Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

OpenSSL Sürüm Numarasını Kontrol Etme

OpenSSL Sürüm Numarasını Kontrol Etme

Hangi OpenSSL sürümüne sahip olduğunuzu öğrenmek ister misiniz?

OpenSSL, açık kaynaklı bir şifreleme kitaplığı ve SSL araç takımıdır. Kitaplıkta yer alan uygulamalar, bilgisayar ağları için güvenli bir iletişim ortamı oluşturmaya yardımcı olur.

OpenSSL, SSL ve TLS protokollerinin bir uygulamasını içerir; bu, çoğu sunucunun ve HTTPS web sitesinin kaynaklarını kullandığı anlamına gelir.

Bu öğreticide, OpenSSL sürümünü tek bir komutla nasıl bulacağınızı öğrenin.

Önkoşullar

  • Bir komut satırı/terminal penceresi.
  • OpenSSL sisteminizde yüklü.

OpenSSL Versiyon Komutu

bu Openssl versiyonu komutu, sisteminizin şu anda kullanmakta olduğu sürümü belirlemenizi sağlar. Belirli bir özelliğin mevcut olup olmadığını öğrenmek, bir güvenlik tehdidinin sisteminizi etkileyip etkilemediğini doğrulamak veya belki bir hatayı bildirmek istiyorsanız bu bilgiler yararlıdır. Yazın:

openssl version

Ortaya çıkan veriler, OpenSSL sürüm tanımından ve ilk yayınlanma tarihinden oluşacaktır.

Çıktı net ve anlaşılması kolaydır. Değerli içgörüler elde etmek için sürüm biçimini parçalayabiliriz. Ek olarak, bayrakların kullanılması verilerin yapılandırılmasına yardımcı olabilir.

OpenSSL Sürümleri

Sürümün biçimi birçok bilgi sağlar. Sayıların konumu, yayın türünü temsil eder:

  • Başlıca Sürümler – İlk iki basamaktan biri veya her ikisi değişirse, bir ana sürümü tanıyabilirsiniz. Bu tür sürüm, önceki sürümlerle uyumluluğu bozabilir. Örneğin: 1.1.0g ve 1.2.0
  • Küçük Yayınlar – Küçük sürüm, sürüm tanımının son numarasını değiştirir, örneğin 1.1.0’a karşı 1.1.1. Bu sürümlerin yeni özellikler içermesi muhtemeldir; ancak ikili uyumluluğu bozmamalıdırlar. Onlardan yararlanmak için uygulamaları yeniden derlemeniz gerekmez.
  • Mektup Bültenleri – Örneğimiz 1.1.0g’deki sürüm tanımlaması, yalnızca hata ve güvenlik düzeltmelerini içerir. Yeni özellik eklenmedi.

Not: OpenSSL’nin bir sonraki planlanan sürümü 3.0.0’dır. Yeni sürüm yayınlandıktan sonra, sürüm oluşturma şeması daha çağdaş bir biçime dönüşecek: BÜYÜK.KÜÇÜK.YAMA

OpenSSL Bayrakları

Genel bir bayrak kullanarak -yardım için tüm geçerli seçeneklere genel bir bakış görebiliriz. Openssl sürümü.

openssl version –help

Aramanızı daraltmanıza izin veren sekiz (8) geçerli seçenek vardır. En kapsamlı bilgi setini sağlayan seçenek şudur:

openssl version –a

Bu komut, bağımsız bayraklar altında bulunan tüm bilgileri tek bir çıktıda derler.

Bu seçenek, özellikle sorun giderirken veya bir hata raporu oluştururken kullanışlıdır.

OPENSSLDIR hattı, size OpenSSL’nin yapılandırmalarını ve sertifikalarını nerede arayacağını söyleyeceği için özellikle ilgi çekicidir. Aşağıdaki komutu kullanarak söz konusu satırı yazdırabilirsiniz:

openssl version -d

Bu örnekte, yapılandırma dosyaları ve sertifikalar şu adreste bulunur: /usr/lib/ssl

Çözüm

Şimdi nasıl yapılacağını öğrendin OpenSSL sürümünü kontrol edin.

Artık bu verileri nasıl yorumlayacağınızı anlamalısınız. Ve sunucu güvenliğini artırmak, sorun gidermek veya bir hata isteği göndermek için nasıl kullanılabileceği.

Makalede sunulan işaretler, bilinçli bir karar vermenize ve sisteminizi etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak gerekli araçları sağladı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.