Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Okul çalışanı, Kızılderili çocuklara ayrılmış 3.000 Apple iPod’u çaldı

Okul çalışanı, Kızılderili çocuklara ayrılmış 3.000 Apple iPod’u çaldı

Kabile topraklarında yaşayan, imkanları kısıtlı Kızılderili okul çocuklarına okuma ve matematik öğretmek için iPod’ları kullanan bir program yürüttü. Şimdi, 46 yaşındaki New Mexicolu Kristy Stock, 2013 ve 2018 yılları arasında kişisel kazanç için 800.000 doların üzerinde bir kazanç için sattığı 3.000 kişiyi çaldığı için 18 ay hapis cezasına çarptırılıyor.

Bu, Maryland Bölgesi ABD Avukatlık Bürosu’na göre (aracılığıyla Engadget) ve Stock, bu planın bir parçası olarak mahkum edilen ilk kişi değil – hepsi, çalıntı elektronikler ve diğer malları satın alan ve eBay ve Amazon’da yeniden satan 36 yaşındaki Colorado sakini Saurabh Chawla’nın etrafında toplanıyor gibi görünüyor. . Daha önceki bir basın açıklamasına göre, kolluk kuvvetleri ona 2019’da baskın düzenledi ve başka bir New Mexico okul bölgesinden de çalıntı iPad’ler satın aldı.

Belki daha da önemlisi Chawla, paketleri Walmart gibi müşterilere ulaştırmadan önce çalmak için Delaware’den Joseph Kukta adlı bir FedEx dağıtım merkezi müdürüyle çalıştı ve Chawla mahkeme belgelerine göre 1,5 milyon dolar ödedi. Bu hırsızlıklar arasında diğer ürünlerin yanı sıra Apple, Epson, Kenwood ve Magellan’dan Nike spor ayakkabı ve cihazlarının gönderileri yer aldı.

“Kukta, paketleri gönderenlere dayanarak, üst düzey elektronikler veya kolayca yeniden satılabilecek diğer değerli malları içerdiğine inandığı belirli paketleri seçti”, şöyle devam ediyor:

2018’de Kukta, Delaware’deki Rehoboth Beach’teki bir perakende Mağazasına teslim edilmek üzere yüklenen FedEx treylerinden paketleri de çalmaya başladı.

Kukta, pazar günleri, tatiller veya çalışanların tesiste olmadığı diğer zamanlarda FedEx tesisine giderek daha önce tespit ettiği paketleri FedEx treylerinden çıkardı. Kukta, tesisteki ışıkları kapatarak ve bazı güvenlik kameralarını karton kutular ve diğer nesnelerle engelleyerek tespitten kaçınmaya çalıştı. Kukta, çalınan paketleri kamyonuna veya FedEx yüklenicileri tarafından işletilen araçlara yükledi ve tesise park etti, ardından araçları, eşyaları boşaltıp depoladığı Seaford’daki kiralık depolama birimine sürdü.

Okul bölgesi çalışanı Stock’un iPod’ları onlara ihtiyacı olan Kızılderili okul çocuklarından mı yoksa kullanılmayanlardan mı aldığı belli değil. Bir mahkeme belgesi, iPod’ların federal hibe parasıyla toplu olarak satın alındığını ve okul bölgesinin kullanılmayanları sakladığını belirtir.

Kasım 2018’de Stock, iddiaya göre Chawla’ya “Kara Cuma” için “okulun iPod envanterini kontrol edip size neler yapabileceğimi bildireceğini” söyledi, ancak görünüşe göre o zaman sadece 30 tanesini çalabildi ve o olduğunu söyledi. “Öğrenciler için yıl sonuna kadar bazılarını el altında tutmak için.” Sanırım bu onun için güzel?

Sean Hollister / The Verge tarafından ekran görüntüsü

Chawla 66 ay hapis cezasına çarptırıldı; Kukta 42 ay aldı; Chawla’nın çalıntı malları satmak için eBay ve PayPal hesaplarını kullanmasına izin veren Maryland’den James Bender, bir yıl bir gün hapis cezasına çarptırıldı. Chawla ayrıca, mahkeme yedi banka hesabına, 2013 Tesla Model S’ye el koydu ve onu Aurora, Colorado’da sahtekarlıkla satın aldığı iki katlı, beş yatak odalı bir evi satmaya zorlayarak en az 3.5 milyon dolar değerindeki varlığı kaybetmeyi kabul etti. para. DA’nın ofisine göre, Kukta 1,1 milyon dolar ödeyecek ve ek olarak 1,88 milyon dolarlık varlıklarını kaybedecek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.