Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Önde gelen kütüphane hizmetleri firması Baker & Taylor fidye yazılımı tarafından vuruldu


Kütüphane

Kendisini dünya çapındaki kütüphanelere dünyanın en büyük kitap dağıtıcısı olarak tanımlayan Baker & Taylor, bir haftadan uzun bir süre önce fidye yazılımı tarafından vurulduktan sonra bugün hala sistemleri geri yükleme üzerinde çalıştığını doğruladı.

Fırıncı ve Taylor olarak söz konusu 23 Ağustos’ta, şirketin telefon sistemlerini, ofislerini ve servis merkezlerini etkileyen bir kesintinin ardından sunucuları kapalıydı.

Bir gün sonra, kütüphane hizmetleri sağlayıcısı meydana çıkarmak Teknik ekipler etkilenen sunucuları geri yüklemek için çalışırken, olaydan kaynaklanan kritik iş sistemlerindeki aksamaların hafta boyunca devam edeceğini söyledi.

Baker & Taylor yaptığı açıklamada, “Bir güncelleme olarak, kesintinin kaynağı, hafta sonu ağımıza karşı başlatılan ve o zamandan beri düzeltmek için çalıştığımız bir fidye yazılımı saldırısıdır.” Dedi.

“Siber saldırılar tüm şirketler için giderek artan bir tehdit ve ne yazık ki biz de diğerleri gibi bir bilgisayar korsanının saldırısına uğradık. BT ekibimiz ve dışarıdan uzmanlar sistemlerimizi geri yüklemek için durmadan çalışıyor.”

Firma, “Yaşamakta olduğumuz hizmet kesintisiyle uğraşırken gösterdiğiniz sabır ve işbirliğiniz için bu fırsatı bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz. Bunun sinir bozucu olduğunu biliyoruz ve süregelen anlayışınız için teşekkür ederiz.” katma bugün.

Güncellemeler sağlamaya devam edeceğiz ve mümkün olan en kısa sürede normal operasyonlara dönmeyi dört gözle bekleyeceğiz” dedi.

Şu anda, saldırının arkasında hangi fidye yazılımı grubu veya bağlı kuruluş olduğuna dair bir bilgi yok.

Yine de, şirketin etkilenen sunucuları geri yüklemek için çalıştığına dair açıklamasına dayanarak, Baker & Taylor’ın fidye talebini ödemeyeceğini söylemek güvenli.

Baker & Taylor, 190 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş özel bir şirkettir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında lider bir kütüphane içeriği ve yazılım tedarikçisidir.

Merkezi Charlotte, Kuzey Karolina’da bulunan kurum şu anda 5.000’den fazla kamu ve akademik kütüphaneye hizmet vermektedir.

Bir Baker & Taylor sözcüsü, bugün erken saatlerde BleepingComputer ile iletişime geçtiğinde yorum yapmak için hemen müsait değildi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.