Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

OLX, Progresif Web Uygulaması ile mobil web’de yeniden etkileşimi %250 artırıyor

OLX, Progresif Web Uygulaması ile mobil web’de yeniden etkileşimi %250 artırıyor

Hindistan’da sınıflandırılmış reklamlar için en büyük çevrimiçi destinasyonlardan biri olan OLX, hızla büyüyen pazarlardaki topluluklara canlı çevrimiçi pazar yerleri sağlar. Kullanılmış mal ve hizmetleri satın alabilmeleri, satabilmeleri veya değiş tokuş edebilmeleri için yerel halkı birbirine bağlar ve herkesin web’de listeleme yapmasını hızlı ve kolay hale getirir.

  • Sayfa etkileşimli hale gelene kadar geçen süre %23 daha kısa
  • %80 daha düşük hemen çıkma oranları
  • Reklamlarda %146 daha yüksek TO
  • %250 daha fazla yeniden katılım

Meydan okumak #

Düşen masaüstü büyümesiyle OLX, trafiğinin %90’ından fazlasını mobil cihazlardan alıyor ve bu sayı hâlâ artıyor. Ziyaretçilerinin yarısı yerel uygulamalarından, yarısı da mobil web sitesinden geliyor. Ancak OLX, dönüşümlerin çoğunun hâlâ yerel uygulamada gerçekleştiğini fark etti. Mobil web hemen çıkma oranları da daha yüksek olma eğilimindeydi.

OLX, mobil sitelerindeki davranışı analiz etti ve mobil web deneyimlerinin çok yavaş olduğunu fark etti. Para kazanma, yavaş yüklenen reklamlardan da zarar gördü. OLX, kaliteli kullanıcılar edinme ve mobil web’de ilgili kullanıcı tabanını büyütme konusunda agresif bir şekilde ikiye katlandı. Daha hızlı yüklenen, sürükleyici ve uygulama benzeri bir deneyim sağlamak için Progresif Web Uygulaması (PWA) teknolojilerine baktılar.

Çözüm #

OLX, tıpkı mobil uygulama kullanıcıları gibi mobil web kullanıcılarıyla yeniden etkileşim kurmak istedi. Android cihazlarda (tümü, önemli bir PWA teknolojisi olan servis çalışanını destekler), bu, push bildirimleri ve “Ana ekrana ekle” istemi gibi yeniden etkileşim özelliklerinden yararlanmak anlamına geliyordu.

Anlık bildirimlerle OLX, kullanıcılara alıcılardan veya satıcılardan gelen mesajları olduğunu bildirmek için bağlama dayalı uyarılar gönderir. Bu bildirimler, yerel uygulamalardakilerle aynı görünür ve tarayıcı artık çalışmıyor olsa bile gelir. Sitenin Kasım 2016’da kullanıma sunulmasından bu yana 600.000’den fazla kullanıcı bildirimler için kaydoldu.

Toplamda, bu iki güncelleme etkileşimi %250 artırdı.

Bir PWA oluşturmak diğer metrikleri de iyileştirdi: sayfanın etkileşimli hale gelmesine kadar geçen süre %23 azaldı ve buna karşılık gelen hemen çıkma oranlarında %80’lik bir düşüş oldu. Reklamların daha hızlı yüklenmesi ve tıklama oranının (TO) %146 artmasıyla para kazanma da iyileşti. Sınıfının en iyisi PWA’ları, web sayfası kalitesini iyileştirmeye yönelik otomatik bir araç olan Lighthouse’da 92/100 performans puanı elde etti.

2016’da yeni OLX Uygulaması ve PWA’sının piyasaya sürülmesiyle seri ilan mobil deneyimini yeniden icat ettik. Yeni bir platform oluşturarak, çevrimiçi seri ilan deneyimini daha güvenli, daha basit ve sosyal hale getiren iyileştirilmiş ve ileriye dönük ürün değişikliklerini kullanıma sunmak için yenilikçi teknolojiden ve derin tüketici anlayışından yararlandık. Mobil, Hindistan’daki milyonlarca kullanıcı için internete açılan ilk ekran olduğundan, yalnızca uygulamadan anlayan kullanıcıların değil, mobil web sitelerini kullanmakta rahat olan kişilerin de OLX kullanırken aynı deneyimi yaşayabilmelerini sağlamak istedik. PWA sürümü, sürükleyici bir kullanıcı deneyimi ile cihazda doğal bir uygulama gibi hissettiriyor.

Amarjit Batra, CEO, OLX Hindistan

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.