Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Oregon Airbnb ev sahipleri artık tam adları yerine konukların baş harflerini görecek

Oregon Airbnb ev sahipleri artık tam adları yerine konukların baş harflerini görecek

Airbnb, özellikle Oregon sakinleri için misafir profillerinin uygulamasında görüntülenme şeklini değiştirdiğini duyurdu. Oregon’da ikamet eden Airbnb ev sahipleri, konuğun rezervasyon talebini onaylayana kadar artık potansiyel bir konuğun tam adı yerine adının baş harflerini görecek. Değişiklik 31 Ocak’a kadar tamamen kullanıma sunulacak.

Değişiklik, şirketin duyurusuna göre, ev sahipleri arasında bir misafirin ırkını isimlerinden öğrenmelerini engelleyerek ırk ayrımcılığını önlemeyi amaçlıyor. 2016’da yapılan bir araştırma, Airbnb’de adı Siyah gibi görünen misafirlerin, beyaz gibi görünen konuklara göre rezervasyonlarının onaylanma olasılığının yüzde 16 daha az olduğunu buldu.

Duyuru, Airbnb’nin 2019 yılında şirkete dava açan Portland bölgesinden üç kadınla yaptığı gönüllü bir uzlaşma anlaşmasının ardından geldi. Hepsi Siyah olan davacılar, platformun, konukların profillerine isim ve fotoğraf eklemelerini talep ederek ev sahiplerinin Siyah kullanıcılara karşı ayrımcılık yapmasına izin verdiğini iddia etti.

Davacılarla anlaştıktan sonra Airbnb, “rezervasyon sürecinin bir parçası olarak profil adlarının ev sahiplerine görüntülenme şeklini gözden geçireceğini ve güncelleyeceğini” duyurdu.

Şirket, geçmişte ırksal adalete verdiği desteği dile getirdi. Artık, kullanıcıların ayrımcılık yapmayacaklarını belgeleyen bir Airbnb Topluluk Taahhüdünü kabul etmeleri gerekiyor. Ayrıca, 2020 yazında platformunda ayrımcılığı ortaya çıkarmak ve araştırmak için bir girişim olan Project Lighthouse’u başlattı. Bu programın başlatılmasından önce şirket, “ayrımcılıkla ilgili daha büyük eğilimleri ve kalıpları ölçmek için bir yolu olmadığını söylüyor. ” rezervasyonları arasında.

Airbnb misafirlerinin profil fotoğrafları sağlamaları zorunlu değildir (ancak ev sahipleri mülklerini rezerve etmek için bu fotoğrafları talep edebilir). 2018’den beri (dava sonrası, ön ödeme), platform ayrıca rezervasyonlar onaylanmadan önce konuk fotoğraflarını ev sahipleri için görünmez tuttu. Ayrımcılıkla mücadele etmeyi de amaçlayan bu değişiklik, Airbnb’nin kullanıcıları arasında bir miktar tartışmalı olduğunu kanıtladı; bazıları, marjinalleştirilmiş konukları, aksi takdirde kaçınacakları tehlikeli durumlara sokabileceğinden endişe ediyor. “Dövülmekten veya öldürülmektense rezervasyon için reddedilmeyi tercih ederim!” bir kullanıcı şirketin toplum merkezinde yakındı.

Ancak şirket ayrımcılığı azaltmak için böyle bir strateji bekliyorsa, neden Oregon ile sınırlı? Yorum için ulaşılan Airbnb sözcüsü Liz DeBold Fusco, bu özelliğin gelecekte genişleyip genişlemeyeceğine doğrudan değinmedi. Fusco, Airbnb’nin “Devam eden çalışmalarımızın bir parçası olarak, bu süreçten öğrendiğimiz her şeyi alacağız ve bunları gelecekteki önyargıyla mücadele çabalarını bilgilendirmek için kullanacağız” yazan bir dile işaret etti. Şirket, “topluluğumuzu daha kapsayıcı hale getirmek için Ev Sahiplerimiz ve misafirlerimiz ve sivil haklar liderleriyle çalışmaya devam etmeyi” planladığını da sözlerine ekledi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.