adresini değiştirirbiri tehdit aktörü tarafından kontrol edilen, amaçlanan ödeme hedefi olan . Çoğu insan kripto para adreslerini ezberlemez, bu nedenle madeni paralar veya jetonlar tehdit aktörlerinin cüzdanlarına gönderilir. Kullanıcılar, yalnızca varlıklar istenen adreste görünmediğinde hatayı anlar.

Ancak, o zamana kadar çok geç ve fonları geri almanın bir yolu yok.

İkinci olarak, bilgi ifşası yoluyla pano veri yakalama ortak bir özelliktir birçok bilgi hırsızı, böylece veri hırsızlığı kanalı da kapatılır.

Opera’nın yeni özelliği diğer tarayıcılar arasında yaygın bir şekilde benimsenmiş olsa bile, özellikle finansal işlemler gerçekleştirirken yapıştırılan verilerin içeriğini manuel olarak doğrulamanız önerilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.