Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Panasonic’in 2023’te yeni nesil Tesla pillerini seri üretmeye başlayacağı bildiriliyor

Panasonic’in 2023’te yeni nesil Tesla pillerini seri üretmeye başlayacağı bildiriliyor

Panasonic, 2023 gibi erken bir tarihte Tesla için mevcut modellerin enerji kapasitesinin beş katı olan yeni nesil lityum iyon pilleri seri üretmeye başlayacak. gelen bir rapor Nikkei Asya. Piller esas olarak Tesla için üretiliyor olsa da, bir Panasonic yöneticisi pilleri başka şirketlere belirli bir süre içinde tedarik etmeyi dışlamadı. kasım röportajı. Yeni piller, elektrikli otomobil çeşitlerini artırmayı ve onları daha uygun fiyatlı üretmeyi ve satmayı vaat ediyor.

Bir açıklamada verilen Reuters, Panasonic onaylamayı reddetti Nikkei’nin bildiri. Şirket, “Bu mali yılda kuracağımız bir test üretim hattı da dahil olmak üzere, seri üretim için çeşitli seçenekler üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Ancak, şu anda açıklayacak bir şeyimiz yok.”

nikkei 46mm x 80mm boyutlarında oldukları için 4680 pil hücreleri olarak bilinen daha büyük, daha yüksek kapasiteli pillerin elektrikli araçların menzilini yaklaşık yüzde 20 artırabileceğini, Tesla’nın ise yüzde 16’lık bir menzil artışından bahsettiğini bildirdi. Amiral gemisi Model S gibi bir arabaya binebilir ve menzilini 650 km’den (yaklaşık 404 mil) 750 km’ye (yaklaşık 465 mil) çıkarabilirler. nikkei. Panasonic’in yeni pilleri seri üretmek için Japonya’daki Wakayama tesisini genişlettiği bildiriliyor ve daha önce söyledi Wall Street Dergisi test üretiminin Mart 2022’de başlaması bekleniyor.

Yeni nesil pil hücreleri, Tesla tarafından bir konferansta detaylandırıldı. Eylül 2020’de yüksek profilli etkinlik. Şirketin CEO’su Elon Musk, daha yüksek depolama kapasitelerinin yanı sıra, hücrelerin altı kat daha güçlü olduğunu ve kWh başına maliyeti yüzde 14 azalttığını söyledi (pillerin bir elektrikli araç maliyetinin yüzde 30’unu oluşturduğu tahmin ediliyor). Daha düşük fiyatlar ve iyileştirilmiş menzil, elektrikli arabaları daha cazip hale getirmenin anahtarı olan iyileştirme türleridir. nikkei notlar.

Tesla’nın 2020 etkinliğinin odak noktası, Panasonic gibi harici tedarikçilere güvenmekten kaynaklanan olası kesintileri azaltmak için şirketin pilleri kendi bünyesinde üretme girişimleriydi. Ancak etkinlikten önce yayınlanan bir dizi tweet’te Musk, şirketin diğer şirketlerden pil hücreleri almaya devam edeceğini söyledi. “Panasonic, LG ve CATL’den pil hücresi alımlarını azaltmayı değil artırmayı amaçlıyoruz.” Musk tweet attı, Tesla’nın 2022 yılına kadar yüksek hacimli hücre üretimine ulaşmasının pek mümkün olmayacağını da sözlerine ekledi.

Daha yakın tarihli kazanç çağrıları sırasında Musk, Tesla’nın kendi bünyesinde 4680 hücre üretiminin 2022’de başlamasını beklediğini ve bu hücrelerle donatılmış ilk araçların aynı yıl sevk edileceğini yineledi. içinde Nisan 2021 kazanç çağrısı, Musk, şirketin yeni hücrelerin seri üretimine 12 ila 18 ay uzakta olduğunu belirtti. Ancak Temmuz ayında “prototip üretimi kolay ama yüksek hacimli üretim zor” uyarısında bulundu. en WSJ notlar.

Tesla’nın yeni pil hücrelerinin durumu, 26 Ocak Çarşamba günü Musk’ın da resmi bir paylaşımda bulunacağını söylediği şirketin yaklaşan kazanç çağrısında muhtemelen belirtilecek.ürün yol haritası güncellemesi” raporlarını takiben Cybertruck için 2023’ün başına erteleme.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.