Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ozzy Osbourne’un NFT projesi bir dolandırıcılık bağlantısı paylaştı ve takipçileri binlerce dolar kaybetti

Ozzy Osbourne’un NFT projesi bir dolandırıcılık bağlantısı paylaştı ve takipçileri binlerce dolar kaybetti

Ozzy Osbourne gibi bir popüler kültür ikonu bir NFT koleksiyonunu duyurduğunda, projenin tanıtım alacağına güvenebilirsiniz. 9.666 dijital yarasa serisinden oluşan “CryptoBatz” koleksiyonunun piyasaya sürülmesi, aşağıdaki gibi satış noktalarında yer aldı. İlan panosu, Yuvarlanan kaya, NME, hypebeast, ve İş İçeriği, diğerleri arasında.

Ancak jetonların basılmasından sadece iki gün sonra, destekçiler, projenin resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılan kötü bir bağlantıyı oynayarak kripto para birimini cüzdanlarından boşaltan bir kimlik avı dolandırıcılığının hedefi oluyor.

NFT projelerinin çoğu gibi, CryptoBatz da topluluğunu organize etmek için Discord’u kullanıyor. Resmi CryptoBatz Discord’a şimdi kısa bağlantıdan erişilebilir discord.gg/cryptobatz. Ancak daha önce proje, discord.gg/cryptobatznft adresinde biraz farklı bir özel URL kullanıyordu.

Proje yeni URL’ye geçtiğinde, dolandırıcılar eskisine sahte bir Discord sunucusu kurdu. Ancak ne CryptoBatz ne de Ozzy Osbourne, önceki URL’ye atıfta bulunan tweetleri silme önlemini almadı; bu, Osbourne’un eski tweet’lerinin takipçileri artık dolandırıcılar tarafından kontrol edilen bir sunucuya yönlendirdiği anlamına geliyordu.

31 Aralık 2021’de yayınlanan CryptoBatz’dan bir tweet, 4.000’den fazla retweet ve yüzlerce yanıt aldı. Tweet ancak 21 Ocak’ta CryptoBatz ile iletişime geçildikten sonra kaldırıldı. Sınır.

Bir dolandırıcılık Discord bağlantısını içeren Cryptobatz tweet'i

Dolandırıcılık bağlantısına tıklandığında, sahte Discord için davet paneli toplam üye sayısını 1.330 olarak gösterdi, bu da dolandırıcılık tarafından potansiyel olarak kandırılmış olabilecek insan sayısının bir göstergesiydi.

Sunucunun içinde, bir bot sahtekarlığı topluluk yönetimi hizmeti Collab Land, kullanıcılardan sunucuya katılmak için kripto varlıklarını doğrulamalarını istedi – ancak kullanıcıları kripto para cüzdanlarını bağlamaları istendiği bir kimlik avı sitesine yönlendirdi.

Collab Land’den bir temsilci yorum yapmaktan kaçındı.

Sahte İşbirliği Arazi botu

Kâr amacı gütmeyen bir çalışan olan Tim Silman, dolandırıcılık yoluyla para kaybeden bir kişidir. Silman, CryptoBatz web sitesinde yayınlanan bir bağlantı aracılığıyla sahte Discord sunucusunu ziyaret ettikten sonra cüzdanındaki yaklaşık 300-400 dolarlık ETH’nin çekildiğini tahmin ediyor.

Silman, “Twitter’da aynı sorunu dile getiren en az bir düzine insan gördüm” dedi. Sınır. “Etherscan’daki işlemlere bakarsanız, diğerleri benden çok daha fazlasını kaybetti.”

Bir Ethereum cüzdan adresi Silman, dolandırıcıların 20 Ocak’ta toplam 14,6 ETH (40.895 $) tutarında bir dizi gelen işlem aldığını ve 150.000 dolardan fazla içeren bir cüzdana gönderdiğini belirtti.

Silman, projenin, bilgilendirildiğinde bile kötü bağlantıları kaldırmakta yavaş olduğunu söyledi.

“Birkaç kişi gibi onları da çeşitli tweetlerde birkaç kez etiketledim, ancak yanıt yok” dedi. “Bu pahalı bir ders, sanırım.”

Sahte bağlantı öne çıkan bir tweet’te mevcut kalsa bile, CryptoBatz projesi halka açık jeton parasını abartmaya devam etti. 21 Ocak itibariyle CryptoBatz NFT’leri OpenSea’de yeniden satıldı yaklaşık 1.8 ETH (5.046 $) için.

Projenin eski bağlantıyı çevrimiçi bırakma sorumluluğunu kabul edip etmeyeceği sorulduğunda, CryptoBatz NFT’nin geliştiricileri Sutter Systems, dolandırıcılığın suçunu doğrudan Discord’a yükledi. Bir e-posta beyanında Sınır, Sutter Systems’ın kurucu ortağı “Jepeggi”, uzlaşmanın yalnızca dolandırıcılık Discord örneğinin kolay kurulumu ve bakımı nedeniyle mümkün olduğunu vurguladı.

Jepeggi, “Bu dolandırıcılıkların kurbanı olan insanlar için çok üzülsek de, üzerinde kesinlikle hiçbir kontrolümüz olmayan bir platform olan Discord’u kullanan dolandırıcıların eylemlerinden sorumlu olamayız” dedi. “Bize göre, Discord’un bizimki gibi büyük projelere yardımcı olacak daha iyi bir yanıt/destek/dolandırıcılık ekibi olsaydı, NFT alanındaki diğer projelerde yer alan bu durum ve diğer yüzlercesi kolayca önlenebilirdi.”

Discord, olaydan haberdar olduğunu ve etkilenen ekiple temas halinde olduğunu söyledi.

Discord’un kurumsal iletişim üst düzey yöneticisi Peter Day, “Güven ve Güvenlik ekibimiz sunucu sahipleriyle temas halinde ve olayı araştırıyor” dedi. “Ekibimiz, kullanıcıları yasaklamak ve sunucuları kapatmak da dahil olmak üzere bunun gibi saldırıların farkına vardığımızda harekete geçiyor.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.