Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ola, Progresif Web Uygulaması ile bir milyar Kızılderilinin mobilitesini artırıyor

Ola, Progresif Web Uygulaması ile bir milyar Kızılderilinin mobilitesini artırıyor

Ola, bir milyar Kızılderili için mobiliteyi artırmak gibi amansız bir misyona sahip, Hindistan’ın önde gelen taksi toplayıcısıdır. Şirket, yaklaşık 600.000 sürücü ortağından oluşan bir ağ ile 100’den fazla Hindistan şehrine ulaşmaktadır. Hindistan’ın en değerli girişimlerinden biri olan Ola, günde bir milyondan fazla yolculuk gerçekleştiriyor ve ülkenin günde tahmini 300 milyon taksi yolculuğunda aslan payı için mücadele ediyor.

  • Tier 2 ve 3 şehirlerde mobil trafikte %68 artış
  • 2. Kademe şehirlerde dönüşüm oranları, yerel uygulama ile aynıdır. Tier 3 şehirlerde PWA ile dönüşüm oranları %30 daha yüksektir.
  • PWA uygulama boyutu 200 KB’dir; bu, bir Android uygulamasını indirmekten 300 kat ve iOS uygulamasından 500 kattan daha küçüktür.
  • PWA’larında rezervasyon yapan kullanıcıların %20’sinde önceki. uygulamalarını kaldırdılar

Zorluklar #

Kademe 2 ve Kademe 3 şehirler (20.000 ila 99.000 nüfuslu şehirler) Ola için benzersiz zorluklar ve fırsatlar oluşturuyor. Sürdürülebilir, güvenilir ulaşım hizmetlerine olan talep hızla artıyor ve bu alanlarda hevesle bekleniyor. Bu şehirlerdeki insanlar genellikle kesintili hücresel bağlantı sorunları yaşıyor ve düşük bellekli ve yavaş işlemcili düşük kaliteli akıllı telefonlara sahipler. Bu kullanıcılar, yerel uygulamaları akıllı telefonlarına indirip depolamaya daha az eğilimlidir çünkü yerel uygulamalar yüksek veri kullanımı gerektirir ve çok fazla yer kaplar; Ola Android uygulaması 60MB, iOS uygulaması ise 100M boyutundadır. Ola’nın bu kullanıcılara ulaşmak için farklı bir yola ihtiyacı olduğu açıktı.

Mobil web mükemmel bir çözüm sundu. Kolay keşif ve düşük sürtünme sunar; kullanıcıların bir uygulamayı indirmek yerine bir bağlantıya tıklaması yeterlidir. Diğer avantajlar arasında push bildirimleri ve “Ana ekrana ekle” kullanıcı istemi yer alır. Ola’nın tüketici web ürünleri başkanı Dipika Kapadia’nın belirttiği gibi, “Uygulamaların birçok avantajı vardır, ancak farklı işletim sistemleri için geliştirilmeleri gerekirken, tek bir site herhangi bir tarayıcı için iyidir.”

Çözüm #

Ola, mobil web sitesini Progresif Web Uygulaması (PWA) olarak oluşturdu. Yüklemek için yalnızca 200 KB veri kullanan PWA, Android uygulamasını indirmekten en az 300 kat ve iOS uygulamasını indirmekten en az 500 kat daha küçüktür. Tekrarlanan ziyaretler 10 KB kadar az yer kaplar. Bu düşük veri tüketimi, 3,4 saniyelik bir ilk ziyaret ve 2G ve 3G ağlarında tekrar ziyaretler için bir saniyeden daha az süre anlamına gelir; bu, milyonlarca Hintli için ideal bir çözümdür.

Ola ayrıca, PWA’larını kullanarak rezervasyon yapan kullanıcıların %20’sinin daha önce uygulamalarını kaldırdığını fark etti. PWA, gereken depolama alanı miktarını azaltarak, önceki uygulama kullanıcılarıyla etkili bir şekilde yeniden etkileşim kurmalarına olanak sağladı.

Hızlı, ilgi çekici bir mobil web sitesine sahip olmak, bir uygulamayı indirmek için veri veya alan kullanmak istemeyen potansiyel kullanıcıları artık geri çevirmediğimiz anlamına gelir.

Dipika Kapadia, tüketici web ve kurumsal ürünler başkanı, Ola

PWA, Ola’nın yeni şehirlerde daha geniş bir kullanıcı grubuna ulaşmasına yardımcı oluyor. Tier 2 ve Tier 3 şehirlerinden gelen mobil trafiğin %68 arttığını gördüler. Lansmanından bu yana, PWA’daki dönüşüm oranları, 2. Katman şehirlerdeki yerel uygulamalarla aynı oldu ve 3. Katman şehirler için, PWA’daki dönüşüm oranları %30 daha yüksek.

Uygulamaların olmadığı bir gelecek mi? #

Tam olarak değil. Ola için hem yerel bir uygulamaya hem de bir PWA’ya sahip olmak mantıklı. Kullanıcıların bir uygulama yüklemesi gerekliliğini atlayan Ola, PWA’larının düşük kaliteli cihazlar için özel olarak üretildiğine inanıyor. Kullanıcılar artık konumlarına ve bant genişliğine bağlı olarak her ikisini de kullanabilir.

Web ve uygulama arasında seçim yapmanıza gerek yok. Bugün, Ola’nın bir sonraki büyüme aşamasına hazır olduğuna inanıyoruz. İkisini dengelemeyi ve her iki stratejiyi de oyunda bulundurmayı amaçlıyoruz.

Ankit Bhati, Kurucu Ortak ve CTO, Ola

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.